Skocz do zawartości

21.12.2012 - Nasz Układ Słoneczny w centrum Galaktyki?


njczyziu

Rekomendowane odpowiedzi

Fajnie, jak sie zatrzymamy, to polecimy z rozpędu aż na Ural. I to bez wiz! Wszystkich Rusków przesunie na Pacyfik  :D

Super, to nie odzyskamy tylko Wilna i Lwowa,ale polecimy znacznie dalej ;D.

Tecnosky ED 102/714,  Celestron  SCT 200/2000, Mak 90/1250, Lunt 50, Nikon Lookout 10x50, Canon 550D, Canon mod. 50D

https://charon-x.blogspot.om

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 74
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najczęściej odpowiadający w tym temacie

Najczęściej odpowiadający w tym temacie

Dodane obrazy

Ostatnio zacząłem troszkę interesować się astronomią,

Aniu, proszę daj im się spokojnie wygadać, powoływać się na filmiki, animacje i inne tego typu zjawiska. To im się albo znudzi, przejdzie i odejdą w poczuciu spełnionej misji albo nie. Ale jeżeli nie, jeżeli wytrzymają cisze, brak reakcji, brak strofowania i prostowania, to może za parę setek postów narodzi się nam narybek, nowi astro, fascynaci już nie astrologii a astronomii. Dajcie im szanse, może coś z tego będzie. Marne szanse ale zawsze. Kopernik, też zanim "Sol omnia regit",... był dzieckiem, młodzieńcem. To przecież w TV i gazetach rozpisują się o 21.12. To wreszcie Słonce zasłoni jądro Galaktyki, albo Księżyc, albo Ziemia, albo ... Może to ich, młodych zafascynuje. Może, może, może ...od astrologii do astronomii krótka droga, wystarczy rozbić kulę..szklaną.

Pozdrawiam Cię Aniu i innych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Felciu, ale to jest fascynujące.

Tak naprawdę to trochę inaczej by to wyglądało, bo i oceany by się przemieściły.

Tu jest obraz zatrzymanej Ziemi - utworzyłyby się 2 oceany wokół biegunów, a cały ląd skupiłby się na równiku.

post-164-13769987447_thumb.jpg

Każdy ma prawo do własnego zdania, ale nie do własnych faktów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja pierdziele! Dobrze ze ten koniec swiata juz lada dzien, bo jak mnie to swego czasu zainteresowalo, potem smieszylo tak teraz dziala na mnie drazniaco. Rozne durnowate portale tak nakrecily temat ze masa ludzi uwstecznila sie i zachowuja sie jak prymitywne ludy wierzace astrologom, szamanom, wrozbitom i domoroslym "nalukowcom". Po 21 grudnia bedzie mozna zamknac strony w stylu Niewiarygodne, Projekt Cheops czy Przepowiednia Oriona i zapanuje harmonia i swiety spokoj :-) 

M_j_Wszechswiat_Baner.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po 21 grudnia bedzie mozna zamknac strony w stylu Niewiarygodne, Projekt Cheops czy Przepowiednia Oriona i zapanuje harmonia i swiety spokoj :-)

A gdzie tam :D

Anuflaki nas uratują i będzie ogłoszona następna przepowiednia Czerwców. Zresztą Majowie już odwołali koniec świata, bo nie wiedzieli o wyprzedaży Toyoty ;)

Do tego jest tyle UFO do tropienia i tyle teorii spiskowych, że pożywki będzie do końca świata, następnego końca.

And12, GSO 30mm, Hyperion 13mm, 8mm, Baader OIII 2", SW UHC 2"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje pytanie nie ma nic wspólnego z głupotami o tajemnicze planety, plagi, zarazy i inne pierdoły związane z zarabianiem przez media i inne instytucje pieniędzy na tym nieszczęsnym dniu. Czytając po prostu gdzie te głupoty na ten temat natknąłem się na temat właśnie tego równika galaktycznego i z tym związane były moje pytania - tzn. co wy sądzicie na ten temat, czy to w ogóle jest prawda i czy może to mieć na nas jakiś wpływ.

Ci wszyscy, którzy lubują się w tych teoriach oczywiście nie zapominają dodawać, że wejście w ten równik nastąpi o 23:50 więc tak jak we wszystkich kościelnych proroctwach nastąpi słynna ciemność ;-) Spotkałem się już ze skrajnymi opiniami od takich, że nie ma to znaczenia do takich, że nie da się tego dokładnie określić itd.

...itd. itd...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

więc tak jak we wszystkich kościelnych proroctwach

Nie ma kościelnych proroctw, są proroctwa biblijne i na ich podstawie Kościół utożsamia koniec świata z drugim przyjściem Chrystusa i PRZYPUSZCZA, że może to nastąpić w czasie Paschy, tj. Wielkiej Nocy, co nijak się ma do daty 21 grudnia. Zatrzymanie się Ziemi (jakimś cudem) spowodowałoby kataklizm na niewyobrażalną skalę. Zresztą Kościół odcina się wyraźnie od jakichkolwiek "proroctw" o końcach świata. Następny znany mi termin to 16 stycznia 2013  8)

Każdy ma prawo do własnego zdania, ale nie do własnych faktów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://earthsky.org/astronomy-essentials/will-earth-pass-through-galactic-plane-in-2012

http://earthsky.org/human-world/will-our-solar-system-cross-the-galactic-plane-on-december-21-2012

Czytając ten artykuł dochodzę do wniosku, że niektórzy ludzie próbują robić szum wokół czegoś, co jest tylko pozorne w zależności od punktu widzenia i trudno namacalne, tak jak to się laikom wydaje. Czy dobrze rozumiem?

NASA podaje, że Ziemia równik przekroczy, ale że nie ma w tym nic nadzwyczajnego, bo z innej perspektywy przekracza go dwa razy do roku, a słońce przekracza go od 1980 roku ;-) Pogubiłem się już czytając te wszystkie teksty ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czegoś jednak nie rozumiem. W filmach w poprzednim linku Ziemia się niby oddala od równika galaktyki, a w tym filmie przeciwnie http://www.youtube.com/watch?v=sXnonz9hJuY, NASA tez twierdzi, że ziemia przetnie równik. To przejdzie czy nie przejdzie? Co źródło to sprzeczne informacje.

Jedni twierdzą, że Ziemia przekroczy teraz, jedni że przekroczyła 3 mln lat temu i następne takie spotkanie za 30 mln lat. Skąd taka ogromna rozbieżność w tych teoriach? Pojawiają się nazwy plane i equator, które wiadomo co znaczą i mam wrażenie, że robi się pomieszanie z poplątaniem totalne. Wiadomo, że to co widzimy na niebie w sensie tego o czym mówią ci ludzie jest oddalone o tak ogromne wartości i jest tak wielkie, że należy przyjąć różnicę czasu w sensie prędkości światła. No i nie wiem teraz, kto mówi prawdę a kto nie ;-)

Wszystkie poważne źródła utrzymują, że nie dojdzie do niczego takiego wcześniej jak za 30 mln lat, po czym NASA twierdzi, że dojdzie za tydzień, ale nic to nie zmieni... Niezły zamęt. A może nie ma zamętu tylko ja czegoś nie rozumiem?

Choć tu znalazłem dość dobre wytłumaczenie, z którego wynika, że większość tych opowieść o jakimś przekraczaniu 21.12 czegoś tam to pseudonaukowe pierdoły:

http://www.nasa.gov/topics/earth/features/2012-guest.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tam sobie tym głowy nie zawracam. Nie wiem czy przekroczy, czy nie, ale wiem że nie będzie to miało ŻADNEGO wpływu na Ziemię. Ot co. I Wam też lepiej radzę odstawić te teorie. Widzę że brak pogody ma zły wpływ nie tylko na mnie...

na przedwczesnej astro-emeryturze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No proszę po tylu latach straszenia teraz, nagle się z apokalipsy wróżbici  wycofują ;) .. to co do piekieł już nie pójdziemy!  ??? ?

(B. wygodnie) odnowa będzie na poziomie mentalnym,  nastąpi też  re-konfiguracja  DNA , poziom agresji się we mnie obniży. Będę widział aurę innych ludzi, palił kadzidełka i w tunice po ulicach chodził  :D :D :D :D

http://www.kolorymilosci.pl/dostrojenie-21122012.html

Sprzętos:   N.Capella 16", Achro 6" , APO 4" , Lorn.16x80, Monty: CGEM, Adveturer mini, oraz  inne graty z wioskowej chaty 😉 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Normalnie,będziesz sobie nadal siedział przy necie i pisał z użytkownikami na forum jak w każdym normalnym dniu i to przez wiele lat  ;) ;) ;)

co ty piszesz? przecież to potwierdzone, że będzie koniec świata!

10x50, 20x70, SW200/1200DobsGoTo

...take a look, to the sky, just before You die- it's the last time he will...

...zmazując barwy lasom i polom, mknie balon nocy -z knajpy- gondolą...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lepiej dzieci spać, a wy zróbcie coś przyjemniejszego. Po końcu świata może nie być okazji :D

Dzięki kasie na radio pójdziecie pewnie do nieba, a anioły są ponoć bezpłciowe :)

Swoją drogą to już kilka końców świata przeżyłem, w tym dwa w zeszłym roku :)

W sumie to perfidna złośliwość majów, że datę wyznaczyli na 21.12.2012. Przez to dzieciaki nie zdąża w tym roku świętego Mikołaja zobaczyć. i po co kasę na prezenty wydawałem?

Lornetka: Nikon Action EX 10x50 CF

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.

© Robert Twarogal * forumastronomiczne.pl * (2010-2023)