Skocz do zawartości

Ranking użytkowników

Popularna zawartość

Treść z najwyższą reputacją w 31.01.2015 uwzględniając wszystkie miejsca

  1. A na Podlasiu taki oto film popełniłem
    14 punktów
  2. 10 punktów
  3. ...i jeszcze sklepienie niebieskie:
    9 punktów
  4. Zapraszamy do udziału w słonecznym konkursie Towarzystwa Obserwatorów Słońca ogłoszonym na łamach najnowszej Proximy. Szczegóły konkursu można znaleźć tutaj: http://www.astronomica.pl/proxima19.pdf Liczymy na liczne zdjęcia i szkice :)
    6 punktów
  5. ooo! To pozwólcie, że się podepnę i też coś dorzucę, kawałek nieba ze Szczecina złapany apatarem wystawionym za okno i na taśmę klejącą :) Canon 350d, ale co ile były fotki to teraz za nic nie pamiętam, ale zdaje mi się, że co 30sekund, bo raczej nie miałem w tamtym czasie innych możliwości (blokowałem wężyk na najdłuższym czasie przed bulbem).
    6 punktów
  6. Mam nadzieję, że nie narażę się administracji tym pomysłem.Temat jest tłuczony od kilku zlotów i nic się nie zmienia. I tu liczę na poparcie zainteresowanych. ZRÓBMY WRESZCIE PORZĄDNE ROZPROWADZENIE PRĄDU NA PLACU! Zobaczcie: Na niebiesko zaznaczyłem jak można by pociągnąć przewód. Na żółto miejsca, w których można by wyprowadzić gniazdka. Nie znam się ale 2,5 kwadrat no chyba w zupełności wystarczy!! http://allegro.pl/przewod-ydyp-3x2-5-500v-1mb-hurtownia-i5007691001.html 217zł za 100 metrów. Do tego rurka, w której idzie przewód. W markecie widziałem za 0,80zł czyli 80zł za 100m Coś takiego: http://allegro.pl/rura-spiralna-krk-25-25m-i4980155062.html No i gniazdka. Na każdy punkt po 4 wyjścia czyli 2 podwójne hermetyczne. 16 x 12,50zł = 200zł http://allegro.pl/podwojne-gniazdko-sieciowe-hermetyczne-nadtynkowe-i5011584271.html Razem robi się 497zł. Wyjdzie po kilka złociszy na głowę. No chyba, że Robert ma jeszcze jakąś monetę. W kwesti Pyry było by tylko położenie przewodu. Przy chwili czasu (jak zrobię fotkę) pokaże jak ja mam zrobione wyjścia prądowe na ogrodzie. Teraz czekam na wasze głosy w tej sprawie. pzdr Szymon
    5 punktów
  7. Temat wraca jak bumerang od drugiego zlotu gdzie obiecano nam że teren będzie spełniał odpowiednie wymogi na tego typu imprezę. Czas leci i nic się nie dzieje. Jestem za wnioskiem Jacka. A pamiętajmy że osób przybywa i jak zawiodą się na terenie to nie przyjadą a przyjeżdżają z drugiego końca Polski.
    5 punktów
  8. ...a proszę jeszcze więcej
    4 punkty
  9. Umówcie mnie z tą Pyrą całą na początek marca, dam ludzi, koparkę i jak trzeba to wynajmę catepillera i będzie gładko jak tralala.
    4 punkty
  10. Na poprawę humoru w chmurwny weekend. Córa mi podesłała - koniecznie do końca obejrzyjcie ... Warto 8)
    4 punkty
  11. Nie mogę już edytować, a podrzucę jeszcze jedno, ok? Nawet jakiś melanż się wkradł, ale posprzątaliśmy, przysięgam! Też stare, teraz już narzekam na: - obróbkę, kolory, - trząchy aparatu, - matrycę 350d, - parowanie szkieł, - przeciąganie, - brak ruchu aparatu Dawno już słyszałem o czymś takim jak Kessler Crane, tylko oni tego tyle narobili, że już się nie łapię co do czego i co potrzeba ;) Zależnie od oczekiwań, jak mniemam. I pewnie drogo, ale raczej pro. Pozdrówka!
    4 punkty
  12. 4 kadry z dzisiejszego dnia :)
    4 punkty
  13. Niestety nie są to moje filmy, ale jeden fragment wypowiedzi jakoś mnie nastawił żebym podzielił się z Wami tym filmem. "czasami patrząc w niebo, nie widać tego to się dzieje" cytat nie dokładny :) sporo w tym prawdy jak się to ogląda. Dla takich filmów powinno się utworzyć dodatkowy dział :) (niestety - choć i tak filmy są rewelacyjne, nie wszystko jest o astro, ale KRĘCI się w okół.) (post pewnie nie jest we właściwym miejscu, ale w nibylandii też nie pasuje :))
    3 punkty
  14. Admin. Robert - proszę, to chyba najwyższy już czas bo na zlotowym zegarze czwóreczka z przodu. Poślij poniższą fotkę Panu Pyrze - niech wykosi i podrówna zaznaczony teren, przecież tam mieliśmy dostęp do końca gdy na zlot przyjeżdżało 30 osób... Pamiętasz Kolegów z Niemiec ?? oni tam swoje rurki wraz z autami mieli postawione. To zaznaczenie jest terenem większym od podwórza Ppyrlandii. Autka staną po lewej a środek i prawą mamy na rurki 8) Teraz nas będzie ponad 80 ... jak nie więcej.... I niech powywala te nieszczęsne euro-palety, które nic nie dają, miejsce zajmują i można się o nie w nocy ....... przewrócić >:D Bardzo zaczyna brakować wspólnego placu :( Kiedy już to obiecywał zrobić ????? I nic :(
    3 punkty
  15. Tak jak napisałem, nie ogarnie do 3-go marca to ja to opie....ę po swojemu i będzie git.
    3 punkty
  16. Może i powinni, na jednym zlocie byłem, te ojro palety miałem chęć spalić, nic głupszego nie mógł wymyślić. Dajcie mu czas do zrobienia porządku do końca lutego, a ja w pierwszych dniach marca pojadę sprawdzić jak to wygląda, będzie burdel to zrobię to po swojemu a wtedy będziecie mieli powód żeby się potargować cenowo z nim. Gdzie ja mówię, ani złotówki nie chcę, chcę tylko żeby zlotowicze byli zadowoleni i nie zrażeni do Zatomia.
    3 punkty
  17. No to fakt, pamiętam jak byłem tam rok temu to też się zapadłem w tamtym obszarze jak zrobiłem kilka kroków z lornetką przy oczach :) Będzie nas spora ilość i ważne jest, żeby się z głową porozstawiać, ale przede wszystkim trzeba mieć na to miejsce.
    3 punkty
  18. Bo ja wiem czy mało? Taka apertura daje już całkiem spore pole do popisu. Jeszcze niedawno mało kto w naszym kraju miał do dyspozycji 200 mm lustra w kompaktowej tubce. Ostatnio wymyśliłem sobie taki zestawik typu traveller - SCT 8" na stalowym AZ4, do tego lorneta kątowa 100 mm.
    2 punkty
  19. Albo kto większy ten lepszy >:D
    2 punkty
  20. http://www.1000plus.com/2000plus/index.htm - Wrzucam to na nasze Forum gdyż jeszcze nikt, jak widzę, z tym się nie zetknął. Pod tym linkiem kryje się ciekawe opracowanie Tomma Lorenzina liczące 2092 obiekty całej hemisfery, wśród których znajdują się obiekty dla obserwacji wizualnych - lornetkowe i teleskopowe, do 12-14" średnicy. Są kolorowe układy podwójne i wielokrotne z oznaczonymi kolorami głównego składnika, gwiazdy zmienne, wszelakie DS-y. Oprócz map w PDF formatu A3 do pobrania, jest wyczerpująca lista (posegregowana alfabetycznie i względem RA) z opisami tych obiektów. Rewelacja, korzystajcie do woli!
    2 punkty
  21. Nie będzie mnie wprawdzie na zlocie, ale mogę się trochę pomądrzyć. Na mokrej łące prąd z dobrym uziemieniem to podstawa bezpieczeństwa - kto nie wierzy niech zapyta Poldipa. Tak go j....ęło że nie wiedział gdzie jest. Niestety zasilacze przetwornicowe są wprawdzie lekkie, ale nie zapewniają separacji od sieci zasilającej. I tu warto się zaopatrzyć w transformator separujący 1:1. Wielu kolegów już namowiłem a wypadek Poldipa tylko mi w tym pomógł. Jak się dobrze poszuka to takie trafo 200 W kosztuje ok. 150-200 pln
    2 punkty
  22. Nie wspomnę o bezpieczeństwie uczestników. Bo jeżeli ktoś tfu, tfu złamie nogę to odpowiedzialność ponosi organizator. Więc Panowie to już jest duuuża impreza i musimy podchodzić już bardziej profesjonalnie.
    2 punkty
  23. Dokładnie, głupio jechać 700 km i złamać nogę na którejś z tych palet - jak wtedy wrócić? Rok temu też się raz potknąłem i zaliczyłem "glebę" No i więcej miejsca też by się przydało, bo robi się ciasnawo. Wstyd się przyznać, ale jak szedłem na moim pierwszym zlocie tam dalej, z pożyczonym Nikonem 12x50 JackaE, to też się "zagłębiłem" w jakąś dziurę, jak Jolo. Fakt faktem, potem jej użyłem jako miejsca do leżenia z braku leżaczka, ale lepiej stać niż zniszczyć swój, lub co gorsza, czyjś sprzęt!
    2 punkty
  24. Jak co roku, tak i tym razem, powstał Astrokalendarz na 2015r. . Zdjęcia kosmosu to jedynie jeden z elementów każdego wydania. Najważniejsza część to efemerydy zjawisk astronomicznych. Te zostały w stosunku do lat poprzednich wzbogacone o zjawiska zakryciowe i wydarzenia związane z lotami kosmicznymi. Staramy się tez pamiętać o tych, którzy oddali życie za postęp kosmiczny czy poświęcili najlepsze lata swojego życia dla odkrywania tajemnic Wszechświata. Źródłem danych były: Almanach Zjawisk Astronomicznych Tomasza Ściężora, wydanie Poradnika Miłośnika Astronomii, CalSky, HORIZONS Web-Interface (NASA) czy Wikipedia z wydarzeniami historycznymi. Fotografie pochodzą z różnych źródeł na licencji publicznej czy udostępnione nam przez miłośników astronomii z całego świata. Niestety w tym roku jego nakład będzie wręcz znikomy. A to z powodu zmian w naszej instytucji, która pociągnęła za sobą zmiany w budżecie i niemożność zrealizowania wydania we wcześniejszych miesiącach pomimo przygotowania kalendarza w całości. Tegoroczny nakład będzie całkowicie sfinansowany ze źródeł własnych ? wpłaty członków sekcji. Być może uda się wydać go jeszcze w ilości pozwalającej na przekazanie egzemplarzy dla naszych szkół ? taka zawsze była idea wszystkich wydań. Na szczęście w wielu miejscach naszego kraju miłośnicy podjęli się wydania własnych projektów. To wspaniała inicjatywa. Warto wspomnieć o tych którzy rozpoczęli ten projekt ? Jacek Pala wraz ze swoimi przyjaciółmi podjęli się tego tematu w 2009 roku po raz ostatni. Rozprowadzali go bezpłatnie za pomocą licznych wolontariuszy z całego kraju. Niestety przez różne kłopoty z naszymi urzędami zrezygnowali z tego przedsięwzięcia. Ale idea nie umarła. I to jest najważniejsze. Poniżej kilka stron tegorocznego wydania.
    1 punkt
  25. Miesiąc po powrocie, na moim blogu umieszczam nieco wspomnień z obozu ESO Astronomy Camp we Włoszech. Zapraszam TUTAJ :)
    1 punkt
  26. Kto pierwszy ogarnie kaca 19.03 to się rozstawi tam gdzie będzie chciał. Drugi kacmen wybiera drugie miejsce, trzeci trzecie, itd.
    1 punkt
  27. No to trochę zwiększy szansę trafienia czegoś;) ale do tego jeszcze daleko. W każdym razie wiem już czego szukać, a to już coś:)
    1 punkt
  28. Oczywiście że mozna :) szyna SW za parę zł od obręczy do obręczy - najlepiej Losmandy i sadzasz na EQ6 - takie coś https://deltaoptical.pl/blizej_nieba/dovetail-sky-watcher-losmandy,d2031.html
    1 punkt
  29. Masz rację 8) Tylko my chyba wpływamy swoim pobytem 2x w roku na tę malutką miejscowość ,,pozytywnie" - to oni tez coś powinni od siebie.... ::)
    1 punkt
  30. Jacek, tak to jest, jak coś ma być zrobione to najlepiej to zrobić samemu. Wtedy wiesz, że jest zrobione i, że jest dobrze zrobione.
    1 punkt
  31. Wszystkiego najlepszego i stu lat!
    1 punkt
  32. 1 punkt
  33. No młody, (chyba jeszcze można tak mówić) ;) Wszystkiego Najlepszego. Przede wszystkim zdrówka, pogody ducha oraz spełnienia marzeń! No i oczywiście bezchmurnego, ciemnego nieba!
    1 punkt
  34. Jakoś tak skromnie... Idę na maxa.. 200 lat Allano zdrowia i czystego nieba. W dużej ilości zer na koncie nie wspominam, bo to oczywiste...
    1 punkt
  35. 1 punkt
  36. Dużo zdrowia, pomyślności w życiu i wielu pogodnych nocy dla jubilatów.
    1 punkt
  37. Zawsze pogodnego nieba i 100 lat ;)
    1 punkt
  38. najlepszego i 100 lat
    1 punkt
  39. XXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXX I kolejnej 100ówki Alan - samych pogodnych dni, samych szóstek i spełnienia marzeń
    1 punkt
  40. Po prostu zainstalowały się sterowniki chipsetu konwertera RS232 (wprawdzie niezupełnie zgodnego ze specyfikacją bo na 5v/3.3V) na USB co spowodowało, że w managerze urządzeń pojawił się port szeregowy - warto zerknąć jaki ma numer bo przyda nam się to podczas zarówno konfiguracji programu arduino jak i konfiguracji sterowników ASCOM. Podczas podłączenia sygnałów TX (sygnał transmisji) i RX (sygnał odbioru) jeden do jednego bez przeplotu dane wysyłane z arduino trafiały na dane z komputera i analogicznie z danymi odbieranymi. Obrazowo można to przedstawić tak: Źle - PC -->TX--TX<--ARDUINO PC <--RX--RX-->ARDUINO OK - PC -->TX--RX-->ARDUINO PC <--RX--TX<--ARDUINO Co do zworki na 3.3V to na razie jej nie ruszamy ale warto pamiętać, że coś takiego gdzieś mamy gdy ja włączymy otrzymujemy terminal rs232 3,3V, który jest niezbędny np. do serwisowej naprawy routera (można przez niego zainstalować firmware), telefonu, dysku twardego. Zwłaszcza to ostatnie jest warte wzmianki bo kilka lat temu firma Seagate wyprodukowała serię dysków barracuda 7200 serii 12. Dysk miał błąd firmware i baardzo często dysk jeszcze na gwarancji przestawał się zgłaszać w komputerze i możecie się domyśleć co działo się z takimi astrofotografiami - w sumie dane były ale kontroler dysku wyłączał silnik. Jak ktos wiedział wystarczyło podłączyć taką płytkę USB, trzy kabelki potem wystarczyło wpisać kilka komend i dysk działał .. okok przepraszam to nie było na temat
    1 punkt
  41. Przy okazji testów mojego pilota do Canona z nowym kabelkiem, zrobiłem krótką serię zdjęć pod timelapse - za krótką by robić z niej cokolwiek innego niż gifa :) Stąd słaba jakość. Na filmiku widać gwiazdy, w tym Plejadki. (kliknąć i się odtworzy)
    1 punkt
  42. W imieniu Zespołu Proximy serdecznie zapraszam do lektury pierwszego w tym roku numeru naszego biuletynu. Oprócz ciekawych tematów pragnę zwrócić uwagę na konkurs, który ogłaszamy wraz z Towarzystwem Obserwatorów Słońca. Reszty nie będę zdradzał, przekonajcie się sami :) Link: http://www.astronomica.pl/proxima19.pdf Przypominam, że PROXIMA wydawana jest wyłącznie w wersji elektronicznej w formacie PDF. Wcześniejsze numery można pobrać ze strony: http://www.astronomica.pl/proxima.html Biuletyn posiada także profil na portalu facebook.com http://www.facebook.com/pages/Proxima/253077781413353 Pozdrawiam Krzysztof
    1 punkt
  43. Trochę bawię się moją fotką, ale nie wiem, czy w dobrą stronę idę. Chodzi mi o tło. Wydaje mi się, że tam nie za bardzo jest co do poprawiania :)
    1 punkt
  44. W sumie, poza faktem, że wszyscy są zaskoczeni i rozczarowani, ta historia ma bardzo pouczający i - chyba nawet bardzo pozytywny - morał. Otóż w dziedzinie gwiazd zmiennych jest chyba jeszcze dużo roboty do wykonania, skoro gwiazda widoczna gołym okiem była tak słabo zbadana, że przegapiono jej cenne i z dawna oczekiwane minimum. Taki mały pozytywny akcent.
    1 punkt
  45. (demotywatory.pl) Zapytałem moją dziewczynę co chce na święta? -Nie wiem. - odpowiedziała. Następnego dnia szedłem ulicą i znalazłem jakiś zardzewiały kawałek metalu. Podniosłem go , zaniosłem do domu, zapakowałem w papier prezentowy i wrzuciłem pod choinkę. -Co to jest ? - zapytała gdy odpakowała prezent. . . . . . . -"Nie wiem" - odpowiedziałem.
    1 punkt
  46. Wschód nad Plato Cały łysy :)
    1 punkt
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.

© Robert Twarogal 2010-2024