Skocz do zawartości

Brak pogody


szdom1

Rekomendowane odpowiedzi

Eeee co Wy piszecie ... jakie chmury, jaki deszcz ???  U mnie gwiazdy widać całkiem nieźle. Ze trzy godzinki pofociłem moje ulubione gwiazdki zmienne. Ale niestety sprzęcior zaparował, a suszarki brak :(  No coż  zwinąłem aparaturę i idę spać. DOBRANOC!

EQ3_2 z napędem w RA + Cannon 400D + obiektywy 300/200/85mm 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ludzkie oko
Dziś w nocy zapolowałem powtórnie na M31, z nowym wyciągiem, z APT (software dla EOS m.in.) i nowymi parametrami ekspozycji. 24x8min iso 1600 EOS600D. Udało się 12x, soft albo hard się zwiesł dokumentnie,

walczyłem suszarką z optyką, została nieosuszona elektronika... 2 st. C, wilgotność 100%.
Nieco materiału i doświadczenia zebrane ale największą satysfakcję sprawił mi organoleptycznie szczególnie i nieco lornetkowo (EX 10/50) widok wschodniego nieboskłonu dziś o 2-ej.
Dość wąski sierp Księżyca w jednym kadrze z czerwonawymi Betelgezą i Aldebaranem, wczesny Orion, Rigel, Procjon i Polluks i do tego Jowisz.  Piękne.
Foto fajne (usatysfakcjonuje mnie jak obrobię) jednak pozwolę sobie na konkluzję:

oko się nie zawiesza, nie ma zwarć i mimo krótkiego czasu ekspozycji NIE ZAPAROWUJE, no i jest bino :D :D



 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cudna pogoda od rana 8)

Piękny Księżyc już - niedługo w polu widzenia z balkonu Słonko - zavikujemy dziennego Munieczka i Słonko.

Poszedłem do sklepu, wywaliłem śmieci, pozmywałem po śniadaniu - nikt się nie czepi że w świętą niedzielę nic nie zrobiłem :D Wystawiłem montaż, podłączyłem i..... piiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii, piiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii i jeszcze dłuższe Piiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii 

Przyszły Piiiiiiiiiiiiiiiiii z nad morza :-[ :-[   co ja komu zrobiłem ??? ???

Tu gdzie to chmurwsko jest Piękny Muniuś

post-476-0-09760000-1380445940_thumb.jpg

 

No to już robią się czarne >:( >:( JA CHCĘ DO ZATOMIA !!!!!!

 

post-476-0-32128000-1380446943_thumb.jpg

 

I pozamiatane sprzęt zaliczył spacer >:(

post-476-0-84323600-1380447964_thumb.jpg
 

.

 

Serdecznie pozdrawiam i kryształowego nieba życzę - Jacek  ?
TS T APO 90/600 z TSFLAT2 + Samyang 135 f2 ED z QHY183C + AS 60/240 z RC IMX290M + Canon 550D - sadzane na ZEQ25GT + Nikon 12x50 EX do podglądania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ooooo, widzę, że dalej mieszkam w niewłaściwej części kraju ;)

Jak by nie dzielić, wschód/zachód czy północ/południe nie trafiasz. Nie graj w LOTTO. ;)

  • Like 1

Baner III.jpg

Wizual: Skymaster 15x70, SYNTA 10"
Foto: SW 150/750+ATIK 383l, guide: SW 80/400+QHY5, na montażu: HEQ5
Foto: TS 130/910+ATIK 383l, guide: SW 80/400+QHY5, na montażu EQ6
Szybka pomoc 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nuu, to moja szczecińsko - zatomska parafia jak widać na załączonej wyżej mapce jest właściwą częścią kraju... ;D

Foto robię w lodówce, z dekielkiem - takie tam biblioteki darków i biasów. Niepotrzebnie z tej frustracji pojechałem w innym wątku nieco po żartach kolegi ekologa, sorki.

 

Budująco i konstruktywnie; wymyśliłem nowy plan: złapanie NGC 253 - C65, Galaktyki Rzeźbiarza, raczej trudne, bo w Szczecinie osiąga nieco więcej jak 15 st. nad horyzont.

Przez nawet 2 następne nowie to właśnie czas na nią i są szanse.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aby tylko Polarną było widać - ustawienie montażu i od razu kierunek widnokrąg południe.

Czyli ze Szczecina jechać będę na południe właśnie aby łunę zostawić po przeciwnej stronie Rzeźbiarza.

Jestem o tyle zdeterminowany, że to w naszych szerokościach typowo październikowy obiekt.

Jak tylko będzie czysto na niebie i nieksiężycowo (ważne, bo jest blisko) to może i na Twojej południowej dzielnicy (?).

Galaktyka ładna, dość duża >20' i ciekawa, dodatkowo nieczęsto widoczna (no, może w Afryce).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to sobie po Twoim poście usystematyzowałem dla temperatur nieco powyżej 0 st. C. :

 

EQ6 zasilanie 2A 12V jak "jeżdzi", 0,5A prowadzenie - akumulator żelowy 10 Ah 12V - praktycznie 6h pracy

2 baterie EOS 1,12 Ah 7,2 V - praktycznie 3h pracy, wymiana baterii rujnuje guiding, Live View (ostrość i ustawienie kadru też żre prąd szybko)

komputer 5 h pracy, ekran minimalny, tryb oszczędny

kamera guidera Lyuba - zasilanie komputer USB, bez chłodzenia do guide'owania

= najsłabsze ogniwo: EOS, czyli 2,5h ekspozycji bez ruszania przy temperaturze nieco >0 st. C. po procedurach ustawienia ostrości, kadru  itd.

 

Kombinuję moduł zasilający z akumulatorem samochodowym 56 Ah w jednej skrzyneczce z ładowarką akumulatora,

na wyjściu z przetwornicą 230V, 3 gniazdami 12V stałe i 3 gniazdami 230V zmienne, zabezpieczone przed wilgocią i mobilne - do 20 Kg.

Z miernikiem stanu naładowania / bieżącego poboru mocy. Daje niezależność, Qbanos widziałem dźwigał coś podobnego.

 

W Zatomiu z zasięgiem GSM różnie ale prąd mają bezwzględnie :D , można się rozstawiać co 2 metry a fotonów nikomu nie zabraknie :) ;)

To mój plan na Rzeźbiarza, do spontanicznej acz zaplanowanej realizacji (prognozy pogody).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

.......

 

Kombinuję moduł zasilający z akumulatorem samochodowym 56 Ah w jednej skrzyneczce z ładowarką akumulatora, ............

Sprawdzony i wyliczony przez elektronika sposób, który zasili zestaw składający się z:

 

Montaż, kamerka guide, zasilacz lustrzanki, lodówka do lustrzanki, motofocus, grzałki (tubus rurki głównej i guidera), laptop - na minimum 9 godzin pracy przy temperaturze otoczenia 0*

 

Akumulator samochodowy 50 Ah + Przetwornica 12V/230V 150W/300W.

Akumulator = 150 - 200 zł

Przetwornica = 80 - 100 zł

http://allegro.pl/przetwornica-napiecia-pradu-12v-230v-300w-600w-i3603317243.html

Zwykła rozdziałka na 4/5 gniazdek, którą wtykamy w przetwornicę, przetwornicę do akumulatora (na wyposażeniu zaciski do akumulatora) i mamy prąd lub (zawsze mnie kolega elektryk poprawia) energię elektryczną 8)

Serdecznie pozdrawiam i kryształowego nieba życzę - Jacek  ?
TS T APO 90/600 z TSFLAT2 + Samyang 135 f2 ED z QHY183C + AS 60/240 z RC IMX290M + Canon 550D - sadzane na ZEQ25GT + Nikon 12x50 EX do podglądania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Komuś ale się nudziło! Ale za pomysł i zrobienie tego szacun.

 

Trza by pomyśleć o nagraniu dźwięków montaży i z tego stworzyć przebój. 8)

Baner III.jpg

Wizual: Skymaster 15x70, SYNTA 10"
Foto: SW 150/750+ATIK 383l, guide: SW 80/400+QHY5, na montażu: HEQ5
Foto: TS 130/910+ATIK 383l, guide: SW 80/400+QHY5, na montażu EQ6
Szybka pomoc 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytając forum dostrzegamy negatywny wpływ braku odpowiedniej pogody na tematy pisane przez userów. Kiedy wreszcie będzie widać gwiazdy???  Na razie lipa...

 

post-604-0-62755200-1381959447.jpg

Baner III.jpg

Wizual: Skymaster 15x70, SYNTA 10"
Foto: SW 150/750+ATIK 383l, guide: SW 80/400+QHY5, na montażu: HEQ5
Foto: TS 130/910+ATIK 383l, guide: SW 80/400+QHY5, na montażu EQ6
Szybka pomoc 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba zobaczę co dziś na naszym Słoneczku się wyprawia!? Chociaż jakieś białe cirrusy przez okno widzę!

 

post-604-0-44687800-1382439863_thumb.jpg

Baner III.jpg

Wizual: Skymaster 15x70, SYNTA 10"
Foto: SW 150/750+ATIK 383l, guide: SW 80/400+QHY5, na montażu: HEQ5
Foto: TS 130/910+ATIK 383l, guide: SW 80/400+QHY5, na montażu EQ6
Szybka pomoc 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też dzisiaj odpadam ale pociesza mnie jedno - Muniuś + montwy cirruskami zwane nie wróżą nic dobrego - to nie jest niebo dla astro foto :-[

post-476-0-80699100-1382444361.jpg

Serdecznie pozdrawiam i kryształowego nieba życzę - Jacek  ?
TS T APO 90/600 z TSFLAT2 + Samyang 135 f2 ED z QHY183C + AS 60/240 z RC IMX290M + Canon 550D - sadzane na ZEQ25GT + Nikon 12x50 EX do podglądania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.

© Robert Twarogal * forumastronomiczne.pl * (2010-2023)