Skocz do zawartości

Ekologiczny Jubileusz - czyli 100 lat.


Jacek E.

Rekomendowane odpowiedzi

Ekologu - Zdrówka, astronomicznych treści, króciutkich statusów ;) i spełnienia marzeń przez 100 lat :)

  • Like 1

Serdecznie pozdrawiam i kryształowego nieba życzę - Jacek  ?
TS T APO 90/600 z TSFLAT2 + Samyang 135 f2 ED z QHY183C + AS 60/240 z RC IMX290M + Canon 550D - sadzane na ZEQ25GT + Nikon 12x50 EX do podglądania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

100 Lat  :)

  • Like 1

Synta 8 , Montaż Celestron CG5GT ,Canon 40D, Canon 300D+kabelek do długich czasów + Laptop Lenovo , Canon SX20 IS , Tair 3S, Rosyjska lornetka  7x50 , Jupiter 21M ,Grzałki , Baader Genuine Ortho 5mm i parę kolorowych filtrów :)  

f684.jpg
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

100 lat Ekosiu! Zdrowia, szczęścia i nieustającego zaangażowania w uprawianie swoich pasji :) Jeszcze dłuższych statusów i jeszcze więcej intrygujących ciekawostek na forum! :)

  • Like 1

Uniwersał 270/1500 Dobson ATM PTMA Kielce
BCO 6mm, Celestron Or. 9mm, Kasai Or. 12,5mm; ES 14/82*, X-Cel LX 18mm, Scopos 35mm 2"
O^O Celestron Cometron 12x70
>Prezes PTMA O/Kielce: http://kielce.ptma.pl
>Koordynator SOK PTMA: http://www.sok.ptma.pl 

 
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystkiego najlepszego i oczywiście 100 Lat życzę w zdrowiu, w kondycji fizycznej oraz i psychicznej!  ;)

  • Like 1

Celestron C8-NGT 200/1000, Sky-Watcher Pro-series MAK 150/1800, Uniwersał 90/900,
lornetka TPL 20x80 GIANT,  30x60,   canon EOS 60D, ALccd 5,  Baader UHC-S; Baader O III
PTMA Katowice

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołączam się do życzeń. 100 lat i spełnienia marzeń . :)

  • Like 1

Refraktor SW ED 80/600 , montaż CG 4

Hyperion 8-24 mm zoom, Hyperion 24, 21, 17, 13, 10, 8, 5, 3.5 mm, Aspheric 31 mm, 36 mm, Hyperion zoom barlow 2,25x, ES dielectric 2"

Filtry Baader:  O III

Vortex Raptor 8,5x32

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

NAJLEPSZEGO I 100 LAT !!!

  • Like 1

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

SYNTA 14,pełnoaperturowy ND5, Scopos 30mm, SW UWA  13 / 8 / 5 mm 70*,Pentax XW 7 mm,ATM okular.18 mm 120* i 55 mm 68*, Barlow GSO ED 2X,SM 20x80, DO SL 15x70,10 x50,2,5x25,Canon EOS 450D, polaryzacyjny zmienny,księżycowy 2"-13%,,Orion UB 2".OIII 2",kolorowe Meade 4000, i Wielkie Marzenie o wielkim teleskopie.

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

https://www.facebook.com/pages/Astronomia-S%C5%82upsk/866502086751044

https://www.facebook.com/groups/199415933741016/

PTMA - W-wa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gorąco się przyłączam do życzeń :)

  • Like 1
"Roztacza się przede mną niezbadany ocean prawdy." - Sir Isaac Newton
Photo: NEQ6 Pro SynScan, N150/750+mod + SW80/400+Orion SSAG, MPCC MkIII, Canon EOS 350D unmod.
Visual: SW MAK 180, SW 120/600, AZ4, Baader Scopos 30 mm, WO SWAN 20
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z każdym postem tego wątku szczena opadła mi coraz bardziej.
Każdy z nich (włącznie z pierwszym) stanowił miłą niespodziankę!

Także w kontekście tego ile razy moimi jednostronnie przemądrzałymi wypowiedziami mogłem wielu z Was wkurzyć ;)

Dlatego dziękuję Wam za nie - wzruszony.

Co do (teoretycznie "gadulskiego") zakresu moich wypowiedzi to spoko - mamy interesujący regulamin, który nieźle daje mi w kość. ;)

Tyle fajnych (moim zdaniem) "prowokacyjnych dowcipów o seksie" zostawiam (regulaminowo) bez publikacji.

Te nie prowokacyjne (choć o seksie) oraz te pozbawione detali (czynności lub anatomii) sensu stricte seksualnych

też zawsze daję z obawą czy nie oberwę czyli coraz rzadziej.

No nic. Z tej uroczystej okazji i zważywszy, że jedna z osób zdopingowała mnie w druga stronę,

dam zaraz taki jeden, nie prowokacyjny i sensu stricte nie o seksie  w rozweselaczu. Raczej o sklerozie i uwielbianiu spania ponad wszystko :)

Jedna z wypowiedzi (o bezchmurnym niebie) skłoniła mnie wczoraj - z mety - do obserwacji Słońca. Plamy dostrzegłem tylko dwie

- raczej nie duże, u góry (a że mam odwrócony obraz to pewnie są na dole).

W sumie wyjątkowo spokojne to słońce - jak ja ostatnimi czasy.

Tak to jest Panie i Panowie co jednych cieszy (dużo plam) innych martwi (coś tam szkodzą potem w radiokomunikacji itp).

Pozdrawiam
p.s.
"Prestiżowy" nie jestem. Wątek jest dla wszystkich, jak ktoś chce coś dodać, skomentować - nie oponuję. :)
Ba - nawet dodam obrazek skorygowany (bez literówki) w stosunku do poprzedniej wersji:

 

http://www.forumastronomiczne.pl/index.php?/topic/3914-wielki-sport-amatorski-gimnastyka/page-2#entry64019

 

Fajne "wykrecanie rąk".

Lubię to ćwiczenie  (samo w  sobie - pomijając już teoryję), a moi znajomi (oraz córka), którym je pokazałem też lubią i czasem wykonują.
Oczywiscie to się zmienia. Raz lewa ręka dołem raz prawa przed splataniem palców na przemian (jak w zamku błyskawicznym) .

W gimnastyce zawsze dbamy o symetrię obciążeń w całym zestawie (czasie)

post-1068-0-08040100-1400659605_thumb.jp

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Przepraszam za spóźnienie dopiero dzisiaj zobaczyłem ten temat :-[ , ja też pragnę złożyć życzenia, chociaż to już było jak śpiewają w piosence, to ja napiszę nie ważne, ważne, że ktoś zawsze pamięta, a ja lubię wysyłać życzenia dla Was, to myślę, że to przeoczenie wybaczycie mi?

 

Życzę zdrowia szczególności

Oby dopisywało podczas obserwacji nieba

Teleskopu tak wielkiego byś odkrył

Wszechświat na nowo przez niego

Radości obcowania

Oraz samych miłych wspaniałych chwil w życiu

Pozdrawiam serdecznie wiadomo, kto Paweł ;)

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.

© Robert Twarogal * forumastronomiczne.pl * (2010-2023)