Skocz do zawartości

Noc Perseidów 11-12.08.2014


luq

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich lornetkowców ;) jesteście gotowi na dzisiejszą noc ? Bo z tego co mi wiadomo ma dzisiaj odbyć się piękny istotny pokaz rojów meteorów. Jestem ciekaw jak będzie z pogodą żeby nie przeszkodziła nam w takiej pokazowej nocy. Przeczytałem że Podczas okresu występowania roju radiant przemieszcza się przez gwiazdozbiory : Kasjopei, Perseusza i Żyrafy (w maksimum aktywności znajduje się w pobliżu gwiazdy n Persei). Tak więc czekamy tą chwilę ;)

  • Like 1

            "Observations indicate that the universe is expanding at an ever increasing rate. It will expand forever, getting emptier and darker."

Stephen Hawking

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A maximum nie miało przypadać na noc z 12 na 13 sierpnia? :)

U mnie jak na razie nie zapowiada się, żeby zobaczyć choćby Księżyc... chmurwy.

NIKON ACTION EX 10x50 CF

Canon 450D + Tamron 2.8/17-50 mm, Jupiter 37A 3.5/135, statyw Velbon DF60

Zapraszam na : http://starryshot.wordpress.com/ oraz https://www.facebook.com/StarryShot

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możliwe że 12 na 13 ale warto dzisiaj i na drugą noc zobaczyć jednak ;)

            "Observations indicate that the universe is expanding at an ever increasing rate. It will expand forever, getting emptier and darker."

Stephen Hawking

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaczyna chmur przybywać a taka była noc ładna czyste niebo 0 chmur do południa... mam nadzieję że będzie ładniejsze niebo

            "Observations indicate that the universe is expanding at an ever increasing rate. It will expand forever, getting emptier and darker."

Stephen Hawking

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie staje się ten widok już tradycją >:( >:(

Choć statyw i lornetka z 5.5* polem widzenia są >:(

 

post-476-0-68532800-1407754366.jpg

Serdecznie pozdrawiam i kryształowego nieba życzę - Jacek  ?
TS T APO 90/600 z TSFLAT2 + Samyang 135 f2 ED z QHY183C + AS 60/240 z RC IMX290M + Canon 550D - sadzane na ZEQ25GT + Nikon 12x50 EX do podglądania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry,

 

z tej strony Maciej Kluczka, Radio Merkury Poznań.

Chciałbym złapać kontkat do kogoś z Państwa ws. Nocy Perseidów, chcielibyśmy nagrac krótką rozmowę z pasjonatem astronomii, najlepiej z Poznania - bo tak łatwo byłoby się spotkać.

 

Prosiłbym o kontakt, numer do mnie: 665 174 284.

Będę wdzięczny, pozdrawiam.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja dzisiaj odpadam 0 widoczności...szkoda  ciekaw jak jutro będzie

            "Observations indicate that the universe is expanding at an ever increasing rate. It will expand forever, getting emptier and darker."

Stephen Hawking

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tam narzekacie i narzekacie w sumie sam nie wiem, czemu i ja narzekam to chyba zaraźliwe narzekanie u mnie deszcz meteorów był widoczny i to dość intensywnie.

20:20 Gdzieś tam burza była, bo było widać, w okolicy Rzeszowa albo jeszcze dalej, nie wiem, bo nie pojechałem i nie sprawdziłem, bo ja nie jestem łowcą burz.

A potem dwie minuty po strumień deszczu no i jak nie było, co Wy mi tu wypisujecie miał być deszcz i był. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Klikasz w dolnej części ekranu, tej pod "Dodaj odpowiedź" przycisk [Więcej opcji] zamiast [Napisz]

potem widzisz na dole [Dodaj pliki] i tego klikasz i znajdujesz plik z obrazkiem i [otwierasz] go czyli zatwierdzasz.

On się ukaże jako miniatura na dole.

Na końcu jak juz napiszesz tekst naciskasz [Dodaj odpowiedź]

post-3455-0-86900600-1407837443_thumb.jp

"Kilka lat temu fizycy skonstruowali na podstawie tej teorii bardzo uproszczony model Wszechświata, z którego wynikało, że Wielki Wybuch był tak naprawdę Wielkim Odbiciem. Przed chwilą "zero", w której zaczął się nasz Wszechświat, istniał jakiś inny kosmos, który się kurczył. Kiedy jego gęstość i temperatura osiągnęły krytyczną wartość, losy świata się odwróciły" ERGO: Zawsze był jakiś kosmos :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Podpowie mi ktoś jak tu się wrzuca fotkę do postu? Nie mam pojęcia jak to się tu robi...

Naciskasz "więcej opcji", następnie dodaj plik, wybierasz interesujące Ciebie zdjęcie i to wszystko :)

 

PS:Gratuluje audycji :)

___________________________

Dyzmat mnie uprzedził :D

Edytowane przez Perseus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na dole okna ( w prawym dolnym rogu) w którym wpisujesz posta, masz WIECEJ OPCJI klikasz i na dole pokazuje sie przycisk DOŁACZ PLIKI. Tam wybierasz zdjęcia ze swojego komputera:) haha, zanim napisałem odpowiedz, wskoczyły już dwie podpowiedzi :)

 

Choć noc była prawie bezchmurna, perseidów jak na lekarstwo, choć w pewny momencie naliczyłem 4 w ciągu 5 minut:). Jeden z nich załapał sie na zdjęciu :). Przeciął Wielką niedźwiedzicę... Noc była jasna, ale i tak w ciągu 2 godzin zaobserwowałem ok 20 zjawisk. Mam nadzieję zę ta noc będzie jeszcze lepsza:)

 

post-71-0-06611100-1407838871_thumb.jpg

  • Like 1
M_j_Wszechswiat_Baner.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Daje się wyłuskać Alkora tuż nad Mizarem :)

To zdjęcie to bym powiedział, że Perseid odciął dyszel asteryzmu Wielki Wóz albo odciął rączkę Wielkiego Rondla (jak go inaczej zwą w niektórych krajach).

"Kilka lat temu fizycy skonstruowali na podstawie tej teorii bardzo uproszczony model Wszechświata, z którego wynikało, że Wielki Wybuch był tak naprawdę Wielkim Odbiciem. Przed chwilą "zero", w której zaczął się nasz Wszechświat, istniał jakiś inny kosmos, który się kurczył. Kiedy jego gęstość i temperatura osiągnęły krytyczną wartość, losy świata się odwróciły" ERGO: Zawsze był jakiś kosmos :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie powinno się zazdrościć ale ja wręcz tak mam po tym jak widzę zdjęcie od M.Rudy że tak pokarało Lubelszczyzne chmurami... mam nadzieję że dzisiaj będzie lepiej

            "Observations indicate that the universe is expanding at an ever increasing rate. It will expand forever, getting emptier and darker."

Stephen Hawking

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie miałem debiut w Radiu Merkury na temat Perseidów :) Dzisiaj mają być emisje.

 

Podpowie mi ktoś jak tu się wrzuca fotkę do postu? Nie mam pojęcia jak to się tu robi...

Hej Łukaszu! Gratulacje!

Zawsze korzystaj z odnośnika: więcej opcji :)

 

A póki co, macie fotę, bo Łukasz w pracy.

post-3011-0-37825000-1407852852.jpg

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja naliczyłem 7 jasnych ale w kratkę widoczność... było warto ;) ;D

            "Observations indicate that the universe is expanding at an ever increasing rate. It will expand forever, getting emptier and darker."

Stephen Hawking

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mało tego, wyszedłem z psem i przez chyba kilkanaście minut jak szedłem patrzyłem się w tego Perseusza. A meteorów zaledwie kilka. Widoczność niezadobra - coś koło 3 mag przy tym Księżycu tuż po pełni.

Tecnosky ED 102/714,  Celestron  SCT 200/2000, Mak 90/1250, Lunt 50, Nikon Lookout 10x50, Canon 550D, Canon mod. 50D

https://charon-x.blogspot.om

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie jeden eksplodował i się rozpadł na drobne kawałki , wyglądało to jak fajerwerek . Ale jednego bardzo jasnego udało się złapać nawet zostawił po sobie smugę dymu. 

Synta 8 , Montaż Celestron CG5GT ,Canon 40D, Canon 300D+kabelek do długich czasów + Laptop Lenovo , Canon SX20 IS , Tair 3S, Rosyjska lornetka  7x50 , Jupiter 21M ,Grzałki , Baader Genuine Ortho 5mm i parę kolorowych filtrów :)  

f684.jpg
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nic ciekawego nie zarejestrowałem. Perseidów było 6-7, kilka sporadycznych spoza roju, piękna flara Iridium, no a potem Księżyc wstał wyżej i chmury przyszły. Szkoda, że to maksimum zbiegło się z pełnią...

Synta Dobson 8" flextube, jakieś szkiełka, jakaś folia ND5, kamerka mono PG Firefly, lidletka 10x50, ZRT-457, szczere chęci

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój skromny " ukręt" z wczorajszej nocy.

Sprzęt: kamera ASI ZWO 120 MC z kitowym obiektywem o kącie widzenia 150 stopni.

Czas pojedynczej klatki : 10 sekund ( 0,17 FPS :) )

Kierunek: Polaris widoczna w połowie obrazu w lewo od jasnego śladu meteora.

Miejsce: Warszawa-Wesoła, 22:00-00:00. 12.08.2014.

 

 

post-3001-0-38364100-1407905932_thumb.jp

  • Like 8
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz jak oglądam zdjęcia to widzę że kit canona się nie nadaje .

 

post-1409-0-45289700-1407916513_thumb.jp

 

post-1409-0-14868600-1407916535_thumb.jp

 

post-1409-0-90922100-1407916557_thumb.jp

  • Like 3

Synta 8 , Montaż Celestron CG5GT ,Canon 40D, Canon 300D+kabelek do długich czasów + Laptop Lenovo , Canon SX20 IS , Tair 3S, Rosyjska lornetka  7x50 , Jupiter 21M ,Grzałki , Baader Genuine Ortho 5mm i parę kolorowych filtrów :)  

f684.jpg
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja patrzyłem 5 minut, i widziałem 2- jeden mega jasny, nisko nad horyzontem, ale jasność porównywalna do jasności latarni. Drugi w tym samym regionie nieba, ok 1-2mag ale zostawił piękną smugę widoczną jakieś 5 sekund :) a potem zjechałem w dolinke z taką mgłą, że ręki własnej widać nie było.

na przedwczesnej astro-emeryturze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.

© Robert Twarogal * forumastronomiczne.pl * (2010-2023)