Skocz do zawartości
Gość Paweł Trybus

Moje drugie (... i kolejne) hobby

Rekomendowane odpowiedzi

Kilkoro z Was pytało się z jakiego powodu opuściłem w piątek zlot na kilka godzin, odpowiem pojechałem ratować ryby.Ryby, które zaczęły cierpieć z powodu braku tlenu, przez zapchanie filtra. Oczywiście sytuację opanowałem... wypada teraz podzielić się z Wami moim kolejnym hobby: po Astro, roślinach iskamielinach jest akwarystyka.Oto dwa biotopy, 240 i 100 l, obydwa południowoamerykańskie.Pierwszy to obszary zalewowe Amazonki i głównie pielęgniciwate, drugi to klasyczne akwarium roślinne i ryby głównie roślinożerne. W najbliższym czasie pokaże Wam trzeci biotop, który posiadam a mianowicie Malawi czyli Afryka...

DSC_0016.JPG

DSC_0013.JPG

• Like 3

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
12 minut temu, ignisdei napisał:

Kilkoro z Was pytało się z jakiego powodu opuściłem w piątek zlot na kilka godzin, odpowiem pojechałem ratować ryby.Ryby, które zaczęły cierpieć z powodu braku tlenu, przez zapchanie filtra.

Te Twoje źwierzaki są strasznie wredne w stosunku do Ciebie... Na poprzednim kot, teraz rybki a na XV pies w kolejce......? ;)

• Like 2

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Fajne malawi, aż dziw, że zostały jakieś rośliny chociaż anubiasy to twarde sztuki :) Maje tak wygląda (160l), czas najwyższy na przycinkę :)
IMG_0767_zmn.thumb.JPG.a775fbf42b496c0360a63a1a3a140860.JPG

• Like 6

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Fajnie, że masz  normalne akwa biotopowe-roślinne, ze żwirkiem i kamyszkami, odzwierciedlające biotop stojących rozlewisk Ameryki  

Teraz są modne te naturalistyczne cuda na kiju  z trawką,  kolorkami, alejkami drzewkami gdzie ryby są tylko dodatkiem.  Dno porasta zazwyczaj meszek imitujący trawkę, czasem wstawiają tam figurki imitujące przechodniów, ;)

Najczęściej takie cudowne pejzaże można spotkać u dentystów. Specjalne firmy przychodzą na konserwacje zbiorników.  Dla mnie to jak obserwacja z pomocą go-to.

Ja mam kupę pomp wewnętrznych,  3 x ponad miarę burzą one toń wody w moich bańkach, sprawiają ze cały czas jest w ruchu  i natleniają mieszańców. Od pół roku nie miałem żadnego zdechlaka.  

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Dzięki za dobre słowo, taa widziałem akwaria typu zatopiony motocykl lub Titanic z jakimiś figurkami - feee nigdy w życiu, a co do mojego akwarium to patrząc na rybki to bliżej im do Azji, nigdy nie byłem biotopowym purystą poza tym po prostu lubię brzanki :) Za filtr biologiczny robi u mnie Eheim 2224 a za filtr mechaniczny AquaEl FAN 3 plus. Co do oświetlenia to świecą 2 x T8 30W i 1 x T5 24W ale planuję zrobić belkę na diodach power led 60W 

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
21 minut temu, Pawcio napisał:

patrząc na rybki to bliżej im do Azji,

Brzanki tak, ale żaglowce niekoniecznie ;)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Jasne że tak :) są też glonojady vel zbrojniki pospolite :) ale brzanek jest tyle i robią taki ruch w porównaniu do dostojnych skalarów, że  wydaje się że w akwarium jest tylko Azja :)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

No ja mam właśnie coś takiego w budowie - sekcja grotmasztu WASA. Drewno- Artesania Latina

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
11 godzin temu, sferoida napisał:

a starsze już w proch się obróciły

Słuchaj sprzedaj mi któryś z mniej obróconych w proch....szukam czegoś takiego!

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
6 minut temu, ignisdei napisał:

Słuchaj sprzedaj mi któryś z mniej obróconych w proch....szukam czegoś takiego!

Z rok temu dawałem ogłoszenie - tanio oddam (jak zawsze pisze jeden z handlarzy astro ;) ) Titanica. Niemal w 99% ukończony - kurzy się tylko ma szafie.

Taki:

799px-Cd51-1000g.gif

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Te, które mam i są na chodzie służą ozdobą. W proch obróciły się plastiki i zostało tylko wspomnienie. A za to mnie zlinczujecie: m.in. cała ISS Revella.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Widzę że posiadanie wielu hobby na tym Forum jest normą. No tak z jednego to człowiek nie wyżyje :) Ja tak jak inni też mam inne zainteresowania. Poza astronomią to wyjazdy w góry-regularnie co 2 tygodnie, malarstwo olejne, fotografika, grafika kom. 3D, no i ruch ponad pół życia ćwiczę AI KI DO. Bolączką  osób o wielu zainteresowaniach jest to że życie jest za krótkie i  ciągle brakuje czasu na realizację planów, ale Bóg mi świadkiem że wolę to niż kanapę i TV. Pozdrawiam wszystkich ludzi Renesansu:)

• Like 3

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
6 minut temu, Her Bigsoczewa napisał:

Widzę że posiadanie wielu hobby na tym Forum jest normą. No tak z jednego to człowiek nie wyżyje :) Ja tak jak inni też mam inne zainteresowania. Poza astronomią to wyjazdy w góry-regularnie co 2 tygodnie, malarstwo olejne, fotografika, grafika kom. 3D, no i ruch ponad pół życia ćwiczę AI KI DO. ...

Fotki, fotki! :))

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Kuter Maryeld w służbie Jej Królewskiej Mości Wiktorii w szczegółach:

Jest w gablotce, stąd czasami widoczne odbicia otoczenia:

Widok ogólny:

Maryeld.thumb.jpg.d305292ed1e93ac0c18b48a4c9393696.jpg

Detal : stewa dziobowa

Kotwica.thumb.jpg.8f31f8d974f01858529035148ddf9ff4.jpg

Detal: pięta grotmasztu i kołkownica fałów

Grot.thumb.jpg.63072c65be112cf8cd07fceb961c2efe.jpg

Detal: podwięż wantowa grotmasztu

5ab67a6fefa21_Podwiezwantowa.thumb.jpg.75f078b1b65ef9eaba21b6c4c3a3c9fd.jpg

• Like 9

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Gość Paweł Trybus

Ten rok w moim sadzie i winnicy był bardzo urodzajny, cała rodzina najadła się owoców "po uszy" ?

ghb5dYj.jpg
AeMNAgK.jpg
tLXf4WD.jpg
ozR4yUR.jpg
i0Wk3FZ.jpg
YElItjk.jpg
et4iJG3.jpg
BiLaTIy.jpg
eNIAhR8.jpg
D9HuvX4.jpg
BOJXK1H.jpg
oQM7Fbe.jpg
7VBXxL7.jpg
NKAbSUs.jpg

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

W tym roku stała się dość dziwna rzecz jeżeli chodzi o mój sad - głównie czereśniowy.  O ile co roku, dojrzewające owoce były głównym celem nieustannych nalotów ptactwa - głównie Kwiczołów, to w obecnym sezonie po jakimś tygodniu ptaki praktycznie całkowicie się wyniosły.  Jakieś tam pojedyncze wrony ale generalnie był spokój. Natomiast same naloty to coś niesamowitego. Leci taka chmara ze 20-tu ptaków i atakuje drzewo. Jak zobaczą , że się kręcisz wokół drzew to robią kręgi i nie siadają ale tylko zejdź ze stanowiska, - lądowanie i totalne niszczenie owoców. Żeby to paskudztwo zjadło chociaż po całym owocu, ale gdzie tam pouszkadzają wiele czereśni skubiąc je i odlatują.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Gość Paweł Trybus

Ja dwa lata temu w jedną noc straciłem prawie cały plon ze szpaleru czerwonej porzeczki, ptactwo było wygłodniałe i przypuściło szturm. Tego lata zabezpieczyłem się zakładając osłonę z firanki.

IMG-20180611-195542.jpg
Podziałało, choć trochę na wyrost się zabezpieczyłem gdyż - podobnie jak u Ciebie - ptaki dały spokój czereśniom, wiśniom, jabłek też nie podziobały. Najwyraźniej miały dość innego pożywienia.
W 2017 lato pamiętamy jakie było - po kwietniowych i majowych mrozach niewiele było owoców, Miałem trochę grusz na Konferencji, ale okropnie je poharatały osy i szerszenie. 

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta