Skocz do zawartości

ANKIETA ROKU - KONKURS im. HEŃKA KOWALEWSKIEGO na ASTROFOTOGRAFIĘ ROKU 2015.


Astrofotografia Roku w Konkursie im. Heńka Kowalewskiego - 2015r.  

96 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Króra fotografia według Was Szanowni Jurorzy zasługuje na miano Astrofotografii 2015r.

    • 1. Maciej Kapkowski (wessel) - Kometa C/2014 Q2 Lovejoy
    • 2. Jacek Bobowik (jcbo) - Mgławica Płomień i Koński Łeb
    • 3. Paweł Oleksiak (kenny) - C/2014 Q2 (Lovejoy) i M76
    • 4. Adam Tomaszewski - Księżyc
    • 5. Michał Kałużny (Papatki) - na prawo od układu Słonecznego
    • 6. Maciej Kapkowski (wessel) - planeta Neptun
    • 7. Marcin Paciorek (MaPa) - Rho Oph
    • 8. Maciej Kapkowski (wessel) - OU 4 w palecie HaOIIILRGBl
    • 9. Bartosz Wojczyński (bar) - Księżyc z wzmocnioną kolorystyką
    • 10. Paweł Oleksiak (kenny) - M45 Plejady
    • 11. Jacek Bobowik (jcbo) - Mgławica Grota
    • 12. Marcin Paciorek - Kalifornia


Rekomendowane odpowiedzi

Gratuluje Jacek pierwszego miejsca! Ogromne gratulacje również dla Marcina i Macieja!

Dziękuje wszystkim, którzy zdecydowali się głosować w całym roku 2015

Wielkie podziękowania dla wszystkich uczestników II edycji konkursu Henia!

Oczywiście podziękowania się należą jeszcze sponsorom i organizatorom konkursu

Dziękuje Wam wszystkim!!!

 

1 godzinę temu, wessel napisał:

Paweł, jakoś się podzielimy statuetką? Ja biorę napis :5640dc6e20115_02Laugh::5640dc6e20115_02Laugh::5640dc6e20115_02Laugh: już jedną mam to sobie nakleję obok :5640dc6e20115_02Laugh::5640dc6e20115_02Laugh::5640dc6e20115_02Laugh:

To ja biorę resztę i dokleję do zeszłorocznej :5640dc6e20115_02Laugh:

  • Like 1

MOJA GALERIA :  https://www.astrobin.com/users/kenny/
NEQ-6 SYN SCAN, TS TRIPLET APO 90/600, TS 80/330, ZWO ASI120MM-S, ZWO ASI 2600MM

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gorący apel do szanownych naszych Userek i Userów

PROSZĘ !!!!

Nie głosujcie już w ankiecie, Jurorów na godzinę 2359 dnia 10.01.2016r. było 88 i tak zostanie -

wyniki poszły w świat.

Wątku nie zamknąłem abyście mogli złożyć naszym Laureatom gratulacje - do czego serdecznie zachęcam.

Nie głosujemy już - zapraszam do najbliższej ankiety podsumowującej fotografie stycznia 2016 od 01 - 05.02.

Serdecznie pozdrawiam i kryształowego nieba życzę - Jacek  ?
TS T APO 90/600 z TSFLAT2 + Samyang 135 f2 ED z QHY183C + AS 60/240 z RC IMX290M + Canon 550D - sadzane na ZEQ25GT + Nikon 12x50 EX do podglądania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, wessel napisał:

Jacku, redakcja MA nasz prace, bo przecież publikowała je co miesiąc ????

Niestety, nie wszyscy zawsze dosyłają. Redakcja ma obecnie następujące wersje zdjęć:

wersje.jpg

www.astronoce.pl

Nieco na skróty: sites.google.com/view/astropolaris/

DO/GSO 8" Dob | Vanguard Endeavor 8x42 EDII

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, polaris napisał:

Niestety, nie wszyscy zawsze dosyłają. Redakcja ma obecnie następujące wersje zdjęć:

Marcinie - wszyscy Laureaci na PW powiadomieni - Będziesz miał pliki w dużej rozdzielczości :)

Serdecznie pozdrawiam i kryształowego nieba życzę - Jacek  ?
TS T APO 90/600 z TSFLAT2 + Samyang 135 f2 ED z QHY183C + AS 60/240 z RC IMX290M + Canon 550D - sadzane na ZEQ25GT + Nikon 12x50 EX do podglądania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gratulacje dla zwycięzcy, zdjęcie cudo :D podziękowania również dla wszystkich uczestników, oglądać wasze prace... to miód na nasze serca i oczy :)

Wysłane z mojego SM-A500FU przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ponieważ zająłem pierwsze miejsce (tylko z drugiego końca tabeli) trochę jak zwykle namieszam :)  Ponieważ moje zdjęcie było ważne dla mnie ale jest dalekie od ideału który preferuje no i o ile dobrze pamiętam wygrało o włos, może by tak w następnej edycji dać szansę i tym drugim miejscom z poszczególnych miesięcy. Dobre zdjęcie czyli to, które ma wygrać pewnie i tak się obroni a ilość prac wzrośnie a i tym samym zarówno atrakcyjność jak i szansa osób do ważnego w sumie wyróżnienia. Dlaczego pierwsze dwa a nie trzy? Wydaje mi się, że 24 zdjęcia to tak w sam raz, 36 zbyt rozdrabniało by całość a to 12 to jednak tyć mało. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 11.01.2016 at 17:52, Papatki napisał:

....  Ponieważ moje zdjęcie było ważne dla mnie ale jest dalekie od ideału który preferuje no i o ile dobrze pamiętam wygrało o włos, może by tak w następnej edycji dać szansę i tym drugim miejscom z poszczególnych miesięcy. Dobre zdjęcie czyli to, które ma wygrać pewnie i tak się obroni a ilość prac wzrośnie a i tym samym zarówno atrakcyjność jak i szansa osób do ważnego w sumie wyróżnienia. Dlaczego pierwsze dwa a nie trzy? Wydaje mi się, że 24 zdjęcia to tak w sam raz, 36 zbyt rozdrabniało by całość a to 12 to jednak tyć mało. 

I takie ,,postulaty" - słuszne zresztą zostały w III Edycji Konkursu Henia uwzględnione :)

Serdecznie pozdrawiam i kryształowego nieba życzę - Jacek  ?
TS T APO 90/600 z TSFLAT2 + Samyang 135 f2 ED z QHY183C + AS 60/240 z RC IMX290M + Canon 550D - sadzane na ZEQ25GT + Nikon 12x50 EX do podglądania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Łukasz 5 dni to wieczność !!!! ;)  120 godzin, 7200 minut, 432000 sekundy - to w przybliżeniu 450 razy do Słonka i tyle samo powrotów :5640dc70bd641_11Geek: .....

  • Like 1

Serdecznie pozdrawiam i kryształowego nieba życzę - Jacek  ?
TS T APO 90/600 z TSFLAT2 + Samyang 135 f2 ED z QHY183C + AS 60/240 z RC IMX290M + Canon 550D - sadzane na ZEQ25GT + Nikon 12x50 EX do podglądania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak - ale ;) - jak pokazuje liczba głosujących po terminie, wydłużenie o kilka dni dałoby sporo % więcej głosów.
Nie każdy zagląda na forum tak często jak my :)

--
astrofoto: NEQ6 mod, TS APO 115f7 + QHY9, TS 60f3.8 + Atik 16IC - powered by AstroHub 3.0
www.foto-zdjecia.pl, www.blogszaregoczlowieka.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szanowni Państwo.

Zgodnie z Regulaminem Konkursu Henia na wiosennym XII Zlocie FA w Zatomiu w obecności około 60 Zlotowiczów nastąpiło wręczenie nagród Laureatom eliminacji poszczególnych miesięcy za Astrofotografię Miesiąca oraz nagród za Astrofotografię Roku 2015.

 

1 215.png

2 215.png

IMG_2513.JPG

IMG_2514.JPG

3 215.png

Dla tych Kolegów, którzy nie uczestniczyli w zlocie, dyplomy i statuetki zostały wysłane pocztą i szczęśliwie dotarły do adresatów.

Tu powinien nastąpić szczęśliwy finał II edycji Konkursu Henia, niestety....
Tak jak powiedziałem na końcu uroczystości wręczenia nagród - zaistniała bardzo przykra sytuacja, z nieznanych mi powodów (mimo zapewnień) sponsor nagrody głównej czyli nagrody za Astrofotografię Roku 2015 nie wywiązał się ze swych deklaracji....
Dlatego decyzją Rady FA - postanowiliśmy środki finansowe ufundowane przez Kolegę Marcina (Emu) na II i III miejsce rozdzielić proporcjonalnie między naszych Wspaniałych Laureatów.

Za zajęcie I miejsca 1200,00 zł, za II miejsce 800,00 zł i III miejsce 500 zł (podzielone między 3 prace).

Jest mi niezmiernie przykro, że tak się zakończyła II Edycja Konkursu Henia. Brakuje mi słów aby przeprosić naszych Laureatów. Starałem się zrobić wszystko aby finał Konkursu zakończył się tak jak było to napisane w jego Regulaminie.. (byłem zapewniany, że nagroda główna zostanie na zlocie przekazana) niestety nie udało mi się to.
W dniu dzisiejszym kwoty wymienione wyżej zostaną za chwilę przelane na Panów konta.

Pozostaje mi tylko jeszcze raz od siebie jako opiekuna Konkursu serdecznie Kolegom Laureatom pogratulować zwycięstwa i napisać ostatnie słowo - PRZEPRASZAM.

 

P.S. Nie potrafiłem sprostać obowiązkom opiekuna Konkursu Henia, dlatego proszę Administratora FA o wyznaczenie osoby, która znacznie lepiej poradzi sobie w prowadzeniu tego Prestiżowego Konkursu. Osobie, która obejmie tę funkcje przekażę wszystkie środki i dokumenty związane z prowadzeniem Konkursu jak i zobowiązuję się do udzielenia wszelkiej możliwej pomocy w pierwszych krokach jego pracy.
 

 

 

  • Like 1

Serdecznie pozdrawiam i kryształowego nieba życzę - Jacek  ?
TS T APO 90/600 z TSFLAT2 + Samyang 135 f2 ED z QHY183C + AS 60/240 z RC IMX290M + Canon 550D - sadzane na ZEQ25GT + Nikon 12x50 EX do podglądania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

28 minut temu, Jacek E. napisał:

P.S. Nie potrafiłem sprostać obowiązkom opiekuna Konkursu Henia, dlatego proszę Administratora FA o wyznaczenie osoby, która znacznie lepiej poradzi sobie w prowadzeniu tego Prestiżowego Konkursu. Osobie, która obejmie tę funkcje przekażę wszystkie środki i dokumenty związane z prowadzeniem Konkursu jak i zobowiązuję się do udzielenia wszelkiej możliwej pomocy w pierwszych krokach jego pracy.
 

 

 

 

Nie przyjmuję Twojej rezygnacji nie Ty tu zawiniłeś! Wg mnie powinieneś dalej go prowadzić Konkurs to w 80-85 % Twoja praca  ..ochłoń, wyluzuj i rób co potrafisz robić dobrze!

Admin    

  • Like 5

Sprzętos:   N.Capella 16", Achro 6" , APO 4" , Lorn.16x80, Monty: CGEM, Adveturer mini, oraz  inne graty z wioskowej chaty 😉 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jacek, czasami tak się niestety zdarza. Wiadomo, że jako opiekun konkursu próbujesz wziąć to na swoje barki. Niestety tu się z tobą nie zgodzę. Znam dokładnie sytuację i wiem, że robiłeś ile się dało do samego końca ażeby wszystko było dopięte na ostatni guzik. Tak, że wrzuć na luz i nadal trzymaj wszystko w takich ryzach jak do tej pory.

I nie przejmuj się tak bo osiwiejesz! :5640dc727769c_17Devil::5640dc723411e_16XD:

  • Like 2

Baner III.jpg

Wizual: Skymaster 15x70, SYNTA 10"
Foto: SW 150/750+ATIK 383l, guide: SW 80/400+QHY5, na montażu: HEQ5
Foto: TS 130/910+ATIK 383l, guide: SW 80/400+QHY5, na montażu EQ6
Szybka pomoc 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co ja tu czytam

Mój najlepszy Kolega, który wspierał mnie w AWI i nie tylko, ma problem, mały dołeczek, no cóż, Jacku drogi kumplu, zawsze ja i pozostali formułowicze astronomiczni byliśmy jesteśmy pełen podziwu, co do konkursu, bo dawałeś od siebie wszystko, rezygnacja to najgorsze, co możesz zrobić, trudno sponsor zrobił tak jak zrobił, czas wziąć sprawy w nasze ręce i pomyśleć nad tym, jak chcemy mieć konkursy na Forum sami siebie musimy wspierać pieniążkami jak trzeba będzie to i na nagrodę też się złożymy, nie chodzi mi tu o konkurs z 2015 roku, ale ogólnie, zawsze starsi ludzie mówili mi tak, liczysz na kogoś, Licz raczej sam na siebie, a ty możesz liczyć na nas na starych przyjaciół, przyjaciół Forum. Moje zdanie nie rezygnuj, szkoda takiego dzieła zmarnować.:5640dc6dbc8ce_01Smile:

  • Like 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jacek, co Ty piszesz! Gdzie tu Twoja wina? Nawet tak nie myśl. 

Pewnie mogę się wypowiedzieć w imieniu większości uczestników: nie robimy tego dla pieniędzy, tylko dla przyjemności. Sam fakt docenienia danej pracy już jest swoistą wygraną i nagrodą!

Dla mnie wystarczy sama statuetka, którą dostałem na zlocie, z której jestem niesamowicie dumny. 

Bez Ciebie ten konkurs nie będzie taki sam...

  • Like 5

MOJA GALERIA :  https://www.astrobin.com/users/kenny/
NEQ-6 SYN SCAN, TS TRIPLET APO 90/600, TS 80/330, ZWO ASI120MM-S, ZWO ASI 2600MM

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drogi Jacku, dlaczego przepraszasz za coś czego nie jesteś winień. To nie Ty oszukałeś tylko zostałeś oszukany i my społeczność FA to rozumiemy i tak jak napisał Robert nie przyjmujemy i nie chcemy słyszeć/czytać o Twojej rezygnacji. Koniec, kropka.

  • Like 4

 Takahashi FSQ 106ED, TS 50/205 guidescope, NEQ6pro belt mod, QHY8L, ALccd5L-IIc, 550d

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panie Jacku, jestem fanem konkursu, jestem jego uczestnikiem od samego początku - "jurorem", obserwuje  jego poziom. Ten niebotyczny poziom astrofotografii to oczywiście zasługa naszych kolegów "fociarzynieba" ale bez Pana pomysłu i pracy ich fotki byłyby rozproszone a tak mamy je w jednym miejscu. To Pana zasługa. To jeden z atutów Naszego forum. Rozwój astrofoto i pamięć o Heńku. Proszę się nie przejmować i proszę o dalsze edycje konkursu. Pozdrawiam.

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jacek nie ma się co przejmować - takie rzeczy się zdarzają. Ewentualnie w kolejnych edycjach można zachęcać ewentualnych (nowych, nie sprawdzonych) sponsorów żeby to co obiecują "kładli na stół" na początku konkursu.

  • Like 4

--
astrofoto: NEQ6 mod, TS APO 115f7 + QHY9, TS 60f3.8 + Atik 16IC - powered by AstroHub 3.0
www.foto-zdjecia.pl, www.blogszaregoczlowieka.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, dziki napisał:

.... Ewentualnie w kolejnych edycjach można zachęcać ewentualnych (nowych, nie sprawdzonych) sponsorów żeby to co obiecują "kładli na stół" na początku konkursu.

Dokładnie tak zrobił Marcin - Emu.

Bardzo Wam dziękuję za słowa otuchy i pocieszenia, niemniej bardzo źle się z tym czuję. Tu nie chodzi nawet o to, że Laureaci nie dostali pieniędzy - nie o nie walczą jak pokazują zamieszczane często ich fotografie w Dziale Astrofotografia. Ale tu chodzi o nagrodę - taka była w Regulaminie i takiej nie otrzymali - to nie fer, tak bez słowa... mimo zapewnień.... Przecież było można napisać, życie płata nieraz ,,figle". To mnie najbardziej boli :( Wszystkiego się odechciewa, ma się dosyć.. widocznie się nie potrafi temu podołać.... To najprostszy wniosek jaki mi się nasunął.

Serdecznie pozdrawiam i kryształowego nieba życzę - Jacek  ?
TS T APO 90/600 z TSFLAT2 + Samyang 135 f2 ED z QHY183C + AS 60/240 z RC IMX290M + Canon 550D - sadzane na ZEQ25GT + Nikon 12x50 EX do podglądania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.

© Robert Twarogal * forumastronomiczne.pl * (2010-2023)