Skocz do zawartości
lukost

Astroprezenty pod choinkę :)

Rekomendowane odpowiedzi

Pogody brak, to może chociaż pogadamy o świątecznych astroprezentach? Co chcielibyście dostać od Mikołaja, Gwiazdora (Wielkopolanie) czy Aniołka (Małopolskie)? :)

• Like 1

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Mój astromaniak dostał już od Gwiazdora aluminiową walizę na najpotrzebniejsze podczas obserwacji rzeczy i lornetkę Nikona. Sama jestem ciekawa, co jeszcze można sprezentować... :) Chętnie skorzystam z Waszych pomysłów.

• Thanks 1

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Fajnie  ma. ;) ps a jakiego konkretnie Nikonka?

19 minut temu, Inga napisał:

Mój astromaniak dostał już od Gwiazdora aluminiową walizę na najpotrzebniejsze podczas obserwacji rzeczy i lornetkę Nikona. Sama jestem ciekawa, co jeszcze można sprezentować... :) Chętnie skorzystam z Waszych pomysłów.

2 minuty temu, Paweł Trybus napisał:

Ja bym chciał dobrą lornetkę 12x50. 

Paweł, rozważ też 12x56. Niby niewiele większa apertura, a różnicę w zasięgu wyraźnie widać. 

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
43 minuty temu, lukost napisał:

Pogody brak, to może chociaż pogadamy o świątecznych astroprezentach? Co chcielibyście dostać od Mikołaja, Gwiazdora (Wielkopolanie) czy Aniołka (Małopolskie)? :)

A może Dieda Maroza ;) https://www.forumastronomiczne.pl/index.php?/topic/13502-astroprezent-pod-choinkę/&tab=comments#comment-175479

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
7 minut temu, lukost napisał:

Fajnie  ma. ;) ps a jakiego konkretnie Nikonka?

Paweł, rozważ też 12x56. Niby niewiele większa apertura, a różnicę w zasięgu wyraźnie widać. 

:)

Chyba taki standard. Aculon 10x50.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Docter Nobilem 15x60 B/GA   

Od ponad dwóch lat szukam na giełdach w PL i nic...może jedyny sposób to znaleźć pod choinką :P

• Like 1

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Żeby troche poprawić obraz w SW 80/400 to taki filterek Baaderka Semi APO 1,25" pod choinkę dostać to byłaby fajna rzecz. Pozdrawiam!!! 

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Ja bym się nie obraził jakbym dostał parkę Luminosów 15 mm:) Takie ładne, że mógłbym je powiesić nawet na choinkę jako ozdobę. Widoki w bino z nimi muszą być nieziemskie.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
42 minuty temu, lolak89 napisał:

Ja bym się nie obraził jakbym dostał parkę Luminosów 15 mm:) Takie ładne, że mógłbym je powiesić nawet na choinkę jako ozdobę. Widoki w bino z nimi muszą być nieziemskie.

A one akurat nie są jakieś rewelacyjne, szczególnie jeśli chodzi o transmisję. Brałbym raczej Morfeusze 14 mm od Baadera, które Delta miała w promocji po 7 stówek. ;)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

A Luminoski są po 400 w promocji, dlatego do nich po cichu wzdycham:) I tak by służyły pewnie tylko do Łysego. Zresztą, marzenia ściętej głowy zarówno jedne jak i drugie;) Pewnie najlepszym prezentem byłoby kawałek spokojnego nieba z lekkim mrozem i suchutkim, czyściutkim powietrzem.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Cztery razy rozmawiałem drogą radiową ze Świętym Mikołajem, za każdym razem podobno wysyła mi kamerę i karty QSL , karty doszły kamery nie, a Mikołaj nie kłamie.  Już za niczym nie tęsknię, tylko gdzie są te kamery :))

1.jpg

• Like 7

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
54 minuty temu, lolak89 napisał:

Zresztą, marzenia ściętej głowy zarówno jedne jak i drugie;) 

To pewnie byłeś niegrzeczny w tym roku :)) 

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
2 minuty temu, DarX86 napisał:

To pewnie byłeś niegrzeczny w tym roku :)) 

Mikołaj wszystko wie;) ciekawe czy do Ciebie przyjdzie, nie widzę Twojego głosu w ankiecie konkursu. Niegrzecznie, Mikołaj nie pochwala takiego zachowania, najwyższa pora się poprawić:czas:;)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Mój św. Mikołaj obdarował mnie połową Ethosa 21mm :) szukam chętnego do sfinansowania drugiej połowy Crazy

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
19 godzin temu, lukost napisał:

Łukasz, a doradzisz jakiś konkretny model?
Przymierzam się do zakupu podręcznej lornetki, która pokaże nieco więcej, niż moja dotychczasowa przeglądówka Zen-Ray Summit 10x42. 

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Ja bym sobie życzył czystego nieba (nie tylko wtedy gdy idę do pracy na nocną zmianę) i świętego spokoju. I okular TMB 6MM 1,25" 58° PLANETARY II też bym chciał...;)

• Like 1

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Godzinę temu, Paweł Trybus napisał:

Łukasz, a doradzisz jakiś konkretny model?
Przymierzam się do zakupu podręcznej lornetki, która pokaże nieco więcej, niż moja dotychczasowa przeglądówka Zen-Ray Summit 10x42. 

Paweł, nie mi doradzać w kwestii lornetek, Maras czy Janko są tu bardziej kompetentni. Mam Omegona Hunter 12x56 i jak na moje niewygórowane potrzeby jest w sam raz.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Ja już drugi raz grzecznie poprosiłem o noktowizor.
- To sobie kup! -
Jak żyć...
Krzesło do prasowania na otuchę dostałem :) (obowiązkowy sprzęt każdego szanującego się paczacza :) )

• Like 1
  • Haha 1

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
9 godzin temu, DarX86 napisał:

Ja wybredny nie jestem. Ucieszyłbym się z łożysk do NEQ6 :)) 

No tak, też poszedł bym w podobnym kierunku. Taki zestawik był by idealnym prezentem pod choinkę. :choinka:

RA.thumb.jpg.958b1626527a4600d17470801de7c32b.jpg

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Hurra, hurra,dostałem,dostałem- wycieczkę do Chile,na pustynię atacama:))A,drobnym drukiem,do przeczytania użyłem powiększenia 125x,okazało się że to....piesza wycieczkaCrazyjak tu żyć:(

• Haha 2

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
3 godziny temu, Pery napisał:

Hurra, hurra,dostałem,dostałem- wycieczkę do Chile,na pustynię atacama:))A,drobnym drukiem,do przeczytania użyłem powiększenia 125x,okazało się że to....piesza wycieczkaCrazyjak tu żyć:(

Prezentów nie wolno odrzucać, Mikołaj myśli, że już nie wrócisz i zostaniesz tam pod czystym niebem, tam są obserwatoria i jest bardzo ciemno :)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta