Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Pewnie wszyscy napisza że się ten nie nada. Więc szybkie pytanie jakie konkretne teleskopy polecacie na początek za około do 700 zł?

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

I czy w ogóle jest sens kupna teleskopu w tej cenie? Chciał bym oglądać gwiazdy głównie w terenie

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Jeśli chodzi o pytania jestem typem człowieka który lubi jezdzic, lubię plenery i wędrówki górskie nie mówię że będę go taszczył w góry ale mam rodzinę na całkowitej wsi gdzie raczej są drogi wolne od światła. Ale mieszkam w średnim mieście na ostatnim piętrze bloku więc czas też bym spróbował coś przez balkon zobaczyć. Myślałem o czym do 700 ale w ostateczności wolał bym rozbierać i kupić coś za 1300 jeśli była by znaczna różnica.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
1 godzinę temu, Kapafest napisał:

Jeśli chodzi o pytania jestem typem człowieka który lubi jezdzic, lubię plenery i wędrówki górskie nie mówię że będę go taszczył w góry ale mam rodzinę na całkowitej wsi gdzie raczej są drogi wolne od światła. Ale mieszkam w średnim mieście na ostatnim piętrze bloku więc czas też bym spróbował coś przez balkon zobaczyć. Myślałem o czym do 700 ale w ostateczności wolał bym rozbierać i kupić coś za 1300 jeśli była by znaczna różnica.

Sugeruję trochę poczytać zanim kupisz teleskop. Newton na Dobsonie jest słabym pomysłem na balkonie. Jest to super sprzęt pod ciemniejsze niebo. 

Sporo DSów zobaczysz w Newtonie 8".

Napisz chociaż czy widzisz Drogę Mleczną z tego balkonu. 

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Ale zdajesz sobie sprawę co i jak widać przez dany teleskop? :) Nie będą to obrazki jak na zdjęciach :) 

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Widziałem jakiś czas temu tą reklamę i sam mam ochotę kupić ten "teleskop". Aczkolwiek nie do oglądania nieba a raczej jako dzienną lornetkę. Jak będe w tym sklepie to sprawdzę jak z jakością tego ustrojstwa i dam znać. Tak jak pisali poprzednicy, jeśli chodzi o nocne oglądanie nieba to się średnio nada. Co najwyżej można sobie księżyc popodglądać.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
25 minut temu, misiek432 napisał:

Widziałem jakiś czas temu tą reklamę i sam mam ochotę kupić ten "teleskop". Aczkolwiek nie do oglądania nieba a raczej jako dzienną lornetkę. Jak będe w tym sklepie to sprawdzę jak z jakością tego ustrojstwa i dam znać. Tak jak pisali poprzednicy, jeśli chodzi o nocne oglądanie nieba to się średnio nada. Co najwyżej można sobie księżyc popodglądać.

Teleskop to nie lornetka, w dzień nie zobaczysz zbyt wiele, nie to pole, nie ten kontrast, nie ta jakość i przybliżenie, nie mówiąc już o jednym oku.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
19 minut temu, RomekAstrobaza napisał:

Będziesz Pan zadowolony ;)

Synta na balkon na ostatnim piętrze  w bloku? Chyba średnio.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
12 minut temu, dexter77 napisał:

Synta na balkon na ostatnim piętrze  w bloku? Chyba średnio.

Ano może i racja.

Ale za chwilę, będzie chciał jechać poza miasto by podziwiać "normalnie" kosmos

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Z Synta na balkonie to zaraz będzie na giełdzie a nie za miastem 😁

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Kolego widzę ze Śląska jesteś... A zobacz tu: Kolega sprzedaje synte 6” za 6 stówek odbiór osobisty na Śląsku...

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
2 minuty temu, dexter77 napisał:

Z Synta na balkonie to zaraz będzie na giełdzie a nie za miastem 😁

Ja jakoś ponad 10 lat na 9 piętrze wytrzymałem więc wiesz :)

• Like 1

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
3 godziny temu, RomekAstrobaza napisał:

Ja jakoś ponad 10 lat na 9 piętrze wytrzymałem więc wiesz :)

Szacun 🙂 ja bym nie potrafił :) 

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Koledzy wiecie co znaczą dwa słowa kapa fest? To troling a Wy dajecie się wkręcać :)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Może i nick brzmi głupio ale wszystko co zawsze był zajetw . Więc jaki polecacie na początek nie patrząc na to że będę go używał na balkonie bo tak jak wcześniej pisałem bardziej preferuje plener.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Więc wracając do sedna czy znajdę coś lepszego niż dobaon 8 w tym przedziale cenowym szukając teleskopu który głównie używam bym w podróżach A miasto gdzie niebo jest mniej zanieczone światłem.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta