Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Zatkało mnie, to jest przepiękne! Nie przesadzony żaden z kolorów, wszystko jest subtelne. Czy to też Twoim sky trackerem?

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Dzięki. :) Tak, to ze Sky Trackera pro.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Jak się dłużej przyjrzałem to aż zmieniłem "like" na "thanks" :D

Bardzo ładnie te pyły wyszły, szczególnie część podświetlona przez Antaresa. Chyba mamy potwierdzenie, że jak już zaczynać astrofoto to zdecydowanie warto rozważyć wariant mobilny montaż + lustrzanka.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Jak patrzę na to zdjęcie to mam mieszane uczucia , jakieś takie rudo brązowe to zdjęcie. Nie wiem czy tam jest rzeczywiście tyle pyłu.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Marku, wydaje mi się, że tak. Mam jakieś wcześniejsze zdjęcia, inaczej obrobione i w mojej ocenie ten kurz  w dużej ilości jednak siedzi w tle. Wrzucę później jakąś fotę dla porównania. Natomiast mankamentem z którego zdaję sobie sprawę jest to, że nie umiałem wyciągnąć tej czerwonej wodorowej mgły pod Antaresem - a że wodór tam jest to pewne. Nie wykluczam, że usiądę do obróbki po raz drugi, bo materiał zebrał się całkiem sensowny, jak na Polskę rzecz jasna.  ;)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Napisano (edytowane)

A już myślałem, że to relacja z obserwacji ;)

Ładne zdjęcie, choć rzeczywiście nieco rdzawe. Fajnie wyszły kolory tych mgławic wokół gwiazd. 

Edytowane przez MichalKaczan

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Fakt, chyba troszkę przesadziłeś z tym rdzawym pyłem - być może takie jest wrażenie przy odbiorze tego zdjęcia bo on jest za płaski, bez pasm i jakichkolwiek szczegółów. No ale może taka jego natura....

Zdjęcie zacne, co raz lepiej wchodzisz w te pyłowe ciemnotki.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Godzinę temu, lukost napisał:

Marku, wydaje mi się, że tak. Mam jakieś wcześniejsze zdjęcia, inaczej obrobione i w mojej ocenie ten kurz  w dużej ilości jednak siedzi w tle. Wrzucę później jakąś fotę dla porównania. Natomiast mankamentem z którego zdaję sobie sprawę jest to, że nie umiałem wyciągnąć tej czerwonej wodorowej mgły pod Antaresem - a że wodór tam jest to pewne. Nie wykluczam, że usiądę do obróbki po raz drugi, bo materiał zebrał się całkiem sensowny, jak na Polskę rzecz jasna.  ;)

Ten wodór jest tam dosyć słaby i to że naświetlałeś tylko po 90 sek  może być tym problemem dlaczego nie możesz go wydobyć.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Czasy po 90 s tylko dlatego, że przy dłuższych miałem zbyt duży odrzut klatek z lekko pojechanymi gwiazdami - a noc jest teraz krótka. No ale przyjechał już do mnie Star Adventurer i będę mógł sobie pozwolić na dłuższe ekspozycje. 

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Zdjęcie tego obszaru jest w kalendarzu Wyborczej/Urania na maj 2020. Bardzo podobne ;) fot. Michał Kałużny

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Dodałem w pierwszym poście drugą, mniej subtelną wersję zdjęcia, z nieco innym balansem kolorów, nasyceniem i kontrastem - pytanie tylko czy lepszą, a nie nazbyt "przegiętą"? 

Edyta: wersja ostateczna będzie gdzieś pośrodku. ;)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Napisano (edytowane)
21 godzin temu, lukost napisał:

Dodałem w pierwszym poście drugą, mniej subtelną wersję zdjęcia, z nieco innym balansem kolorów, nasyceniem i kontrastem - pytanie tylko czy lepszą, a nie nazbyt "przegiętą"? 

Wszystkim nie dogodzisz :)) Mnie przerażają te astrofotografie "w technikolorze". Nie odnosi się to do Twojej fotki, jednak osobiscie wolę tę subtelniejszą wersję.

Edytowane przez Janko
  • Like 1

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Też wolę wersję pierwszą, ale chętnie zobaczę i tę pośrednią.
A dałbyś radę dorzucić jeszcze trochę materiału?

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
W dniu 21.05.2020 o 21:27, Panasmaras napisał:

Też wolę wersję pierwszą, ale chętnie zobaczę i tę pośrednią.
A dałbyś radę dorzucić jeszcze trochę materiału?

Poniżej wersja ostateczna, do której dojrzałem - w sensie, że czasem warto ograniczyć ciągoty do podkręcania suwaczków. ;)

Z większą ilością materiału może być problem - pogoda się pochrzaniła, a w czerwcu nawet na południu ciemność jest cholernie krótka. Z kolei lipiec i sierpień to już w zasadzie po Skorpionie.  No i do RPA nie lecimy, niestety...

430564493_antaresfinal3.thumb.jpg.553f672693eeaf1dcc54f9acb20b1d87.jpg

• Like 2

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta