Skocz do zawartości

Brak pogody


szdom1

Rekomendowane odpowiedzi

Dzisaj mam nadzieje co nieco w dziurach chmurwowych tuż po zachodzie sporo ich było,i chmur i dziur.

post-1011-0-58641600-1423329850_thumb.jp

I piętnaście minut później,zmieniły wygląd i trochę miejsce zalegania.

post-1011-0-80289700-1423330261_thumb.jp

Może się chociaż Jupka obluka,sprzet będzie czekał całą noc abym nie żałował jak ostatnio po przebudzeniu w nocy gdy niebo było czyściutkie jak łza.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No, w zasadzie u mnie pod domem nie ma na co stonki zrzucać - rolnictwo tu mocno specyficzne :P  

A te łowiecki to twoje?

Baner III.jpg

Wizual: Skymaster 15x70, SYNTA 10"
Foto: SW 150/750+ATIK 383l, guide: SW 80/400+QHY5, na montażu: HEQ5
Foto: TS 130/910+ATIK 383l, guide: SW 80/400+QHY5, na montażu EQ6
Szybka pomoc 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie, ale baca często wypasa je pod moim blokiem.

A one beczą razem z pianiem kur tak skoro świt ??? ::)

Serdecznie pozdrawiam i kryształowego nieba życzę - Jacek  ?
TS T APO 90/600 z TSFLAT2 + Samyang 135 f2 ED z QHY183C + AS 60/240 z RC IMX290M + Canon 550D - sadzane na ZEQ25GT + Nikon 12x50 EX do podglądania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Latem - tak. Są dojone wczesnym rankiem, a później full wypas na łące. :D  

Był taki tydzień latem ubieglego roku, że budziło mnie - na zmianę - beczenie owiec lub ryk śmigłowców szturmowych Mi 24 (akurat odbywały się ćwiczenia w lotach "górskich" - trening dla pilotów przed Afganistanem). Poczułem się jak jakiś Pasztun :P     

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Latem - tak. Są dojone wczesnym rankiem,

Ostrzyc i przegonić na hale, - każdej uświadomić, ze jak wróci to na szaszłyki :D

Serdecznie pozdrawiam i kryształowego nieba życzę - Jacek  ?
TS T APO 90/600 z TSFLAT2 + Samyang 135 f2 ED z QHY183C + AS 60/240 z RC IMX290M + Canon 550D - sadzane na ZEQ25GT + Nikon 12x50 EX do podglądania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj jak przyszły dziury w chmurach, to niebo było taki kryształ, jakby ktoś diamenty tam poutykał na nieboskłonie! Niestety nie trwało to zbyt długo...

 

A dzisiaj szkoda gadać, jakie prognozy...

post-3097-0-28447700-1423470697.jpg

NIKON ACTION EX 10x50 CF

Canon 450D + Tamron 2.8/17-50 mm, Jupiter 37A 3.5/135, statyw Velbon DF60

Zapraszam na : http://starryshot.wordpress.com/ oraz https://www.facebook.com/StarryShot

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przecież skończyła się pełnia :)

Tak i wróciła pogoda +12 w Słonku zero wiatru, w jedną noc stopniał śnieg i jest kryształowe niebo - fotka z przed chwili nad miejscówką :D

 

post-476-0-03699000-1423474249_thumb.jpg

południowy-zachód

 

post-476-0-77286400-1423474480_thumb.jpg

Serdecznie pozdrawiam i kryształowego nieba życzę - Jacek  ?
TS T APO 90/600 z TSFLAT2 + Samyang 135 f2 ED z QHY183C + AS 60/240 z RC IMX290M + Canon 550D - sadzane na ZEQ25GT + Nikon 12x50 EX do podglądania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no fakt Hampel.... niebo było kryształ wczoraj :) no i drugi fakt: nie trwało to długo :(  ale patrząc na sat24 znów napełniam się optymizmem ;)

Montaż ATM, niutek 130/650 z ASI034 do guide na refraktorku 70/500, Nikon D3100 full spectrum + pier  ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj w Inowrocławiu wieczór zapowiadał się przyzwoicie, chmury wycofały się na z góry umówione pozycje i czekały zaczajone pod horyzontem. W skowronkach z ewidentnymi objawami odstawienia (drgawki, chodzenie z głową skierowana do góry, co kilkuminutowe kontrolowanie pogody) umówiłem się ze znajomym na pierwsze wspólne światło jego nowym SCT8. ok. 18 termometr pokazywał -6 st. ale ja opatulony jak noworodek misia polarnego niewiele sobie z tego robiłem :). Na początek okazało się, że Andrzej zapomniał star pointera i lunetki celowniczej, jak do tego dołożycie brak kątówki i zbyt nisko ustawiony montaż (nawyk z poprzedniego newtona )  możecie sobie wyobrazić jakie pozycje wyczynialiśmy przy teleskopie (widać na zdjęciu). Jak już udało się opanować ustawienie montażu a zeszła nam całą godzina (a jaka nauczka na przyszłość !) udało się popatrzeć na Jowisza - i tutaj zawód seeing był tak fatalny, że obraz po prostu pływał jak obraz na wodzie - teleskop się chłodził sporo wcześniej więc to raczej to. Nagrałem kilka filmów do zestakowania ale tylko przez chwilę majaczą dwa największe pasy - może następnym razem - już my ciebie, o boski Jowiszu upolujemy ... Zresztą popatrzcie na zdjęcie Andrzej pierwszy wpadł jak komicznie wyglądamy i zrobił mi zdjęcie ale i tak śmiechu było co niemiara a tak chociaż pomodliłem się o lepsza pogodę :) Żeby nie było różowo ok 20 całe niebo zasnuły chmury - nie zdziwiliśmy się nawet - w końcu wystawiliśmy teleskop :).

 

post-541-0-65729800-1423479361_thumb.jpg

  • Like 6

APO TS 130/910;  ASI 290MM; okular Baader Scopos 30 mm 2",  ES 14mm,  ES 4,7 mm, EQ6-R Pro, Canon EOS RP, Jolo AstroHub 3.0

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jacek jakiś fotomontaż wstawił, nie mooże być! :D

To kliknij tu i teraz :D  http://www.sat24.com/en/pl?ir=false a zobaczysz to 8)

Tu manipulacja nie przejdzie :P

post-476-0-82989900-1423482577_thumb.jpg

Serdecznie pozdrawiam i kryształowego nieba życzę - Jacek  ?
TS T APO 90/600 z TSFLAT2 + Samyang 135 f2 ED z QHY183C + AS 60/240 z RC IMX290M + Canon 550D - sadzane na ZEQ25GT + Nikon 12x50 EX do podglądania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaki fotomontaż ?!?! Ot po prostu wystawiłem teleskop i na kolanach biję pokłony coby churwy sobie poszły i śliczne te, no .... gwiazdy się pokazały. Widocznie taj źle u nas nie było na modlitwomierzu bo 2 godziny mogliśmy podziwiać, Oriona, Byka z Plejadami i inne takie. Pamiętacie jeszcze jak to wygląda ? hehe 8)

APO TS 130/910;  ASI 290MM; okular Baader Scopos 30 mm 2",  ES 14mm,  ES 4,7 mm, EQ6-R Pro, Canon EOS RP, Jolo AstroHub 3.0

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To kliknij tu i teraz :D  http://www.sat24.com/en/pl?ir=false a zobaczysz to 8)

Tu manipulacja nie przejdzie :P

attachicon.gifO.jpg

 

Ja tu widzę same chmurzyska! Mówiłem, że fotomontaż :D

 

post-3097-0-65409100-1423484689.jpg

  • Like 3

NIKON ACTION EX 10x50 CF

Canon 450D + Tamron 2.8/17-50 mm, Jupiter 37A 3.5/135, statyw Velbon DF60

Zapraszam na : http://starryshot.wordpress.com/ oraz https://www.facebook.com/StarryShot

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja w sobote niedługo po zachodzie zostawiłem telepek gotowy do obserwacji bo dziur w chmurach tu i ówdzie nie brakowało,wróciłem po kilku godzinach aby go odśnieżyć i spakować :D Już nie wkurzam się że kolejny raz aura nie dała się cieszyć niebem tylko żałuje że nie wróciłem do domu po aparat by cyknąć fotkę zmarzniętego i obficie przysypanego teleskopu.

Za chwilę sprawdzam gdzie w okolicy jest czynny stok narciarski,śniegu sporo,chmury wiszą,więc spróbuje jakoś wykorzystać to co natura oferuje,na chwilę zapomnę o astro lepiej dla zdrowia a psychoanalityk też tani nie jest :)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taaa tylko łańcuszka nie ma bo leży w szufladzie szafki przy łóżku - taki zapas na małe fiku-miku :) A tak w ogóle to byliśmy na gościnnych występach u rodzinki Andrzeja (poczytajcie sobie o Askaukalis ) sam zresztą wychowałem się jakieś 2 km dalej - trzeba uciekać z miasta jak można ..

APO TS 130/910;  ASI 290MM; okular Baader Scopos 30 mm 2",  ES 14mm,  ES 4,7 mm, EQ6-R Pro, Canon EOS RP, Jolo AstroHub 3.0

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio dziwna pogoda - szybko zmienia się niebo, raz bezchmurnie, raz częściowe zachmurzenie, raz całkowite zachmurzenie. W dzień się rozpogodziło, zastanawiałem się nad wyjazdem na obserwacje wieczorem, ale pod wieczór całkowiete zachmurzenie - obserwacje odpadają. Wychodzi człowiek wieczorem z psem - przeczyściło się w miarę, dylemat - wystawić teleskop na balkon chociaż, czy się zachmurzy. Wystawiam teleskop, czekam na wychodzenie, wracam na balkon - chmury...

Tecnosky ED 102/714,  Celestron  SCT 200/2000, Mak 90/1250, Lunt 50, Nikon Lookout 10x50, Canon 550D, Canon mod. 50D

https://charon-x.blogspot.om

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie będzie wiadomo co zrobić z życiem od czwartku :D

 

Szczególnie u mnie ranting.gif

post-476-0-23438800-1423643025.jpg

  • Like 1

Serdecznie pozdrawiam i kryształowego nieba życzę - Jacek  ?
TS T APO 90/600 z TSFLAT2 + Samyang 135 f2 ED z QHY183C + AS 60/240 z RC IMX290M + Canon 550D - sadzane na ZEQ25GT + Nikon 12x50 EX do podglądania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie ostatnio kontakt z niebem to mam tylko przez Astronomię (numer lutowy już dawno przeczytany) lub przez BBC - nie licząc niedzielnego lukanka przez lornetę - na Słoneczko, pojawiające się między chmurwami ;)

Pogoda bije jakieś kolejne rekordy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.

© Robert Twarogal * forumastronomiczne.pl * (2010-2023)