Skocz do zawartości

PRZERWA TECHNICZNA


Rekomendowane odpowiedzi

Podoba mi się nowa szat forum ale wyskoczę znowu ze swoimi głupotami - dajcie RSS, pils, plis, pliiiisssss...

SW 80ED & SW 80/400, HEQ5 Pro SynScan GPS, Atik 314L+ OSC & ALccd-QHY 5-II; SW Mak 150 & ASI120MC; SW Heritage-90 Virtuoso; Nikon Action EX 10x50, DO 12x60, DO SkyGuide 15x70, Celestron 15x70, DO 20x80 na AZ4 i Velbon 5370D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj w nocy, miałem spore problemy ze wstawieniem zwykłego linku. W 9/10 przypadkach zamiast tekstowego linku pojawiała się początek wątku który próbowałem podlinkować.

Normalnie - kopiujesz link i wstawiasz... http://www.forumastronomiczne.pl/index.php?/topic/1158-przerwa-techniczna/&page=10#comment-116118

Albo - http://www.yr.no/place/Poland/Pomerania/Ustka/hour_by_hour_detailed.html

Serdecznie pozdrawiam i kryształowego nieba życzę - Jacek  ?
TS T APO 90/600 z TSFLAT2 + Samyang 135 f2 ED z QHY183C + AS 60/240 z RC IMX290M + Canon 550D - sadzane na ZEQ25GT + Nikon 12x50 EX do podglądania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ehhh Panowie marudzicie jak stare dewotki pod kosciolem... Dajcie skonczyc przygotowania templatki i jak bedzie info o skonczonych pracach wtedy wytykac bledy. Polecam ctrl + u i zobaczyc jak wyglada kod strony do tego znalezc sobie linki z koncowka css i zobaczyc jak wyglada formatowanie kazdego elementu po koleji. I z jednego okna znalezc w drugim formatowanie losowego elementu. Powodzenia zycze. I tak techniczny poszedl na reke ze zmienia wszystko na bierzaco, bo powinien zostawic domyslny styl do czasu ukonczenia prac.

Z swojej strony podpowiedz dla technicznego w FF sa fajne rozszerzenia dla webmasterow. Chociazby colorzilla po odpaleniu i najechaniu na elemt pokazuje sciezke do miejsca w pliku css. Ew jaks css viwer co zmiany css na zywo. Wtedy jest juz plik miejsce i mozna zmieniac parametry potem tylko ctrl +c/v i zalatwione. Przyspiesza robote.

Dla pocieszenia jesli jest problem z skalowaniem strony do szerokosci monitora to trzeba templatke od poczatku pisac. Developer templatki cos skopal.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanko czy to już koniec "przeprowadzki" ?

Bo mam jeszcze kilka pytań/spraw:

  1. Dlaczego nie da się wyłączyć powiadomień mailowych? 
  2. Czy nie dało by się żeby zdjęcia wklejone do postu były trochę mniejsze? Tak jak to było dawniej - różne fizyczne rozmiary i tak dawały tą samą szerokość zdjęcia w poście i było to bardziej przejrzyste - teraz jak sie wklei 10 zdjec to sie robią masakrycznie długie posty i takie jakieś "wyolbrzymione" przez te duże fotki...
  3. Czy edytor mógłby mieć tło takie jak jest domyślne w postach?
  4. Czy widżet z najnowszymi odpowiedziami w postach dało by się bardziej skontrastować? Tereaz wszystko się zlewa począwszy od tytułu a skończywszy na treści - no właśnie - treści... Może wystarczył by tytuł i kto napisał w wątku? - Jak dawniej... Ta treść wg mnie jest niepotrzebna... 

Narazie to tyle :)

Pozdrawiam! Lucjan
Sony A7II, Olympus E-PL5, E-PM2 full spectrum, Astro CZJ Sonnar 300 f/[email protected], EQ3-2 + AstroEQ

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy wróci stara forma  aktualizacji postów? Była bardziej praktyczna, więcej ich było widocznych po prostu na tablicy i dzięki lepiej się po nich szperało :). Teraz mam np. dużo komentów z jednego tematu i tyle.

Podpisuje się pod pytaniem kolegi.

Czy można reklamy wywalić na dół ??  Aktualizacje postów w prawym-górnym rogu były bardzo praktyczne :-)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy można reklamy wywalić na dół ??  Aktualizacje postów w prawym-górnym rogu były bardzo praktyczne :-)

To nie reklamy - u nas takowych niet :) - To banerki naszych konkursów :) Niemniej tez bym chciał je widzieć w środku, pod nowymi postami, a nad statusami .

  • Like 2

Serdecznie pozdrawiam i kryształowego nieba życzę - Jacek  ?
TS T APO 90/600 z TSFLAT2 + Samyang 135 f2 ED z QHY183C + AS 60/240 z RC IMX290M + Canon 550D - sadzane na ZEQ25GT + Nikon 12x50 EX do podglądania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też ale fizycznie ciężko to zrobić bez ingerencji w templatkę.

ps.Macie odblokowane wyłączanie powiadomień mailowych. Każda/y z Was może zdecydować teraz czy ma je dostawać w swoim panelu profilowym.

Sprzętos:   N.Capella 16", Achro 6" , APO 4" , Lorn.16x80, Monty: CGEM, Adveturer mini, oraz  inne graty z wioskowej chaty 😉 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie forum się nie sypie!

Sprawdziliśmy z Technicznym problem znikających plików i grafik. Prawdopodobnie jest to wina dostarczyciela hostingu. Napiszę maila do linuxpl z zapytaniem czy nie mieli kłopotu z bazą danych wczoraj wieczór- bo wszystko na to wskazuje. Z serwera zniknęły pliki graficzne w tym logo. Wygląda na to że większość z tego przywrócili ale nie wszystko. W razie czego mam w domu kopię loga. 

Z Poważaniem Administrator

  • Like 1

Sprzętos:   N.Capella 16", Achro 6" , APO 4" , Lorn.16x80, Monty: CGEM, Adveturer mini, oraz  inne graty z wioskowej chaty 😉 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie było panelu logowania bo zniknęło logo z serwera przez co nie wyświetlał się panel z logowaniem, trochę to dziwne że ale tak było, możliwe że była w nocy jakaś awaria w dostawcy, tego nie można wykluczyć, czekamy na odpowiedź ze strony firmy hostingowej.

Edytowane przez krs
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na tapatalku przestał działać system powiadomień o obserwowanych tematach.

Meade LB 12"
Lornetka DO 10x50+ statyw foto made in germany,,
Scopos 30mm ,Meade SWA S5000 16mm,  ES 8.8mm , Ortho 10mm, Bino TS
Antares ALP 1,25" Bader SC 1,25" 
 
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na tapatalku przestał działać system powiadomień o obserwowanych tematach.

To sobie włącz - został na prośbę Userów wyłączony globalnie.

Serdecznie pozdrawiam i kryształowego nieba życzę - Jacek  ?
TS T APO 90/600 z TSFLAT2 + Samyang 135 f2 ED z QHY183C + AS 60/240 z RC IMX290M + Canon 550D - sadzane na ZEQ25GT + Nikon 12x50 EX do podglądania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.

© Robert Twarogal * forumastronomiczne.pl * (2010-2023)