Skocz do zawartości

PRZERWA TECHNICZNA


Rekomendowane odpowiedzi

Wielkość czcionki zapewne można poprawić. Mnie chodzi o próby układu, opisów i sposobu wyświetlania w porównaniu z wyglądów (kilku) testowanych po porannej instalacji templatki.

Serdecznie pozdrawiam i kryształowego nieba życzę - Jacek  ?
TS T APO 90/600 z TSFLAT2 + Samyang 135 f2 ED z QHY183C + AS 60/240 z RC IMX290M + Canon 550D - sadzane na ZEQ25GT + Nikon 12x50 EX do podglądania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to nie wina przeglądarki a niewłaściwe ustawienie na serwerze. Tam można przecież wybrać sposób wyświetlania stronki i to wszystko 

Celestron C8-NGT 200/1000, Sky-Watcher Pro-series MAK 150/1800, Uniwersał 90/900,
lornetka TPL 20x80 GIANT,  30x60,   canon EOS 60D, ALccd 5,  Baader UHC-S; Baader O III
PTMA Katowice

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wielkość czcionki zapewne można poprawić. Mnie chodzi o próby układu, opisów i sposobu wyświetlania w porównaniu z wyglądów (kilku) testowanych po porannej instalacji templatki.

Tylko że ja nie miałem na myśli wielkości czcionki, a właśnie ogólny wygląd. Wcześniej wszystko było bardziej kompaktowe. Teraz wszystko jest takie "rozlazłe", pełne niepotrzebnej pustej przestrzeni. Nawet dwie linie tekstu w poście rozdzielone są potężną interlinią, nie mówiąc już o tym, że nie ma opcji napisania nowego akapitu bez dołożenia kolejnego odstępu.

Takich "drobiazgów" (które zapewne można poprawić) znalazłoby się znacznie więcej. Dlatego właśnie pisałem, że jeśli to jest wersja z grubsza ostateczna, to niezbyt dobrze... Na ten moment, jak dla mnie, zmiana w porównaniu do poprzedniej wersji jest mocno negatywna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:D Polecam wtyczki do przegladarki co by wczytywalo pliki css z kompa :D i niech kazdy zrobi po swojemu :D Kazdemu jeszcze nikt nie dogodzil [emoji14] Dajcie troche na luz, forum dla nikogo nie jest praca na etat. Admini dali troche ciala ze nie przygotowali wszystkiego na sucho i robia to na zywym organizmie. Niech uporaja sie z wiekszoscia bledlow na spokojnie. Wyglad wygladem wiadomosci merytoryczne zostaja takie same.

Polecal bym zostawienie tego na razie tak jak jest, dla technicznego stworzenie kopii templatki, ustawienie tylko sobie jej jako domyslej dopracowanie do konca i dopiero udostepnienie dla reszty. Nikt sie nie bedzie denerwowal ze caly czas wyglada inaczej, a moim zdaniem mile zaskoczenie jak nagle cos sie pojawi zrobione na 99% i tylko lekkie poprawki. Ew pokazcie 2 templatki stara i nowa i z 2 tyg czasu :D

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest jeszcze taki drobiazg pod avatarem usera gdzie jest napisane Location (mozna by to tez przetlumaczyc na polskie ;) potem odrazu jest nazwa bez zadnej przerwy ani dwukropka. Detal ale zawsze to bedzie ladniej wygldaac.

Edytowane przez AstroLutek
  • Like 1

Pozdrawiam! Lucjan
Sony A7II, Olympus E-PL5, E-PM2 full spectrum, Astro CZJ Sonnar 300 f/[email protected], EQ3-2 + AstroEQ

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Dajcie troche na luz, forum dla nikogo nie jest praca na etat. Admini dali troche ciala ze nie przygotowali wszystkiego na sucho i robia to na zywym organizmie. Niech uporaja sie z wiekszoscia bledlow na spokojnie. Wyglad wygladem wiadomosci merytoryczne zostaja takie same.

 

 

Wreszcie merytoryczna odpowiedź w temacie ;) Problemem było grzebanie na żywym organizmie, niestety moja propozycja aby zostawić oryginalną jasną templatke została odrzucona, trzeba było na szybko stworzyć czarną wersję, problem w tym że czarnych darmowych było raptem kilka wszystkie nie nadające się do użytku, dlatego grzebaliśmy na żywo na oryginalnej.

Obecnie zakupiona została komercyjna templatka, trochę późno ale jak sami wiecie to forum na siebie nie zarabia, pieniądze pochodzą z prywatnych kieszeni, gdyby nie było ograniczeń finansowych takich sytuacji by nie było. Przy okazji przypalentał się złośliwy kod przez co na kilka dni forum nie działało w 100%

Proszę też zrozumieć że prowadzenie takiego portalu wymaga masę czasu, nikt tu nie jest zatrudniony na etacie, wszyscy gdzieś pracujemy, robimy to zupełnie za darmo.

Piszę z komórki, za ew. błędy przepraszam.

[Tapatalk]

 

 

 

 

Edytowane przez krs
  • Like 6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok ja też merytorycznie:

  • Fora podrzędne są na str. głównej w linii co skraca długość strony
  • Blok reklamowy wyleciał na bok stąd nie ma niebezpieczeństwa rozciągnięcia obrazków

 

  • Like 3

Sprzętos:   N.Capella 16", Achro 6" , APO 4" , Lorn.16x80, Monty: CGEM, Adveturer mini, oraz  inne graty z wioskowej chaty 😉 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z drobnostek to ominęło mnie chyba jakieś głosowanie bo już jest wybrana Astrofotografia roku 2015.... (podpis zdjęcia które wygrało w 2014).

Spokojnie - Mili Państwo, nie szukajcie teraz usterek i odpuśćcie na razie pisanie w temacie.

Prace nad szablonem komercyjnej templatki zakupionej przez Sponsora są prowadzone z uwzględnieniem Waszych uwag.

To co widzicie na bieżąco to wersje robocze w celu zobaczenia przez Twórców jak to wygląda.

Powstrzymajcie się do niedzieli wieczora, raz jeszcze proszę - Będzie podany komunikat - cierpliwości - Będzie 99% zadowolonych :oczko:

Edytowane przez JacekE
  • Like 2

Serdecznie pozdrawiam i kryształowego nieba życzę - Jacek  ?
TS T APO 90/600 z TSFLAT2 + Samyang 135 f2 ED z QHY183C + AS 60/240 z RC IMX290M + Canon 550D - sadzane na ZEQ25GT + Nikon 12x50 EX do podglądania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę że udało się ograniczyć wyświetlane posty z boku do najnowszego w danym temacie. Jak dla mnie to już w zasadzie wszystko jest OK. Dobra robota szanowni Admini.

Jeszcze tylko pod avatarem "Location" po którym przydał by się dwukropek i spacja.

Pozdrawiam! Lucjan
Sony A7II, Olympus E-PL5, E-PM2 full spectrum, Astro CZJ Sonnar 300 f/[email protected], EQ3-2 + AstroEQ

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak - Łukasz Jolo sobie z głupotą twórców poradził - do jutra będzie już chyba w 99% dobrze - tu poczytaj poranną informację jak się będzie główna prezentowała :) http://www.forumastronomiczne.pl/index.php?/topic/6564-strona-główna-forum/&page=2#comment-117791

  • Like 1

Serdecznie pozdrawiam i kryształowego nieba życzę - Jacek  ?
TS T APO 90/600 z TSFLAT2 + Samyang 135 f2 ED z QHY183C + AS 60/240 z RC IMX290M + Canon 550D - sadzane na ZEQ25GT + Nikon 12x50 EX do podglądania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znów nie mogę edytować postów - błąd EX2

Poprawiłem uprawnienia w Twojej grupie..sprawdź teraz jak masz!

Tyczy się to też innych moderatorów!

Edytowane przez ignisdei

Sprzętos:   N.Capella 16", Achro 6" , APO 4" , Lorn.16x80, Monty: CGEM, Adveturer mini, oraz  inne graty z wioskowej chaty 😉 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zjedź poniżej 1900 x ... Bo wzrok stracisz i własnych fotek nie zobaczysz :nie:

Serdecznie pozdrawiam i kryształowego nieba życzę - Jacek  ?
TS T APO 90/600 z TSFLAT2 + Samyang 135 f2 ED z QHY183C + AS 60/240 z RC IMX290M + Canon 550D - sadzane na ZEQ25GT + Nikon 12x50 EX do podglądania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zjedź poniżej 1900 x ... Bo wzrok stracisz i własnych fotek nie zobaczysz :nie:

Jacek mam na  22" 1650x1050 tyle ile jest zalecane niżej jest na nim bez sensu. Co do czcionki mam tak samo małą na PC jak i laptopie. Poprzednia wersja forum nie miała takich problemów a ustawienia były te same. 

Atik 383L+, 314E, Eos 600D, CT8, Canon EF-S 55-250, Canon EF-S 18-55 + 2 lewe ręce ? 

Banero_A_clone.png 2023-02-26_181337c.png.df966a0f5aaffa755988448a083ffa7e.png RazorbackRustTributeLg_clone.png   

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz zauważyłem, że chyba masz Operę. Jeśli tak, to jeszcze jeden skrót: CTRL oraz "+" na klawiaturze numerycznej. Powinno powiększać o 10%. Ewentualnie:

Zmiana ustawień powiększania ?

Aby zmienić domyślne powiększenie i stosować je automatycznie na otwieranych stronach, przejdź do Ustawienia > Preferencje > Strony WWW i ustal domyślną wartość w polu ?Powiększenie strony?.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jacek mam na  22" 1650x1050 tyle ile jest zalecane niżej jest na nim bez sensu.

A niby to dlaczego ?? Jakieś przeciwwskazania ?? Nie zauważyłem aby rozdzielczość np. 1280x1024 czy coś w pobliżu miała jakikolwiek wpływ na jakość, a przynajmniej nie wsadzam nosa w monitor. To samo z przełączeniem na kartę TV, czy to w okienku czy na całym ekranie.

No ale to indywidualna sprawa. Mam 24"

 

Edytowane przez Jacek E.

Serdecznie pozdrawiam i kryształowego nieba życzę - Jacek  ?
TS T APO 90/600 z TSFLAT2 + Samyang 135 f2 ED z QHY183C + AS 60/240 z RC IMX290M + Canon 550D - sadzane na ZEQ25GT + Nikon 12x50 EX do podglądania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może u ciebie nie ma ale u mnie ma obraz poniżej domyślnej jest do kitu.

Po drugie stare forum się dostosowało automatycznie i czcionka była większa. Od ponad 5 lat mam ten monitor i na żadnym forum nie ma problemu tylko pojawił się tu po wejściu w nowy silnik. A ustawienia na monitorze mam cały czas te same.

Według twojego toku rozumowania musiałbym konfigurować komputer do każdego forum osobno.

Edytowane przez Alien

Atik 383L+, 314E, Eos 600D, CT8, Canon EF-S 55-250, Canon EF-S 18-55 + 2 lewe ręce ? 

Banero_A_clone.png 2023-02-26_181337c.png.df966a0f5aaffa755988448a083ffa7e.png RazorbackRustTributeLg_clone.png   

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.

© Robert Twarogal * forumastronomiczne.pl * (2010-2023)