Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

2 godziny temu, Jacek E. napisał:

Klauzulę TAJNE wprowadzili.

Żadne tajne Jacku :) , po prostu się porozsiadali wszyscy i pierdzielą o wszystkim i o niczym - dlatego brak czasu na wrzucanie fotek :) 

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
52 minuty temu, pawelsky napisał:

Jest bardzo dobrze.

Tu fajnie -a jak na polu Pyrlandi to wygląda?

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Cosik cienka ta relacja z obecnego zlotu, nic tam się nie działo? Teleskopów też nie było, no oprócz "virusowego", to i chylę czoła bo nie byle jaki sprzęt pokazał. Szczęśliwie wracajcie!!! Pozdrawiam!!!

• Like 2

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
4 godziny temu, sferoida napisał:

No to super, że Wam się udało. Na II turnus prognozy są niepojące, zobaczymy.

W sobotę siedziałem chyba do 2giej na polu z lornetką i zmarzłem okropnie (nieprzygotowany "ubraniowo" i 6,5*C) - ale Zatomskie niebo jest tak genialne, że było warto :)

• Like 4

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Zgadzam się. Niebo w Zatomiu tej nocy było genialne...... Zimno jak diabli ale jesteśmy przyzwyczajeni do trzęsących się rąk :)) na zimnie. Jednak widoki były tego warte. :taz:

• Like 4

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Dla mnie trzy dni w Zatomiu, to jak tydzień dobrego odpoczynku :) Totalny reset. Dziękuję Wam za dobrą energię, z którą wróciłam do domu :) 

• Like 4

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Ja również bardzo dziękuję wszystkim obecnym za wspaniały zlot, szczególnie noc sobtnia okazała się bardzo owocna astronomicznie. Widzliśmy szereg obiektów w różnych gwiazdozbiorach, pokazywaliśmy gościom niebo oraz meteoryty. Widzieliśmy kometę. Także siedziałem do 3:00 przy Capelli.

Udał  się także spływ po Korytnicy. Jadąc na spływ w busie ugryzła mnie klecanka najbardziej "bolesny"sukinkot z osowatych. Mam spuchniętą rękę jeszcze dodatkowo (co się rzadko zdarza ) w przypadku tego owada zostawiła mi w skórze żądło, ale reszta spływu była już wspaniała: Zieleń, zwalone drzewa i pływające korzenie, przepływające pod kajakami ryby,  przyroda w parku jest oszałamiająca, zebrałem też pływające roślinki w Korytnicy już pływają w moim dużym akwarium.

W drodze powrotnej, nawiązując do prelekcji o meteorytach odwiedziłem miejscowość Grzempy gdzie w 1910 spadł jeden z polskich meteorytów w o nazwie "Grzempak".

Pozdrawiam wszystkich obecnych do zobaczenia w kwietniu.

• Like 2

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
9 minut temu, Pawcio napisał:

!IMG_4657-2_filtered_zmn.jpg

O!!!!  A Paweł w nową optykę zainwestował - nic się nie pochwalił, wcześniej miał triplecika - to chyba dwunastuplet ;)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

No, widzę że pojawiły się zdjęcia w wątku. Czekam jeszcze z niecierpliwością na astro-fotki. 

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta