Skocz do zawartości

Wiosenny zlot w Zatomiu 24-27 marca 2011


ignisdei

Rekomendowane odpowiedzi

Wczorajsza noc przeszła najśmielsze oczekiwania -niebo praktycznie idealne przez całą noc po 1.00 ludzie zaczęli znikać raczej z powodu zmęczenia i bolących stawów - bo obserwacje były intensywne -ogromna ilość obiektów  :)

ps. Widziałem M13 gołym okiem  8)

Sprzętos:   N.Capella 16", Achro 6" , APO 4" , Lorn.16x80, Monty: CGEM, Adveturer mini, oraz  inne graty z wioskowej chaty 😉 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 377
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najczęściej odpowiadający w tym temacie

Najczęściej odpowiadający w tym temacie

Dodane obrazy

Nic mi nie mow. Strasznie Wam zadroszcze i zaluje, ze nie moglem wczoraj przyjechac. Jak widzialem wczorajsze niebo to az mnie skrecalo.Mam tylko nadzieje, ze choc jedna z tych dwoch najblizszych nocy bedzie rownie pogodna. Do zobaczenia :)

Seestar S50/ED80/GSO 10"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczorajsza noc przeszła najśmielsze oczekiwania -niebo praktycznie idealne przez całą noc po 1.00 ludzie zaczęli znikać raczej z powodu zmęczenia i bolących stawów - bo obserwacje były intensywne -ogromna ilość obiektów  :)

ps. Widziałem M13 gołym okiem  8)

Zaraz wyjeżdzam. W Bydgoszczy rano padał deszcz, teraz chmury i wiatr. Trzymajcie ową idealną noc. Do zobaczenia ok. 19.30.

ps.

A jak jest teraz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też się melduję już w domu:)

Było czadowo.Pozdrawiam wszystkich i do zobaczenia następnym razem.

Sky-Watcher 200/1000 na EQ5 z prowadzeniem w obu osiach. Meade 10x50, Canon 450D, Okulary, filtry, obiektywy, złączki, przejściówki itp...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za możliwość spędzenia tych kilku dni w miłym towarzystwie, będzie co wspominać, np. M 51 w Piotra GSO. SZOK. Droga do domu bez żadnych problemów, ale jutro zakład ? muszę znaleźć przyczynę piątkowych ekscesów. Serdeczne pozdrowienia dla wszystkich i do zobaczenia.

SW Dobs 12" rozsuwany, Coronado PST 40/400, ES 24 mm, LVW 13 i 8 mm, WO SWAN 33 mm, filtry UHC-S, O-III, H-beta, Powermate 2,5x Tele Vue i inne rzeczy, mniej ważne ale też potrzebne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję wszystkim za mile spędzone dwa dni,załuję że nie było Mnie z piątku na sobotę niestety obowiązki.Super że udała Wam się trzecia nocka,dobrze ze namówiliście Mnie na pozostanie w piątek[co prawda odsypiam ją do teraz]

Robert widzę sprzedaje tubę ,zatem GSO 16" :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo Wam dziękuję za uczestnictwo -ciesze się ze bezpiecznie dojechaliście. Mam nadzieję że spędziliście udany czas!

Starałem się  ;)

ps.  Jutro napiszę moją foto- relację  :)

Sprzętos:   N.Capella 16", Achro 6" , APO 4" , Lorn.16x80, Monty: CGEM, Adveturer mini, oraz  inne graty z wioskowej chaty 😉 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cieszę się, że zlot się udał. Mimo szczerych chęci nie udało nam się z Julesem dojechać. Dotarliśmy do Dzwonowa dopiero w sobotę wieczorem, a szarówka, śnieg i brak znajomości dojazdu do Zatomia zadecydowały, że jednak daliśmy spokój.

www.astronoce.pl

Nieco na skróty: sites.google.com/view/astropolaris/

DO/GSO 8" Dob | Vanguard Endeavor 8x42 EDII

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Było super,jesteśmy w domu ,po drodze na autośce A-2 chłopcy radarowcy dołożyli do super wspomnień.Tyle się działo że nie szło wszystkiego ogarnąć ,dzięki za zorganizowanie.

Taurus-16"Refraktor ED 120. Wszystko pod wizual, Pentaxy XW-3,5,XW-5,XL-7,XW-10,XW-14,XL-40,Orion SkyGlowe,Zrozumieć każdego i mu pomóc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapewne w okolicy były jakieś lampy.. osobiście najlepsze niebo jakie dotąd widziałem w Polsce to w Borach Tucholskich w niedaleko miejscowości Kaszuba.. Zero jakiejkolwiek łuny, i zero lamp po horyzont..  :)  Na początku się troche gubiłem bo .. za dużo tego było na niebie naraz  :)  Gratuluje udanego zlotu!!

Internetowy Portal Astronomiczny AstroVisioN: http://www.AstroVisioN.pl
Pokazy Nieba w Toruniu: http://www.pokazy-nieba.pl
Toruński Zlot Miłośników Astronomii 2010-2015: http://www.tzma.astrovision.pl | http://www.tzma2015.pl
Zlot Miłośników Astronomii Kopernica 2016: http://www.kopernica.astrovision.pl


Centrum Astronomiczne im. Mikołaja Kopernika
Polska Akademia Nauk
ul. Rabiańska 8
87-100 Toruń

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.

© Robert Twarogal * forumastronomiczne.pl * (2010-2023)