Skocz do zawartości

KONKURS - ASTRO-FOTOGRAFIE MIESIĄCA Forum Astronomicznego. MARZEC 2014r.


Rekomendowane odpowiedzi

Moim faworytem była astrofotka nr 5. Piękne kuliste, które znakomicie znam z wizuala a teraz zagościły również na moim pulpicie jako tapeta.

Gratuluję :)

Też po cichu liczyłem na wygraną "kulek", stanowiących niemalże obowiązkowy punkt moich wiosennych obserwacji. Nic nie ujmując zwycięskiemu zdjęciu, "Rozeta" jest fotografowana stale, a parkę M53/NGC 5053 astrofotografowie biorą na warsztat dość sporadycznie.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje krótkie zdanie. Ktoś kto typował Rozetę na I miejsce nie zna się na astrofotografii, materiał może jest dobry ale obróbka marnej jakości. Lepsze zdjęcia odpadają ale śmieszne.

Każde zdanie na wagę ZŁOTA, KAŻDE - Więc szanuj Antoni zdanie i ocenę innych - one nie są śmieszne - szczególnie w ocenie odbieranego piękna naszego nieba przez naszych Forumowiczów  :-[

No i jakieś gratulacje skoro piszesz w wątku by się Kolegą przydały :)

  • Like 5

Serdecznie pozdrawiam i kryształowego nieba życzę - Jacek  ?
TS T APO 90/600 z TSFLAT2 + Samyang 135 f2 ED z QHY183C + AS 60/240 z RC IMX290M + Canon 550D - sadzane na ZEQ25GT + Nikon 12x50 EX do podglądania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje krótkie zdanie. Ktoś kto typował Rozetę na I miejsce nie zna się na astrofotografii, materiał może jest dobry ale obróbka marnej jakości. Lepsze zdjęcia odpadają ale śmieszne.

Antoni widocznie fotka przypadła do gustu użytkownikom i dlatego na nią zagłosowali i wygrała , koniec kropka .

 

Gratuluje wszystkim osobą którzy wystawili swoje piękne fotografie konkursowe  :)  :)

  • Like 4

Synta 8 , Montaż Celestron CG5GT ,Canon 40D, Canon 300D+kabelek do długich czasów + Laptop Lenovo , Canon SX20 IS , Tair 3S, Rosyjska lornetka  7x50 , Jupiter 21M ,Grzałki , Baader Genuine Ortho 5mm i parę kolorowych filtrów :)  

f684.jpg
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widocznie według Pana Antoniego trza mieć skończone studia astrofotograficzne aby oddać głos.

Panowie luz każdy ma prawo oddać głos, na wystawy przecież nie chodzą sami znawcy sztuki.

Dla jednego obrazy Leonardo da Vinci są bezcenne a dla drugiego nie.

 

PS

?Panie Antoni nie ma tu jury 2 osobowego co wybiera najlepsze prace tylko głosują wszyscy Userzy Fa i to jest największa zaleta naszego Konkursu. Jest dla wszystkich dla Twórców i Odbiorców.

  • Like 3

Atik 383L+, 314E, Eos 600D, CT8, Canon EF-S 55-250, Canon EF-S 18-55 + 2 lewe ręce ? 

Banero_A_clone.png 2023-02-26_181337c.png.df966a0f5aaffa755988448a083ffa7e.png RazorbackRustTributeLg_clone.png   

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gratulacje dla Autorów wyróżnionych zdjęć i dla Wszystkich uczestników Konkursu. Każda fotka ma w sobie "to coś" i wybór jest naprawdę trudny, chciałoby się głosować na wszystkie :)

 

Wydaje mi się że dla osób nie znających się na astro foto i nie zajmujących się tą dziedziną ( jak np. ja ;) ) wybór opiera się raczej na bardzo subiektywnym odczuciu "podobania" i pierwszym wrażeniu, z oceną walorów technicznych zdjęcia nie zawsze musi się to pokrywać. I o to w tym Konkursie chodzi, bo ma on formułę otwartą dla każdego- jako Uczestnika i Autora prac i dla Jury- bo wszak każdy Użytkownik FA jego Członkiem jest :)

 

A moja upatrzona fotka, choć nie wygrała na pulpicie komputera już gości :D

  • Like 4

Refraktor SW ED 80/600 , montaż CG 4

Hyperion 8-24 mm zoom, Hyperion 24, 21, 17, 13, 10, 8, 5, 3.5 mm, Aspheric 31 mm, 36 mm, Hyperion zoom barlow 2,25x, ES dielectric 2"

Filtry Baader:  O III

Vortex Raptor 8,5x32

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piękne fotki!  Gratuluję serdecznie  Zwycięzcom i zapraszam do umieszczania kolejnych prac w następnym miesiącach! 8)

  • Like 2

Sprzętos:   N.Capella 16", Achro 6" , APO 4" , Lorn.16x80, Monty: CGEM, Adveturer mini, oraz  inne graty z wioskowej chaty 😉 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z konkursu na konkurs coraz trudniej wybrać tę najlepszą, poziom rośnie, gratuluję zwycięzcy i wszystkim uczestnikom, również tym, którzy głosowali.

  • Like 1

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

SYNTA 14,pełnoaperturowy ND5, Scopos 30mm, SW UWA  13 / 8 / 5 mm 70*,Pentax XW 7 mm,ATM okular.18 mm 120* i 55 mm 68*, Barlow GSO ED 2X,SM 20x80, DO SL 15x70,10 x50,2,5x25,Canon EOS 450D, polaryzacyjny zmienny,księżycowy 2"-13%,,Orion UB 2".OIII 2",kolorowe Meade 4000, i Wielkie Marzenie o wielkim teleskopie.

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

https://www.facebook.com/pages/Astronomia-S%C5%82upsk/866502086751044

https://www.facebook.com/groups/199415933741016/

PTMA - W-wa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje krótkie zdanie. Ktoś kto typował Rozetę na I miejsce nie zna się na astrofotografii, materiał może jest dobry ale obróbka marnej jakości. Lepsze zdjęcia odpadają ale śmieszne.

P. Antoni a co Pan powie jak ktoś nie zna się zbytnio na astrofoto i nie typował Rozety, to działa w obie strony więc chyba to nie dokońca trafiona uwaga.

Oczywiście fotka bardziej"kolorowa" więc byc może dla laika bardziej smakowita ale wkońcu każdy ma prawo oddać swój głos na fotografię która się najbardziej podoba.

 

Z mojej strony choć głosowałem na inną , szczere gratulacje dla zwycięzcy.

  • Like 3

SW 200/1000 Celestron VX,
LVW 8,13,22  i jakieś tam szkiełka:)
NIKON 10x50 EX

  

      ------  PTMA Poznań  ------ 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wielkie gratulacje dla zwycięzcy i całej czołówki. W konkursie coraz piękniejsze fotki i walka coraz bardziej zacięta co mnie nie dziwi :)

A co do marnej jakości obróbki - to nie konkurs obróbki, tylko astrofotografii. Konkurs obróbki jest obecnie prowadzony na AP, choć jak dla mnie to bardziej konkurs na zdjęcie jednego obiektu, bo do stricte konkursu obróbki każdy powinien dostać ten sam surowy materiał. W wątku http://www.forumastronomiczne.pl/index.php?/topic/3102-przypomnienie-o-konkursie-astro-foto-sprawy-techniczne/ możemy dyskutować o sprawach technicznych, zrozumiem też dyskusję na temat prezentowanych zdjęć, ale krytyka czyjegoś oddanego głosu wg mnie nie powinna mieć racji bytu.

  • Like 9

jolo-astrojolo.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze raz jako odpowiedzialny za Konkurs chciałem Bardzo Pięknie Pogratulować i Podziękować Autorom zgłoszonych prac za wspaniałe doznania artystyczne, których byliście sprawcami 8) :)

 

Pragnę również Podziękować - Szanownym Jurorom, których z każdym miesiącem jest coraz więcej i wierzę mocno, że liczba Tych surowych sędziów będzie rosła - tak jak często powtarzam - miesięczne werdykty i Nagroda Główna - komu przypadnie zależny tylko od Nas wszystkich - Wszystkich Userów FA.

Dlatego zapraszam do kolejnych edycji i Twórców i Jurorów :)

 

P.S. Kto z Państwa uważa jeszcze za stosowne pogratulować uczestnikom marcowej edycji - zapraszam - rano wątek tak jak w poprzednich miesiącach zamknę.

Pierwszy kwartał za Nami :)

  • Like 2

Serdecznie pozdrawiam i kryształowego nieba życzę - Jacek  ?
TS T APO 90/600 z TSFLAT2 + Samyang 135 f2 ED z QHY183C + AS 60/240 z RC IMX290M + Canon 550D - sadzane na ZEQ25GT + Nikon 12x50 EX do podglądania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje krótkie zdanie. Ktoś kto typował Rozetę na I miejsce nie zna się na astrofotografii, materiał może jest dobry ale obróbka marnej jakości. Lepsze zdjęcia odpadają ale śmieszne.

Kurcze, a ja cały ten czas myślałem, że to nie konkurs na najlepszą obróbkę ???

 

Gratulacje od nieznającego się na astrofotografii, mam nadzieję że moja ignorancja w tym zakresie nie umniejsza wartości gratulacji  :)

  • Like 5

sygna.jpg.34b28ab2c3163f0993f91c21ee542ccd.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gratuluję uczestnikom i laureatom i cieszę się, że mój faworyt znów znalazł się w pierwszej trójce :)

 

PW do autorów o wersje do druku w miesięczniku Astronomia wysłane - proszę o szybką reakcję bo niedługo zamykamy numer majowy!

 

Pozdrawiam

M.

  • Like 2

www.astronoce.pl

Nieco na skróty: sites.google.com/view/astropolaris/

DO/GSO 8" Dob | Vanguard Endeavor 8x42 EDII

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gratulacje dla zwyciezcow, a pozdrowienia dla pozostalych uczestnikow konkursu,

 

 

 

Antoni, dnia 06 Kwie 2014 - 6:46 PM, napisał:

Moje krótkie zdanie. Ktoś kto typował Rozetę na I miejsce nie zna się na astrofotografii, materiał może jest dobry ale obróbka marnej jakości. Lepsze zdjęcia odpadają ale śmieszne.

 

Moze kol. Antoni wyjawi sekret na czym polega mierna jakosc obrobki, bo skromnym zdaniem obrobka jest jak najbardziej wlasciwa, nie mam jej nic do zarzucenie.

A zdjecie rozety --- cudowne !!!

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.

© Robert Twarogal * forumastronomiczne.pl * (2010-2023)