Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Napisano

Rzęsy to właśnie przy rysowaniu oczu moja słabość, zwłaszcza jak obrazek jest dość duży... Ale jeszcze pokombinujemy :D

Im więcej będziesz ćwiczyć, tym rysowanie rzęs będzie sprawiało mniej problemu ;) Jak kto mówią: praktyka czyni mistrza :)

  • Like 1

Teleskop Sky-Watcher 114/900 EQ1; Super Plössle 10 mm, 12,5mm, 20 mm, 25mm; Barlow 2x; Lornetka 12x50

 

 

 

Napisano

We wcześniejszy post wstawiłam drugą wersję, co o tym myślisz, Kuba? Jest choć trochę lepiej? Więcej nie będę kombinować, bo jeszcze zaszkodzę... ;)

Wysłane z Tapatalka

obecnie: APM MS 25x100 | Nikon Action EX 10x50 | oczy wyraka Nikon 2x50 | BGSZ 2.3x40 | filtr ND 5 | Slik Pro 700 DX
w przeszłości: GSO 10" | SW 1141 EQ1 | Gambit 8x40

astrosztuka

Napisano

Mi się te rzęsy podobają -bo nasuwają pewne skojarzenia ;)

  • Like 1

Sprzętos:  N.Capella 16", Meade SCT8" , APO WO  61/360, L. Viki 16x80, Montos:  CGEMek, oraz  inne graty z wioskowej chaty 😉 

Napisano

wspaniała praca - gratulacje :) chętnie bym go tu użyła jako awataru :) ciekawe co przygotujesz na następny zlot..... czekam z niecierpliwością

Dzięki, jeśli chcesz, możesz użyć go jako awatar, czemu by nie ;)

Mi się te rzęsy podobają -bo nasuwają pewne skojarzenia ;)

A można wiedzieć jakie to skojarzenia ;)

obecnie: APM MS 25x100 | Nikon Action EX 10x50 | oczy wyraka Nikon 2x50 | BGSZ 2.3x40 | filtr ND 5 | Slik Pro 700 DX
w przeszłości: GSO 10" | SW 1141 EQ1 | Gambit 8x40

astrosztuka

Napisano

piękne :) po prostu rewelacja :) jeśli Twoje prace będą nagrodami w jakimś konkursie to od razu startuje w nim :)

 

PS. Moja 2letnia córa przeglądała ze mną forum wczoraj i zobaczyła to czadziorskie pudełko i powiedziała: Mama zrób mi też takie.... Ale obawiam się, że z moim talentem wyszłaby jedna wielka czarna dziura...

  • Like 1

SW 150/750, HEQ5, Canon 1000D, Canon 450D 

Napisano

A można wiedzieć jakie to skojarzenia ;)

 

Bujnej trawy na placu obserwacyjnym w Zatomiu ;)

  • Like 1

Sprzętos:  N.Capella 16", Meade SCT8" , APO WO  61/360, L. Viki 16x80, Montos:  CGEMek, oraz  inne graty z wioskowej chaty 😉 

Napisano

Beton.... to wiesz ;)

Sprzętos:  N.Capella 16", Meade SCT8" , APO WO  61/360, L. Viki 16x80, Montos:  CGEMek, oraz  inne graty z wioskowej chaty 😉 

Napisano

Druga wersja jest naprawdę ok. ;) I masz rację, nie ma co już poprawiać. Gratuluję udanego rysunku :)

  • Like 1

Teleskop Sky-Watcher 114/900 EQ1; Super Plössle 10 mm, 12,5mm, 20 mm, 25mm; Barlow 2x; Lornetka 12x50

 

 

 

  • 3 miesiące później...
Napisano

Napisz jeszcze, na tle jakich gwiazdozbiorów " świeciła ", bo nie potrafię znaleźć punktu odniesienia. :5640dc6ec0764_04Wink: A na polskim nie należy się nudzić. Wszak nasz język pięknym jest, a ktoś ze " świeżego " pokolenia musi piękne relacje z obserwacji czynić, co by lukost i inni nadziei nie tracili. Pozdrawiam :5640dc6dbc8ce_01Smile:

  • Like 1
Napisano
46 minut temu, dziki1 napisał:

Napisz jeszcze, na tle jakich gwiazdozbiorów " świeciła ", bo nie potrafię znaleźć punktu odniesienia. :5640dc6ec0764_04Wink: A na polskim nie należy się nudzić. Wszak nasz język pięknym jest, a ktoś ze " świeżego " pokolenia musi piękne relacje z obserwacji czynić, co by lukost i inni nadziei nie tracili. Pozdrawiam :5640dc6dbc8ce_01Smile:

Hm w sumie to ciężko powiedzieć, możesz sobie wymyślić jakiś swój gwiazdozbiór :5640dc736c5d9_20Meow: Pewnie bym się tak nie nudziła, ale mieliśmy zastępstwa i przez to 3 lekcje polskiego pod rząd :5640dc6e79ff9_03Silly:

obecnie: APM MS 25x100 | Nikon Action EX 10x50 | oczy wyraka Nikon 2x50 | BGSZ 2.3x40 | filtr ND 5 | Slik Pro 700 DX
w przeszłości: GSO 10" | SW 1141 EQ1 | Gambit 8x40

astrosztuka

  • 2 miesiące później...
  • 2 lata później...
Napisano

Piękna praca. Zazdroszczę obdarowanemu, ale najwyraźniej zasłużył . Zastanawiam się , czym ja musiałbym się zasłużyć, aby otrzymać Twój obraz?  (nie odpowiadaj );)

  • Like 1
Napisano

No - kandydatkę :) A dzisiaj kolejny odcinek SW.

  • Like 1

Serdecznie pozdrawiam i kryształowego nieba życzę - Jacek  ?
TS T APO 90/600 z TSFLAT2 + Samyang 135 f2 ED z QHY183C + AS 60/240 z RC IMX290M + Canon 550D - sadzane na ZEQ25GT + Nikon 12x50 EX do podglądania.

Napisano

Sam zajmuje się rysunkiem od kilku lat i jestem pod wrażeniem twoich prac, m27 jest imponujace!

  • Thanks 1

AR 102/1350 , ATM: BinoNewton 150/750, 130/650 UL Truss, 70/700, 70/280

Napisano

Dzięki Ola, obraz jest niesamowity! dużo lepsze wrażenie robi na żywo niż na zdjęciu :)) Po 3 latach oczekiwania, moje małe marzenie o posiadaniu obrazu z pod Twojej ręki się spełniło :) 

  • Like 1
Napisano

Bardzo się cieszę, że Ci się podoba O:)
Jak już zawiśnie u Ciebie na ścianie musisz koniecznie wrzucić zdjęcie :))

obecnie: APM MS 25x100 | Nikon Action EX 10x50 | oczy wyraka Nikon 2x50 | BGSZ 2.3x40 | filtr ND 5 | Slik Pro 700 DX
w przeszłości: GSO 10" | SW 1141 EQ1 | Gambit 8x40

astrosztuka

Napisano

No i wisi:) Uznałem że obraz jest zbyt piękny by zamykać go w astropokoju. Gdy na pytanie skierowane do żony "czy mogę powiesić obraz astro w holu?", usłyszałem odpowiedź "a wieszaj se" długo nie czekałem, żeby nie zmieniła zdania:)) I tak oto, to cudeńko jest pierwszą rzeczą rzucającą się w oczy zaraz po wejściu do domu :) 
 IMG_1441.thumb.jpg.214918af61d53c714d86fa5f882d677a.jpg

  • Like 6
Napisano
6 godzin temu, wessel napisał:

Pozazdrościć! Ola, kiedy pierwsza wystawa połączona ze sprzedażą?

Właśnie powiem szczerze, że nawet o tym trochę myślałam, bo gdy wrzuciłam zdjęcie tego obrazu na paru grupach astronomicznych na Facebooku, dostałam kilka zapytań czy to na sprzedaż albo czy przyjmuję zamówienia. :D Na razie jednak mam do narysowania/namalowania kilka nieastronomicznych rzeczy, nie wiem więc czy przed studiami zdążę jeszcze coś innego namalować, aczkolwiek w razie czego dam Wam znać. :)

obecnie: APM MS 25x100 | Nikon Action EX 10x50 | oczy wyraka Nikon 2x50 | BGSZ 2.3x40 | filtr ND 5 | Slik Pro 700 DX
w przeszłości: GSO 10" | SW 1141 EQ1 | Gambit 8x40

astrosztuka

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.