Skocz do zawartości

ANKIETA - KONKURS na najlepszą relację z obserwacji wizualnych I kwartał 2015 r.


Konkurs na najlepszą relację z obserwacji wizualnych I kwartał 2015 r.   

49 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Twoim zdaniem na miano autora najlepszej relacji z obserwacji wizualnych w pierwszym kwartale 2015 r. zasługuje:

    • 1. Paweł Trybus "Z małą lornetką pod niebem Oklahomy"
    • 2. lukost "Sesja sylwestrowa"
    • 3. Ciekawska "Upragnione obserwacje"
    • 4. Only Afc "Bawarskie niebo- pierwsze styczniowe obserwacje"
    • 5. Only Afc "Bawarskie niebo - polowanie na gromady"
    • 6. kubek "Ciepła styczniowa noc - zmagań dzień drugi (relacja z 17.01.2014 r.)"
    • 7. Hampel "Powrót Syna Marnotrawnego"
    • 8. lukost "Pożegnanie z Te( r )eską"
    • 9. astro_p "Obserwacje z półwyspu Jukatan"
    • 10. polaris "Tranzyt ISS na tle tarczy Księżyca"
    • 11. Janko "O względności dobra, czyli jak oszukałem Księżyc"
    • 12. ewa "Walentynki z UMą"
    • 13. karl "Partyzantka w Urszulinie"
    • 14. ignisdei "Przygoda z kometą...."
    • 15. Panasmaras "Argonauci i Lew Nemejski"
    • 16. Grzesiek ,,Dwururka, ciemny las i wielki miś"
    • 17. Ciekawska "Relacja z zaćmienia"
    • 18. Damian P. "W pogoni za niebem 2"
    • 19. sferoida "Wigilia Niedzieli Palmowej"
    • 20. lukost "Po co wymyślono krótkie achromaty?"
    • 21. kubek "Relacja z obserwacji częściowego zaćmienie Słońca 20.03.2015 r."


Rekomendowane odpowiedzi

Zapraszam do oddania głosu na najlepsze Waszym zdaniem relacje z obserwacji!
 
Można głosować na jedną lub więcej zgłoszonych kandydatur. 
 
Relacje biorące udział w konkursie znajdziecie  TU

Głosujemy od środy (1 kwietnia 2015 r.) do piątku (10 kwietnia 2015 r.) do godz. 23:59.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba nie tylko ja zrezygnowałem z myśli o wstawieniu swojej relacji, patrząc na prace konkurencji :D

Bardzo dobrze, że jest możliwość oddania głosu na kilka tekstów, bo inaczej wybór byłby bardzo trudny. Może trochę nadużyłem tej opcji, ale więcej relacji zasługiwało na głos.

To co, w kolejnej edycji konkursu będzie trzeba powiększyć ilość uhonorowywanych prac, nie? ;)

  • Like 1

Uniwersał 270/1500 Dobson ATM PTMA Kielce
BCO 6mm, Celestron Or. 9mm, Kasai Or. 12,5mm; ES 14/82*, X-Cel LX 18mm, Scopos 35mm 2"
O^O Celestron Cometron 12x70
>Prezes PTMA O/Kielce: http://kielce.ptma.pl
>Koordynator SOK PTMA: http://www.sok.ptma.pl 

 
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba nie tylko ja zrezygnowałem z myśli o wstawieniu swojej relacji, patrząc na prace konkurencji (...)

Ale tego to nie rozumiem i się z takim podejściem nie zgadzam. ;) Liczę na jakąś Twoją relację z obserwacji przez 28x110 w kolejnej edycji kwartalnej. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Daj ludziom czas na odświeżenie i doczytanie relacji.

W moim przypadku, z marszu mogę zagłosować na 2-3 relacje, które mocno mi się wryły, ale np. dziś wziąłem na warsztat kilka innych - i jedna z nich na pewno otrzyma mój głos.

Jutro, najpóźniej pojutrze (po przeczytaniu wszystkich zgłoszonych tekstów) będę głosował. I pewnie mój przypadek okaże się dość typowy.

Liczę, że za kilka dni głosów będzie znacznie więcej :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę, że głosowanie nie idzie najlepiej, ale spytam - jak Wam idzie czytanie?

Ja już kończę - polecam łykać po 3-5 relacji dziennie. To dużo czasu nie zajmuje a przy okazji niesamowicie się nakręcicie na najbliższy nów (ja już powoli spisuję listę celów, żerując na relacjach kolegów :D)

 

NO I GŁOSOWAĆ, GŁOSOWAĆ!

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę, że głosowanie nie idzie najlepiej, ale spytam - jak Wam idzie czytanie?

Ja już kończę - polecam łykać po 3-5 relacji dziennie. To dużo czasu nie zajmuje a przy okazji niesamowicie się nakręcicie na najbliższy nów (ja już powoli spisuję listę celów, żerując na relacjach kolegów :D)

 

NO I GŁOSOWAĆ, GŁOSOWAĆ!

Pod relacjami tak hojnie "lajkami" ludziska obdarowywali, a teraz głosować ni ma komu :(

NIKON ACTION EX 10x50 CF

Canon 450D + Tamron 2.8/17-50 mm, Jupiter 37A 3.5/135, statyw Velbon DF60

Zapraszam na : http://starryshot.wordpress.com/ oraz https://www.facebook.com/StarryShot

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z drugiej strony - to dobrze świadczy o forumowiczach, że bez czytania nie głosują. A teoretycznie mogliby, tyle, że to byłoby raczej głosowanie na piszących a nie na relację.

Mimo wszystko jestem dobrej myśli i trzymam kciuki za forumowe czytelnictwo i głosowanie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro dawali "lajki", to pewnie czytali :)

Ale pewnie masz na myśli przeczytanie wszystkich relacji.

 

Ja na szczęście czytałem relacje konkursowe na bieżąco, więc głosowanie poszło mi szybko :)

NIKON ACTION EX 10x50 CF

Canon 450D + Tamron 2.8/17-50 mm, Jupiter 37A 3.5/135, statyw Velbon DF60

Zapraszam na : http://starryshot.wordpress.com/ oraz https://www.facebook.com/StarryShot

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pod relacjami tak hojnie "lajkami" ludziska obdarowywali, a teraz głosować ni ma komu :(

O, właśnie! Dałeś "lajka" - zagłosuj! Tym sposobem dajesz autorowi Twojej ulubionej relacji mocnego,  pozytywnego "kopa" motywacyjnego do  dalszej pracy twórczej. ;)

Przypominam - relacje biorące udział w konkursie znajdziecie  TU

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obowiązek i przywilej spełniony, fotki i relacje ocenione :)

Głosując na piękne relacje koleżanek i Kolegów nie omieszkajcie zaglądnąć do tego WĄTKU. Zapewne znajdziecie tam wiele obiektów opisywanych w relacjach, konkursy zbiegają się czasowo :)

I również nie zapomnijcie ich nagrodzić swoim głosem.

Serdecznie pozdrawiam i kryształowego nieba życzę - Jacek  ?
TS T APO 90/600 z TSFLAT2 + Samyang 135 f2 ED z QHY183C + AS 60/240 z RC IMX290M + Canon 550D - sadzane na ZEQ25GT + Nikon 12x50 EX do podglądania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No, jest jeszcze co najmniej kilka(naście) osób, co do których liczę, że zagłosują.   :D 
Tylko od Was zależy, kto zgarnie w styczniu przyszłego roku sprzęt za trzy tysiaki marki OMEGON.
Przypominam, że do konkursu na najlepszą relację roku wchodzą trzy pierwsze miejsca z konkursów kwartalnych.
Zapraszam zatem do (za)mieszania w końcowej klasyfikacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeczytałem relacje i zagłosowałem :)

Gratuluję Wszystkim uczestnikom, naprawdę kawał porządnej roboty!

 

Daliście mi potężnego kopa motywacyjnego na weekend :) na pewno wytargam swoje klamoty i sam spróbuję dołączyć do szanownego grona "konkursowiczów" w następnym kwartale.

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeczytałem wszystkie relacje, zagłosowałem i mam pewne refleksje.

 

Ogólnie był to ciężki orzech do zgryzienia, w stawce nie znalazłem relacji , która nie zasługiwałaby na duże uznanie (przynajmniej moje).

 

Sprawę premiowania komplikuje duże zróżnicowanie relacji (merytoryczne, literackie, objętościowe, graficzne etc.) a wiadomo, że każdy ma inne oczekiwania oraz upodobania, a rzutuje to wszystko na sposób głosowania.
To trochę tak jakby lekkoatleci biegli na różnych dystansach ale o miejscu decydował tylko czas.

 

Obecna konstrukcja konkursu wyłoni relację, która najlepiej trafiła w gusty głosującej większości i tyle (lub aż tyle).
W pewien (ograniczony) sposób  jest to wymierne ale bardziej ujawnia rozkład gustów niż waloryzuje poszczególne relacje.

 

Sam nie wiem co z tym fantem zrobić, nie chcę dzielenia włosa na czworo. (oraz wiadomo, że lepsze jest wrogiem dobrego?)

 

Bo jak obdzielić sążniste ale i soczyste relacje na kilka stron z innymi relacjami, które mieszczą się na połowie strony, jednocześnie są fajnym przerywnikiem dnia.

 

To jak zawody wiersza z powieścią albo przekąski z daniem głównym.

 

Jeszcze tym to jest trudniejsze, że mój gust też nie jest stały; niekiedy mogąc wykroić tylko maleńkie okienko czasowe, preferuje krótkie formy.
Ale innym razem jest odwrotnie, ile by ?tego? nie było i tak jest za mało.

 

Dobrze, że można głosować na kilka relacji, w moim rankingu na szczecie jest kilka równorzędnych chociaż różnych relacji.
Więc na koniec sprawę komplikuje mi fakt, że gdybym mógł jednoosobowo przydzielić ufundowaną nagrodę, to byłaby to osoba z tego szczytu ale bardziej potrzebująca tego sprzętu.

 

 Może ktoś ma podobne dylematy ale więcej pomysłów ?

  • Like 8
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak naprawdę kryteriów może być wiele.

Czasem jakaś relacja będzie dla nas przełomem, inna nas nakręci, jeszcze inna - wskaże obiekty i zainspiruje, a któraś po prostu urzeknie i sami nie będziemy wiedzieli dlaczego.

Również uważam, że ciężko jest wybierać między tasiemcami a krótką formą - każda wymaga innego skupienia, każda co innego daje, na każdą ma się ochotę w innej chwili.

Mimo wszystko mam gdzieś z tyłu głowy, że koniec końców, jest to konkurs, który wyłoni relację roku - i to biorę pod uwagę, stawiając pracom konkursowym pewne osobiste kryteria.

 

A to, że w zasadzie każda zgłoszona relacja zasługuje na wyróżnienie, to zupełnie inna bajka. Niemniej, trzeba jakoś wybierać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się, że wybór jest trudny, bo relacje są bardzo różne. Tak samo jak w konkursie na atrofotografię miesiąca: tam też są planety, mgławice, zorze, komety, galaktyki, Księżyc, Słońce i właściwie każde z nich powinno mieć swoją kategorię. Ale tu jest łatwiej, bo można głosować na więcej niż jedną relację. Można wybrać ulubioną relację krótką i długą, obserwatora doświadczonego i żółtodzioba, poetycką i merytoryczną. A koniec końców, tak jak w konkursie na astrofotkę zwycięża niekoniecznie fotografia najlepiej zrobiona/sfotoshopowana/której poświęcono najwięcej czasu/co tam się jeszcze liczy bo się mało znam, tak tu również zwycięży relacja, która najbardziej przypadnie forumowiczom do gustu. 

  • Like 4

We are the universe observing itself. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nagrodami w tym etapie są książki:

"The Casual Sky Observer's Guide" od Polarisa,

"The Cambridge Double Star Atlas" od Aliena

i "Miesięczny przewodnik po niebie" od Darka (DarX86).

Osoby, które zajmą I i II miejsce wybiorą sobie (kolejno), którą książkę chcą dostać, a III miejsce siłą rzeczy weźmie tą, która została. :D

Jeszcze raz serdecznie dziękuję fundatorom. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nagrodami w tym etapie są książki:

"The Casual Sky Observer's Guide" od Polarisa,

"The Cambridge Double Star Atlas" od Aliena

i "Miesięczny przewodnik po niebie" od Darka (DarX86).

Osoby, które zajmą I i II miejsce wybiorą sobie (kolejno), którą książkę chcą dostać, a III miejsce siłą rzeczy weźmie tą, która została. :D

Jeszcze raz serdecznie dziękuję fundatorom. :D

Dorzucam laminowaną mapkę księżyca dla Zwycięzcy (wysyłka po 26 kwietnia ;) )

  • Like 1

Sprzętos:   N.Capella 16", Achro 6" , APO 4" , Lorn.16x80, Monty: CGEM, Adveturer mini, oraz  inne graty z wioskowej chaty 😉 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zostało niecałe piętnaście godzin do końca głosowania. 

Liczę, że jeszcze kilka osób odda głos (przykładowo dwóch Piotrów - weteranów obserwacji wizualnych ;) ).  

Relacje biorące udział w konkursie znajdziecie  TU

Łukasz, napisz jeszcze, jakie kary przewidujesz dla uchylających się od głosowania ::)

  • Like 1

...Podajmy sobie ręce wraz, bo źle stuleciu z oczu patrzy.

Bułat Okudżawa

Lornetki 9×28, 10x32, 12x56, 15x56, 20x77 (i parę innych w najbliższej rodzinie ).

Katalog Caldwella wg gwiazdozbiorów.pdf Katalog Messiera wg gwiazdozbiorów.pdf

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To przecież oczywiste - dożywotni ban i konfiskatę posiadanego sprzętu obserwacyjnego; w jego miejsce osoby uchylające się od głosowania otrzymają nagrody specjalne od Rady FA:

Teleskop_OPTICON_4f8a7e4ae9df5.jpg

:D  :D  :D

Straszne, zwłaszcza ostatni punkt.

Lepiej nie ryzykować! ;)

  • Like 2

...Podajmy sobie ręce wraz, bo źle stuleciu z oczu patrzy.

Bułat Okudżawa

Lornetki 9×28, 10x32, 12x56, 15x56, 20x77 (i parę innych w najbliższej rodzinie ).

Katalog Caldwella wg gwiazdozbiorów.pdf Katalog Messiera wg gwiazdozbiorów.pdf

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdaję sobie sprawę, że ten punkt może naruszać konwencję ONZ "W sprawie zakazu stosowania tortur oraz innego okrutnego, nieludzkiego lub poniżającego traktowania" - ale coż, kara musi być dotkliwa i mieć dzialanie odstraszające...

Dla obu Piotrów przewiduję dodatkową dolegliwość - ich Opticony nie będą miały kątówek... 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.

© Robert Twarogal * forumastronomiczne.pl * (2010-2023)