Skocz do zawartości

Kilka letnich kadrów


Rekomendowane odpowiedzi

13 godzin temu, Janko napisał:

Rób tak, rób tak, rób tak!!!

🙂😘🙂

Dzięki, ale już nie będę. To jest mój ostatni post i logowanie na FA - pewnie na długi czas, o ile nie w ogóle. Totalnie nie odpowiada mi kierunek w jakim zmierza to forum. Nie obrażam się na nic i na nikogo, ale nie bywam w miejscach, które mi nie pasują. 😉

13 godzin temu, jolo napisał:

Ano, ciężko się przebić, ale warto 🙂 Pierwszy kadr szczególnie się mnie spodobał. 

Mi też. Czasem niektóre kadry niespodziewanie wychodzą lepiej niż inne. 😉

To na razie. 

  • Sad 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, lukost napisał:

Dzięki, ale już nie będę. To jest mój ostatni post i logowanie na FA - pewnie na długi czas, o ile nie w ogóle....

Bądź wierny temu co kochałeś...

Dla jednych szklanka jest do połowy pusta, dla innych - do połowy pełna.

Jeszcze inni mają 10-20% pełnej szklanki, a to solidny haust i potrafi dobrze zaszumieć w głowie.

A w ogóle, to:

...Żaden dzień się nie powtórzy,

nie ma dwóch podobnych nocy,

dwóch tych samych pocałunków,

dwóch jednakich spojrzeń w oczy.

(wybaczcie, ale strzeliłem sobie "Wiersze wszystkie" noblistki, więc jeszcze wiele przed Wami)

🙂🙃😉

Edytowane przez Janko

...Podajmy sobie ręce wraz, bo źle stuleciu z oczu patrzy.

Bułat Okudżawa

Lornetki 9×28, 10x32, 12x56, 15x56, 20x77 (i parę innych w najbliższej rodzinie ).

Katalog Caldwella wg gwiazdozbiorów.pdf Katalog Messiera wg gwiazdozbiorów.pdf

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, lukost napisał:

Dzięki, ale już nie będę. To jest mój ostatni post i logowanie na FA - pewnie na długi czas, o ile nie w ogóle. Totalnie nie odpowiada mi kierunek w jakim zmierza to forum

Miałem podobny zamiar, całkowitego zwieszenia aktywności, i sprowadzenia swojego uczestnictwa w FA do giełdy....Jak to działanie administracji ,potrafi jedną błędną decyzją rozwalić forum,i przez jakiś amok zaślepienia, trwać przy swoim...Przecież na pierwszy rzut oka widać ,że najaktywniejsi ludzie którzy tworzą fundament tej społeczności mają serdecznie dosyć.....ile jeszcze członków podejmie taka decyzje jak ty, zanim administracja się obudzi...

Zmieniłem jednak zdanie ,pozostania jeszcze na jakiś czas ,na tym tonącym okręcie...

SORRY ZA OFFTOP , ale już nie mogłem wytrzymać.

luneta sześć cali, ef przez pięć

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szkoda, że tak to wychodzi. Kilka lat temu było tu sporo ruchu związanego z wizualem, astrofoto i tematami pobocznymi. Może to naturalna kolej rzeczy, coś się po prostu wypala, ludzie, którzy napędzają taką społeczność, nie mogą tego robić w nieskończoność, mają swoje sprawy, rodzinę, życie i nie mają czasu, by codziennie bacznie śledzić forum, a tym bardziej pisać. 
Jeśli chodzi o mnie, to wiem, że nigdy nie byłem zbyt aktywny, bo tak już mam jakoś, że jak czuję, że nie mam nic sensownego do powiedzenia, to nie piszę na siłę, aby nabijać licznik. Nie raz bywało tak, że pisałem jakiś post, a ostatecznie go nie wrzuciłem. Niejednokrotnie też napisałem relację z obserwacji, by na koniec ją schować gdzieś w zapomnianym folderze, bo uznałem, że jest zbyt nudna i nieciekawa, żeby ją wrzucać. Teraz w ogóle mam sporo na głowie, obserwuję niebo bardzo rzadko, niemniej staram się zaglądać na forum, sprawdzać co nowego.
Jeśli chodzi o giełdę, już kiedyś wrzucałem jakieś zestawienie, gdzie była jakaś fala bazarowa, ale nikt się tym nie zainteresował (może obawiano się, że po zabraniu giełdy ze strony głównej, forum opustoszeje).

W dniu 28.07.2023 o 22:25, lukost napisał:

Gdzieś w Wężu (i na pograniczu Tarczy)

Byłem tam ostatnio.
Wyszedłem późnym wieczorem przed dom i gapiłem się na niebo. Zaraz później pojawiła się M13 w Herkulesie, a po około 10 minutach było widać gwiazdę 6.6mag w Głowie Smoka. Zakryłem oczy i poszedłem po lornetkę, po drodze zabrawszy krzesło z kuchni. Między świerkami była jakby droga z gwiazd i tam właśnie był Strzelec i Wąż. W 10x50, oprócz oczywistych M17, M16, widać było również słabszą poświatę przy NGC 6604. Kiedyś zastanawiałem się na ile jest to światło od gromady, a na ile poświata mgławicy Sharpless 2-54.

  • Like 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze jedna sprawa jest taka (przynajmniej mam takie wrażenie , nie wiem czy pozostali Użytkownicy też tak zauważyli)  ,że tak fatalnej pogody jak w pierwszym półroczu  2023 to nie było już dawno i to na przekór temu ,że wyłączane są latarnie w wielu miejscach. Praktycznie każdy wolny wieczór jak się człowiek nakręcił to są chmury (jedyna opcja to polowanie przez dziury) ,z drugiej strony zdarzyły się pojedyncze nocki kiedy albo pełnia albo niebo zamulone jakimś syfem albo w głowie się kręciło bo potrzeba było odespania akurat. Nawet jak szedłem do pracy na noc to jak zerknąłem w niebo to nie żal było bo dzień w dzień zachmurzenie.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 28.07.2023 o 22:25, lukost napisał:

Wiedziony sentymentem do starego FA stwierdziłem, że może jednak wcisnę kilka fotek między OLX-a a ekografiki. 🙂

Chciałbym, żeby to była przesada, ale cóż, jest jak jest. Jedyne, co mogłem zrobić to zauważyć flooding u pewnego kompulsywnego sprzedawcy (właśnie urlopuje).
Tymczasem wklejam zrzut pt. "Teraźniejszość FA na jednym obrazku":

Screenshot2023-07-31at09_47_47.thumb.png.bc8fdf6b60e163661d0c8519ed442f63.png

Nic to, też spadam na przerwę.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.

© Robert Twarogal * forumastronomiczne.pl * (2010-2023)