Skocz do zawartości

Cała aktywność

Kanał aktualizowany automatycznie     

 1. Z ostatniej godziny
 2. Ja z kolei dałbym już spokój z tym nieudanym etapem. Chyba jest jednak jakieś zainteresowanie tym konkursem, więc można ogłosić kolejną edycję, ale na nieco innych zasadach, mianowicie nagrodę za I etap dostaje wizualowiec, którego propozycja zebrała największą liczbę głosów, natomiast fociarze mogą wybrać cel spośród laureatów miejsc od 1-3. Myślę, że tym sposobem udałoby się pogodzić sprzeczne interesy, bo w przypadku większej swobody wyboru każdy znajdzie coś dla siebie.
 3. Ktoś dziś jedzie w okolice Rogalina?
 4. Teleskop Sky Watcher 707AZ2, idealny dla początkujących obserwatorów nieba. Stan perfekcyjny, zakupiony w czerwcu tęgo roku. Powód sprzedania: przerzucenie się na droższy sprzęt. W cenę wliczone są okulary 10mm, 25mm oraz soczewka Barlowa 2x. Mogę dorzucić jeszcze czasopisma astronomiczne i folię słoneczną (zamocowaną). Odbiór osobisty. Cena: 250zł (Zdjęcia na priv)
 5. Chyba jedyne cenne sformułowanie z twojego postu. Bo całość to niestety taki bełkot, że ciężko zrozumieć o co ci chodzi.
 6. Z tego co widzę to oba Lwy będą dopiero na fotograficznej wysokości pod koniec roku. Jako organizator konkursu mogę wnieść istotną poprawkę a mianowicie: - Zwycięzca konkursu pierwszego etapu pozostaje bez zmian -z uwagi, że gwiazdozbiory mały i duży Lew, będą na pewnej fotograficznie wysokości dopiero w listopadzie i grudniu nie będziemy czekać aż do tego czasu. - Proponuję zatem fotografować obiekt który otrzymał trzecie miejsce znajdujące się w Cefceuszu NGC 7160 - Kolega który umieścił już swoje zdjęcie a który chce je wycofać może podejść do konkursu ponownie. Może też zachować swoje zdjęcie które weźmie udział w konkursie. Czekam na Wasze opinie co do tego rozwiązania do końca dnia.
 7. Dzisiaj
 8. Kupię okular. Oferty na pw
 9. Wywody o istocie wszechświata spisane pod sklepem po butelce wina. Ogólnie to trzeba się cieszyć że mamy wolność słowa 🙂
 10. Mam do odsprzedania Baader hyperion 13mm 1,25, prawie jak nowy . cena 350 zł okular TR Planetary HR 6mm cena 250 zł
 11. kjacek

  co z tą grawitacją

  Głównie dla relaksu. A na czytanie bredni niedouczonych trolli szkoda nam czasu.
 12. matrak

  Tele Vue Ethos 10 mm

  Cena 2150 zł
 13. Wczorajsze/dzisiejsze obserwacje również zakończyłem Księżycem 🙂 Okolice terminatora w 10x50 prezentowały się super, a Hiady znajdujące się poniżej dodawały uroku. Fotka samego Łysego z 10x50, Samsung A5.
 14. Udowodnij matematycznie, najlepiej na forum fizyków lub astrofizyków. Tutaj się nie produkuj, bo my jesteśmy amatorami spoglądającymi na niebo w wolnych chwilach.
 15. Prawdopodobnie przyszły laureat nobla...
 16. Z dzisiejszego poranka. Ostatnia kwadra. Orion ED 80, ASI178mm, filtr zielony. Stack z 4500 klatek. Obróbka AS3 oraz R5.
 17. Wczoraj
 18. No przyznaję się, że nie potrafię sobie odpuścić kolejnych prób uchwycenia na moim niesamowicie "g-nianym" niebie nadmiejskim, niesamowicie umiłowanej M16 Mam po godzince to: Wiem , że słabe ale nadal daje mi sporo frajdy focenie obiektów które są dla mnie nieosiągalne 1h12min na ISO 800 - darki i biasy z biblioteki (niekoniecznie dopasowane ) Mam nadzieję, że wywołam uśmiech , niekoniecznie "lajki" ...
 19. Wrócił.....

  1. Karol_C

   Karol_C

   "I’ll be back" :)) Taki nasz "Terminator".

    

 20. wessel

  co z tą grawitacją

  Witamy ponownie. Myślałem że już odpuściłeś ale zawzięty jesteś.
 21. Wróciłem dziś w ten rejon, podczas krótkiej, półgodzinnej sesyjki, przerywanej przez snujące się tu i ówdzie pasma chmur. Więc tak - wiem już, dlaczego NGC 7011 (opisana w atlasie Interstellarum jako Mini Hyades) jest oznaczona w RNGC jako nonexistens. Asteryzm też z niej żaden. O NGC 7067 zwyczajnie zapomniałem, a w oczy ta gromadka bynajmniej się nie rzuca. Ładna, bo duża i pełna gwiezdnej drobnicy jest za to NGC 7086 (8.4mag, 12'). Miłe doznania zapewnia też NGC 7209 w Jaszczurce (7.7mag, 15'), którą odnajdziemy odbijając od M 39, na przedłużeniu ciemnego Barnarda 169. Po raz nie wiem który przekonuję się, jak fajne to rejony eksploracji dla wizualowca.
 22. Polish Astronomy Picture of the Day - 24 sierpnia 2019 Integrated Flux Nebula - autor Maciej Zakrzewski więcej na www.polskiapod.pl
 23. Sprzedam okular Tele Vue Ethos 10 mm. Soczewki w idealnym stanie jak i cały okular. W komplecie są zaślepki. Cena 2250 zł z wliczoną przesyłką. https://tufotki.pl/knqTm
 24. A piękne niebo dzisiaj jest...nawet drogę mleczną dosyć u mnie widać...byle jutro się udało
 25. Dziękuję że się nie naśmiewasz ze mnie ,to miłe. To czego nie czytałem, nadrobię ale zauważam że nauka bazując na kilku błędnych teoriach zabrnęła w ślepy róg.
 26. No to luz. Możemy spróbować jutro.
 1. Pokaż więcej elementów aktywności
×
×
 • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy pliki cookies w Twoim systemie by zwęszyć funkcjonalność strony. Możesz przeczytać i zmienić ustawienia ciasteczek , lub możesz kontynuować, jeśli uznajesz stan obecny za satysfakcjonujący.

© Robert Twarogal, forumastronomiczne.pl (2010-2019)