Skocz do zawartości

21.12.2012 - Nasz Układ Słoneczny w centrum Galaktyki?


njczyziu

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

czy to prawda, że 21.12.2012r. nasz Układ Słoneczny będzie w centrum Drogi Mlecznej?

Podobno takie zjawisko z naszym Układem zdarza się raz na 26 tysięcy lat.

Ma w tym czasie wydarzyć się też wiele niezwykłych koniunkcji. Majowie obliczyli, że w tym dniu oś Ziemi ustawi się prostopadle do ekliptyki Układu Słonecznego, a ten znowu ma wejść w równik Drogi Mlecznej gdzie występuje jakieś niezwykłe oddziaływanie pola elektromagnetycznego pochodzącego z centrum Galaktyki.

Czy istnieją jakieś realne przesłanki, że dokładnie za 3 m-ce tak właśnie się stanie?

Czy Naprawdę zmierzamy do samego centrum naszej Galaktyki i tego dnia rzeczywiście znajdziemy się w tym epickim miejscu?

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 74
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najczęściej odpowiadający w tym temacie

Najczęściej odpowiadający w tym temacie

Dodane obrazy

Ma w tym czasie wydarzyć się też wiele niezwykłych koniunkcji. Majowie obliczyli, że w tym dniu oś Ziemi ustawi się prostopadle do ekliptyki Układu Słonecznego, a ten znowu ma wejść w równik Drogi Mlecznej

Zacznijmy od obalania tego. oś Ziemi (domyślam się, że chodzi o oś świata) nie ustawi się prostopadle do ekliptyki. Wobec tego równik niebieski zbiegł by się z ekliptyką. Nie zbiegnie się, bo nachylenie równika do ekliptyki (zwana inklinacją) jest stałe i wynosi 23o27'. Istnieje coś takiego jak cykle Crolla-Milankovicia, które opisują ogół procesów zmian orbity Ziemskiej, od inklinacji poprzez ekscentryczność aż do półosi wielkiej orbity, jednak i tak wynika z posiadanej przez nas wiedzy, że inklinacja zmienia się na przestrzeni tysięcy lat od 22o do 24o.

Obalmy kolejną paranaukową wiadomość. Układ Słoneczny, a konkretnie Słońce z samej definicji jest w płaszczyźnie równika galaktycznego.

Równik galaktyczny to równoleżnik zerowy układu współrzędnych galaktycznych. południk 0o, jak i równik galaktyczny krzyżują się w miejsci radioźródła Saggitarius A*, a cała reszta równika przebiega wzdłuż pasma galaktyki, która przy rzutowaniu walcowym ma kształ rozmazanej prostej. Więc powiedzieć, że Słońce będzie na równiku galaktycznym i wystąpią "niezwykłe oddziaływania elektromagnetyczne" to tak samo, jakbym myślał, że jadąc na południową półkulę spadnę w czarną otchłań, wybuchnę i zacznę świecić na niebiesko.

Kolejna część prosi się o udowodnienie jej niedorzeczności. Chodzi mi o

Czy Naprawdę zmierzamy do samego centrum naszej Galaktyki i tego dnia rzeczywiście znajdziemy się w tym epickim miejscu?

Odpowiedź brzmi:

Nie.

Nie zmierzamy do samego centrum Galaktyki. Słońce jest na stabilnej orbicie  niemal kołowej z okresem orbitalnym 26 milonów lat. Nawet Słońce pozornie nie odwiedzi radioźródła Saggitarius A*.

Jedyne co zdarzy się za trzy miesiące to będzie 21 grudnia i będzie zimno, a w sklepach i telewizji będą nas męczyć reklamami bożonarodzeniowych produktów.

Synta Dobson 8" flextube, jakieś szkiełka, jakaś folia ND5, kamerka mono PG Firefly, lidletka 10x50, ZRT-457, szczere chęci

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo po prostu dla mnie pisanie o rzekomym końcu świata to nic innego jak zarabianie kasy w jeden z bardziej podłych sposobów (żeby nie było, nie obwiniam o nic założyciela tematu). Koniec świata jest towarem z punktu widzenia ekonomicznego. Co prawda wirtualnym, ale zastanówcie się ile pieniędzy zarobiono na sprzedawaniu filmów, książek, czy innych rzeczy typu schrony w Andach, czy inne takie.

(77 post, dwie kosy jak to mówią)

Synta Dobson 8" flextube, jakieś szkiełka, jakaś folia ND5, kamerka mono PG Firefly, lidletka 10x50, ZRT-457, szczere chęci

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A to przepraszam. Rzeczywiście nie pisałeś ani słowa o końcu świata. Po prostu jak tylko zobaczyłem tą datę, to już odruchowo mi się z nim skojarzyło.

Synta Dobson 8" flextube, jakieś szkiełka, jakaś folia ND5, kamerka mono PG Firefly, lidletka 10x50, ZRT-457, szczere chęci

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam,

Witam,

czy to prawda, że 21.12.2012r. nasz Układ Słoneczny będzie w centrum Drogi Mlecznej?

Podobno takie zjawisko z naszym Układem zdarza się raz na 26 tysięcy lat.

(...)

Czy Naprawdę zmierzamy do samego centrum naszej Galaktyki i tego dnia rzeczywiście znajdziemy się w tym epickim miejscu?

Pozdrawiam

  jeżeli dziś (jeszcze) jesteśmy w odległości ok. 25000 lat świetlnych od centrum Drogi Mlecznej, to policz sobie. z ile razy większą szybkością od "c" musiał by się poruszać nasz Układ Słoneczny, aby "zdążyć" do centrum w trzy miesiące... :D :o

26000 lat to tzw. Rok Platona - związany z precesją osi ziemskiej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hermesie, przecież każdy miłośnik teorii spiskowych i kontaktu z obcymi oraz końców świata wie, że prędkość C to wymysł niedouków i jest z łatwością przekraczalna. Są na to dowody jakby chociaż UFO które nas odwiedzają  :o

And12, GSO 30mm, Hyperion 13mm, 8mm, Baader OIII 2", SW UHC 2"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
Gość filpop1993

[pre]

[pre]

Słońce NIE jest na stabilnej orbicie , teoria Kopernika ma dziury i nikt nie jest w stanie dokładnie tej teorii objaśnić ponieważ się nie da, tutaj jest dowód :

http://sensacjenauki.manifo.com/kopernik-sie-mylil-

A tutaj macie wizualizację ruchu naszego PRAWDZIWEGO układu słonecznego przez Nassima Harameina :

Miłego oglądania Panowie, i miłego pozbywania się fałszywych przekonań ;)

Aha , a końcem świata się nie martwcie, nie będzie takowego , będzie jedynie duży przeskok w rozwoju świadomości człowieka,

oczywiście na lepsze, osoby idące pod prąc , upierając się temu co jest i z brakiem akceptacji do otaczającego świata i życia będą w stresie , za tym idzie choroba no i na koniec śmierć (selekcja naturalna, to samo robi organizm człowieka podczas ewolucji , to samo robi ziemia i wszechświat) , no a ludzie świadomi , miłujący, działający w kooperacji i bez rywalizacji , będą mieli zaszczyt współistnieć i współkreować otaczający nas świat , który już niedługo zmieni sie diametralnie :)))  (teoria ewolucji świadomości na podstawie konferencji nieżyjącego już Iana Xela Lungolda, zajmującego się kalendarzami Majów , ich cywilizacją)

Pozdrawiam !!!

i miłego dnia

[/pre]

[/pre]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

WTF? Ten post ma mniej sensu niż ostatnia wypowiedź naszego premiera.

1. Gdyby Słońce nie było na stabilnej orbicie to mielibyśmy przerąbane. Ciągłe skoki promieniowania kosmicznego, anomalie grawitacyjne, itp.

2. Prezentujesz dwie różne teorie ruchu planet wokół Słońca naraz?! Mamy sami sobie wybrać?

3. To, co pokazuje Nassim Haramein jest poprawne, ale z punktu widzenia nieruchomego względem centrum galaktyki ciała. Teoria Kopernika jest poprawna gdyby za punkt odniesienia przyjąć Słońce. Jednak geocentryczna stanie się poprawna gdy za punkt odniesienia weźmiemy Ziemię.

4. Dlaczego wszyscy zwolennicy teorii spiskowych piszą tym samym charakterystycznym stylem? Mam wrażenie, że robi to jedna osoba, a reszta kopiuje i rozsyła

5. Teoria w pierwszego linku nie ma racji bytu. Nie można obalać teorii fizycznych pseudonaukowym słowotokiem. Jak chcesz obalać to masz dwa sposoby. Albo matematycznie, albo doświadczalnie. To jest to przeciwdziałanie dogmatom, o których jest napisane na dole linkowanej przez Ciebie strony.

Synta Dobson 8" flextube, jakieś szkiełka, jakaś folia ND5, kamerka mono PG Firefly, lidletka 10x50, ZRT-457, szczere chęci

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tutaj macie wizualizację ruchu naszego PRAWDZIWEGO układu słonecznego przez Nassima Harameina :

Miłego oglądania Panowie, i miłego pozbywania się fałszywych przekonań ;)

No, ale to jest rzecz wiadoma. Słońce ciągnie za sobą wszystkie planety. Nie wiem, kto mógłby tu mieć inne przekonania. Natomiast nie wiem, jak to się ma do tego linku, który podałeś http://sensacjenauki.manifo.com/kopernik-sie-mylil-  gdzie Ziemia jest OBOK Słońca.

Najlepsze jest to zdanie:

"Przecież Gwiazdy nie poruszają sie po niebie i widać to gołym okiem. Stoją w miejscu !!! " Siła tego argumentu jest powalająca. Że też nikt na to nie wpadł  :o

Każdy ma prawo do własnego zdania, ale nie do własnych faktów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepsze jest to "a koncem swiata sie nie martwcie" :-). Kto na tym forum zamartwia sie z tego powodu, reka w gore :-D. Alez ludzie maja wizje swiata! Tyle lat nauki, postepu, Platon, Galileusz, Kopernik, Kepler,  Hubble, krew w piach! Wyskoczy ci taki z teoria z interneta i bedzie wszechswiat do gory nogami wywracal :-S

M_j_Wszechswiat_Baner.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie już chyba nic nie zdziwi. Wczoraj w pracy Znajomy opowiadał, że Niemcy ponoć w ten dzień będą brali urlopy i wolne, żeby być wtedy ze swoimi Rodzinami. Wiadomość tą ma od Ciotki, która przyjechała do Niego w odwiedziny z Niemiec...

"...co lepiej działa na wyobraźnie niż to, czego nie widać, nie słychać, a zabija?..."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Filpop1993 był już taki temat : http://www.forumastronomiczne.pl/index.php?topic=1398.0

Były tam pytania i odpowiedzi do tej bzdurnej teorii którą bez sensu linkujesz. Mógłbyś na nie odpisać skoro już linkujesz bzdury.

Co do drugiego linka to jest on poprawny i nikt raczej nie twierdzi inaczej. Planety krążą wokół Słońca a że Słońce się przemieszcza więc planety razem z nim zakreślając w przestrzeni (przepraszam za niefachowe określenie) coś na kształt "sprężyny". Edit: filmik jest OK o ile ruch Słońca jest skierowany 90* względem ekliptyki, jęśli jest inaczej "wzory" kreślone przez planety są jeszcze ciekawsze :)

W sumie nie wiem jak z takimi osobami rozmawiać. Jak wyciągasz wnioski z ich bzdurnych teorii i prosisz o wyjaśnienia to milczą albo krzyczą, że masz nieotwarty umysł. Jak piszesz wprost, że to bzdury to odpowiedź ta sama. Jak zwykle rządy mają coś do ukrycia, albo planeta na południowej półkuli lub bazy na ciemnej stronie Księżyca. Zawsze to samo.

Życzę więcej myślenia a mniej papki z internetu.

And12, GSO 30mm, Hyperion 13mm, 8mm, Baader OIII 2", SW UHC 2"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miłego oglądania Panowie, i miłego pozbywania się fałszywych przekonań ;)

Nie mogłam spać przez moje fałszywe przekonania. Ale teraz dzięki tej wypowiedzi i podanemu linkowi z Kopernikiem wiem, że:

1. ludzie ze stresem umrą, bez stresu będą żyć wiecznie

2. Gwiazdy stoją w miejscu (co widać), tylko Słońce zasuwa, bo o tym nie wie - i planety gnane owczym pędem za Słońcem

3. Ziemia porusza się obok Słońca, więc cały świat się pomylił obliczając jednostkę astronomiczną, bo do tej pory była równa średniej odległości Ziemi od Słońca, a teraz jest to wartość sztywna

4. co nie przeszkadza, że trochę się rozjechała na rysunku

5. zawsze myślałam, że biegun południowy leży w okolicach Oktanta, a nie w Krzyżu Południa, ale jeśli Kopernik się mylił, to co dopiero ja  ::)

6. rzeczywiście, nie można uzyskać lata na obu półkulach, a przecież ono jest, o czym zapewne nie wiedzą biura turystyczne wysyłając klientów w grudniu do Argentyny

Zgadzam się całkowicie - Kopernik jest do obalenia, bo nie jest możliwe mieć lato lub zimę na obu półkulach, jednocześnie kierując oś Ziemi na Krzyż Południa.  Chapeau bas!

Każdy ma prawo do własnego zdania, ale nie do własnych faktów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość filpop1993

Hahaha , jakie ostre reakcje :D Spokojnie , podałem tylko linki do stron, które mogą coś komuś dać, nie chcesz ? nie korzystaj, do niczego nie zmuszam. Nie jestem specem w dziedzinach astrologii, ale mnie ona interesuje.

MrVinquer:

(Po co te nerwy)

1.Chodzi mi o to , ze słońce porusza się wraz z planetami tworząc spiralę, a nie stoi w miejscu , jakby układ słoneczny stał w miejscu , powtarzałby cały czas ten sam schemat , było było by tak, jakby płyta się zacięła , wszystko to opisuje Haramein , który bada to i owo od dzieciństwa. Tak , sam wybierasz czemu poświęcasz uwagę, ja dają wskazówki, może coś się spodoba, przyda.

2.Link z obliczeniami "jakichś" tam ludzi na temat tego , że Kopernik się mylił, znalazłem i myśałem , że ma coś wspólnego z teorią Harameina , która ma sens. Jak nie , sory za zaśmiecanie , uczę się.

3.OK :D

4. Zwolennicy teorii spiskowych , mówią o teoriach spiskowych, człowieku, w którym miejscu ja knuję jakiś spisek... Od teorii spiskowych trzymam się jak najdalej bo nie mam ochoty mieć do czynienia z ludźmi mącącymi wodę.

5. Ok , rozumiem, wysłałem, żeby dostać opinię na ten temat od eksperta, rozumiem, że przeczytałeś cały tekst , zrobiłęś obliczenia i wywnioskowałeś, że to bzdura, bo jedynie na tej podstawie można stwierdzić, że to bujda. Jeżeli tego nie zrobiłeś a link jest wynikiem badań i to poprawych, należysz do ludzi trzymających się dogmatów i bojących się zmian,"bo to nie wygodne".

Dzięki za odp !! :)

Witam Anka

"No, ale to jest rzecz wiadoma. Słońce ciągnie za sobą wszystkie planety. Nie wiem, kto mógłby tu mieć inne przekonania"

Kto ma inne przekonania ? Cały system szkolny w Europie proszę Pani, może na całym świecie, tego nie wiem. Przynajmniej w naszej szkole , nam o tym nie mówią, a jest to niesamowicie istotne. prawie NIKT , o tym nie wie, jest jedynie parę nędznych filmików w internecie przedstawiających ten schemat.

Dziękuję , pozdrawiam i miłego dnia !! :)

M.Rudy, w koniec świata w Polsce i na świecie wierzy dość duży procent osób, dużo ludzi się tego boi, media napędzają strach, człowiek lubi się bać i wydaje kase na takie filmy jak 2012 czy inne komercyjne chłamy. Dlatego użyłem tego zdania, jak nie trafiłem , sory :D Tak , ludzie mają wizję świata, każdy ma :) Umysł ją tworzy  żeby tutaj funkcjonować.

Ostatnia rzecz M.Rudy, z wszechświatem wszystko gra, i tutaj nic nie trzeba odwracać do góry nogami, problem jest z ludźmi. Nie wiem czy zdążyłeś zauważyć , ale na świecie są choroby , strach, stres, mordy, śmierć , zniszczenie, wojny, nienawiść , niepewność , upadający ekosystem i tak dalej , są one wynikiem złego pojmowania działania mechanizmów wszechświata, no ale oczywiście, gdyby nie było na świecie trochę cierpienia , nic by się nie zmieniło , bo najpierw człowiek musi dostać kopniaka w dupę żeby sobie coś uświadomić, wszystko jak na razie idzie pod prąd, więc co z tego , że "Tyle lat nauki, postepu, Platon, Galileusz, Kopernik, Kepler,  Hubble,..." Jeżeli człowiek nie rozumie podstawowych rzeczy. Dzisiaj na świecie mamy jeden duży problem, EGO, czyli utożsamianie się człowieka z umysłem, człowiek myśli , że jest czymś odrębnym, walczy o przetrwanie, zamiast zrozumie,c że wszystko jest jednią,jednym duzym organizmem, który współpracuje. Czeka nas dużo do odpracowania.

.. moja wizja świata, ukształtowała się w dużej mierze przez Mitchio Kaku, Gregga Bradena, Eckharta Tolle, Mooji, Harameina i wielu innych znanych i cenionych ludzi, którzy nie wyrabiają z terminami konferencyjnymi na całym świecie.

Pozdro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość filpop1993

...Witam ponownie

Dziękuję Anka za rozpatrzenie tematu. I dziękuję, za potwierdzenie oraz wyjaśnienie.

piotrkusiu:

Przepraszam nie zauważyłem, że ten temat już był, dopiero przedwczoraj założyłem konto na tym forum, jestem "nowy".

Jak to bzdurna teoria, udowodnij :) Jak na razie ta teoria na stronie jest dokładnie objaśniona.

Tak twierdzą inaczej , inczej jest w szkołach, a ze szkoły wiedzę wynosi większość społeczeństwa.

Dokładnie, coś na kształt, ja bym to powiedział : DNA !! xD Może ma to jakiś związek ( o tym mówi Nassim w innym filmie)

Ze mną możesz rozmawiać normalnie :) Nie jestem żadnego rodzaju psycholem z urojonym światem, jak na razie czuję się bardzo dobrze :D Lecz czasem załamuje mnie niemiłe podejście i brak szacunku do drugiego człowieka , które w paru momentach Twojej wypowiedzi da się odczuć. Umysł mam otwarty na wszsytko, nie trzymam się kurczowo jakichkolwiek teorii, jestem za ewolucją , która wymaga ciągłych zmian. Nie zauważyłeś jeszcze , że politycy okłamują ludzi ? Okłamują, i ukrywają dużo rzeczy, po co jest rząd , hm ? żeby rządzić. Czym ? Ludem. Żeby nimi rządzić, niektórą wiedzę muszą od człowieka odcinac, bo inaczej człowiek byłby wolny, a wolny człowiek nie podlega działaniu władzy czy rządu. To nie są żadne teorie spiskowe, a politycy walczą o kasę i dobroci dla siebie, nie dla nas. Ciemna strona księżyca ? nie mam pojęcia o czym mowa, nie interesuje mnie Sci-Fi.

Dzięki za wypowiedź piotrkusiu ;) Pozdro. I proszę, więcej szacunku... Polska tego potrzebuje. Nie oceniaj mnie dopóki mnie nie poznasz. Ja dzielę się jedynie swoimi odkryciami i liczę na wypowiedzi, nic nie narzucam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

.. moja wizja świata, ukształtowała się w dużej mierze przez Mitchio Kaku, Gregga Bradena, Eckharta Tolle, Mooji, Harameina i wielu innych znanych i cenionych ludzi, którzy nie wyrabiają z terminami konferencyjnymi na całym świecie.

To byś tego durnego linku nie wrzucił. I jeszcze piszesz, że to nie jest bzdurna teoria. To nawet nie jest teoria, to są fantazje gimnazjalisty. I nawet napisałam Ci dlaczego - nie ma lata na obu półkulach. Udowodnię Ci za 4 tygodnie, gdy wrócę z miejsca, gdzie będzie ciepło, gdy tu będzie zimno (to jakbyś kazał mi udowadniać) i wrzucę fotki.

Domagasz się szacunku, ale z góry założyłeś, że mamy fałszywe przekonania. Wpadłeś jak meteor - po co? - i nawet nie zapoznałeś się z bazą forum.

Niestety dla Ciebie - moja wcześniejsza wypowiedź nic Ci nie potwierdza, jest ironiczna w sposób najłagodniejszy jak potrafię.

Każdy ma prawo do własnego zdania, ale nie do własnych faktów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość filpop1993

Haha OK.

Anka, spoko.

Nie ma problemu :D Skąd ta nieuprzejmość... Matko Boska..

Jeśli to bzdura, to ok ! Niczego nie bronię ! Proszę tlyko o wyjaśnienie, Wstwiam, bo jestem ciekawski, mówię, dopiero zaczynam z tymi tematami astrologicznymi zabawę. Już wiem, że to durny link , ok ?

Wpadłem jak meteor, to prawda sorry. Nie wiem co mnie opętało :D

Sory za "z góry założyłeś, że mamy fałszywe przekonania." Nie wiedziałem jak wysoki jest tutaj poziom haha xD.

Pozdrawiam. I życzę miłego dnia !!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

My Ci wyjaśniamy drogi kolego. Ale jeśli sprostowania nie nazywasz wyjaśnienieniem no to... I błagam. Nie mów astrologicznymi. To dla nas jak cios nożem w plecy żeby astronomię nazywać paranauką. To tak jakbyś matematyka nazwał numerologiem, a meteorologa jasnowidzem. Jesteś tylko trollem więc ja dyskusję kończę.

Synta Dobson 8" flextube, jakieś szkiełka, jakaś folia ND5, kamerka mono PG Firefly, lidletka 10x50, ZRT-457, szczere chęci

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proszę tlyko o wyjaśnienie, Wstwiam, bo jestem ciekawski, mówię, dopiero zaczynam z tymi tematami astrologicznymi zabawę. Już wiem, że to durny link , ok ?

Znaczy co? Mamy Ci Kopernika tłumaczyć?

Tu nawet nie chodzi o wysoki, ale o PODSTAWOWY poziom.

Może zacznij od przyswojenia sobie głównych pojęć, ok? Na przykład znajdź różnicę między astronomią  a astrologią.  Sam. Będziesz miał satysfakcję.

Każdy ma prawo do własnego zdania, ale nie do własnych faktów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra , spie..dalam z tego forum, matko co za smutni ludzie... Współczuję.

I życzę wam szybkiego powrotu do zdrowia.

czyli jednak trzynastolatek...

10x50, 20x70, SW200/1200DobsGoTo

...take a look, to the sky, just before You die- it's the last time he will...

...zmazując barwy lasom i polom, mknie balon nocy -z knajpy- gondolą...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc później...

Witam wszystkich na forum!

Ostatnio zacząłem troszkę interesować się astronomią, a że ten temat jest notorycznie wałkowany a na waszym forum trafiłem wreszcie na rzetelne odpowiedzi a nie na jakiej bajanie to i ja zapytam jako w zasadzie laik o pewne rzeczy ;-)

W nawiązaniu do tematu:

1) Podobno Ziemia (o słońcu przeczytałem na poprzedniej stronie) ma przejść przez galaktyczny równik 21.12 (nie wiem dokładnie kiedy) czy znaleźć się wtedy w jego obszarze i z tego tytułu mają wystąpić u nas jakieś "niespodzianki" typu ciemność z powodu promienia galaktycznego.

2) Spotkałem się z teoriami jakiś dziwnych ludzi o tym, że ziemia ma się nawet wtedy zatrzymać. Jest to pewnie oparte na analogii do ziemskich półkul i równika na zasadzie wirującej wody, czyli teraz ziemia jest w miejscu, w którym kręci się w jedną stronę, na równika przestanie a później zacznie kręcić w drugą.

Czy jest choć ziarno prawd w takim rozumowaniu niektórych ludzi? Dla mnie brzmi to co najmniej jak scenariusz niskobudżetowego filmu, ale chciałbym poznać opinię fachowców ;-) Nie muszę dodawać, że w Internecie ciężko znaleźć coś rzetelnego, a wręcz jest to niemożliwe.

Dziękuje z góry za odp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Promień galaktyczny? i on sprowadzi ciemność? promień, który sprowadza ciemność?

2) Spotkałem się z teoriami jakiś dziwnych ludzi o tym, że ziemia ma się nawet wtedy zatrzymać. Jest to pewnie oparte na analogii do ziemskich półkul i równika na zasadzie wirującej wody, czyli teraz ziemia jest w miejscu, w którym kręci się w jedną stronę, na równika przestanie a później zacznie kręcić w drugą.

Fajnie, jak sie zatrzymamy, to polecimy z rozpędu aż na Ural. I to bez wiz! Wszystkich Rusków przesunie na Pacyfik  :D

Zastanów się, dlaczego Ziemia się kręci i jakiej siły musiałbyś użyć, żeby ją zatrzymać, a potem wprawić w ruch  :o

Każdy ma prawo do własnego zdania, ale nie do własnych faktów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.

© Robert Twarogal * forumastronomiczne.pl * (2010-2023)