Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

9 minut temu, polus_arcticus napisał:

Fajny klimacik. To oryginalny kadr, czy kropnięty?

Dość mocno kropnięty. Ogniskowa 250mm daje wciąż stosunkowo mały obraz tarczy Księżyca (nawet przy matrycy APS-C). Zastanawiam się jaki byłby efekt zastosowania barlowa 3x. Póki co, nie mam kątówki do Space Cat, więc nie mogę sprawdzić 😞

• Thanks 1

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Dzięki za odpowiedź. Ja do Księżyca używam obiektywu 300mm (średniej klasy zoom), też mam tego samego Nikona i zawsze muszę mocno wycinać. Zastanowił mnie ten SpaceCat i czy może coś jeszcze tam masz pomiędzy, że taki fajny kadr. Wyszło fajnie ostro, mimo kropa - pewnie SpaceCat robi wiele.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
10 godzin temu, polus_arcticus napisał:

Dzięki za odpowiedź. Ja do Księżyca używam obiektywu 300mm (średniej klasy zoom), też mam tego samego Nikona i zawsze muszę mocno wycinać. Zastanowił mnie ten SpaceCat i czy może coś jeszcze tam masz pomiędzy, że taki fajny kadr. Wyszło fajnie ostro, mimo kropa - pewnie SpaceCat robi wiele.

Tak. To bardzo fajny, ostry teleskop, zwłaszcza pod kątem szerokich kadrów DSO. Pod kątem Księżyca pewnie przydałaby się dłuższa ogniskowa (np. 500mm) lub ten barlow (pewnie kiedyś spróbuję).

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Napisano (edytowane)

Ode mnie też Srebrny Glob w 300mm z wczoraj (5 lipca) przed pojawieniem się chmur

DSC_1075.JPG

Edytowane przez Aversen
  • Like 8

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Ale się skubany zamaskował ;)
57% naświetlony, 405361km od Matki, przed chwileczką Canonkiem 550D z kiciakiem cyknięty.

ukryl.thumb.PNG.864f7400f949276f5c5ff1d2b7fb9a4b.PNG

P.S. A po dziewiątej maskowanie mu aura zabrała ;)

lepiej.thumb.PNG.7b1e1842173cf3acc49cc6bfd02f52ab.PNG

• Like 7

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Dzisiaj rano. Moje pierwsze obserwacje po zakupie mojego pierwszego teleskopu. Mak 127 plus komórka przylozona do okular 25mm z zestawu :)

IMG_20200714_072625.jpg

• Like 7

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Dziś nad ranem Wenus odwiedziła Księżyc :) Trochę żałuję, że nie udało mi się zaaobserwować Księżyca i Wenus na tle Hiad, ale pogoda na noc była mocno niepewna.

1493135942_20200717_043617(3).thumb.jpg.e4579ef71d229c42a1901f46e5a60be0.jpg

• Like 9

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Most im. Józefa Piłsudskiego w Toruniu.

Zatytułowałem to zdjęcie "Uchwycić czas". Szczerze mówiąc, miałem trochę inny pomysł na ten kadr, ale chmury i zastosowana ogniskowa (250mm na pełnej klatce) dały to co dały. Sam już nie wiem jak wyszło. Oceńcie sami 🙂

1258310559_Ksiyc_Most_23_07.2020_2.thumb.jpg.4cd86f657d7fb98f8b88716627b02105.jpg

• Like 7

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Napisano (edytowane)

Dzisiejszy :) mak127, kitowy okular 25mm plus komórka przyłożona do kitowca :)

pm2.bmp

Edytowane przez wekol

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
9 minut temu, wekol napisał:

Dzisiejszy :) mak127, kitowy okular 25mm plus komórka przyłożona do kitowca :)

pm2.bmp 37 MB · 1 download

Nie wiem czemu tak dziwnie pokazuje, coś chyba źle te zdjęcie zapisałem 

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Witam forumowiczów!

Wrzucam zdjęcie księżyca, zrobione przeze mnie (na gorąco) telefonem Samsung A40 przyłożonym do okularu z ręki. Jest to pierwszy obraz na moim pierwszym teleskopie który kupiłem niedawno. Zamieszczam ten post jako moje powitanie na forum. Od dawna interesuję się astronomią, od jakiegoś czasu posiadam astro lornetkę ale teleskop to dla mnie nowość. Wszystkiego uczę się od początku. Teleskop jest jak najbardziej odpowiedni dla mojego "zapoznania się" z tematem obserwacji - był tani więc fakt że już zdążyłem uszkodzić okular 5mm nie robi na mnie większego wrażenia. Takie rzeczy lepiej przeżyć na budżetówce niż na TeleVue. Chciałbym też jak najwięcej wiedzy wyciągnąć z tego forum, więc będę tu częstym gościem.

Pozdrawiam,

Redhon  

zdjęcie

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Może też dodam moją próbę wykonaną makiem 127 + Sony A5000. Pozdrawiam

DSC03884-2.jpg

• Like 6

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Z wczorajszej próbnej sesji z CC6, pierwsze połączenie dwóch klatek w ICE by uzyskać całą tarczę Księżyca. CC6, EOS60D, 1/80s, ISO640, ICE, RawTherapee:

Moon_29072020_2.thumb.jpg.99a5b0c83f4a37225160220b2c0245d9.jpg

• Like 5

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Napisano (edytowane)

mak 127 plus komórka. jeden strzał zrobiony przed momentem:P, okular z zestawu 25mm

IMG_20200801_234625.jpg

Edytowane przez wekol
  • Like 5

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
W dniu 24.04.2010 o 06:53, Janusz Wiland napisał:

Fotka Księżyca ze światłem popielatym. Bardzo lubie wtedy fotografować Księżyc, bo wychodzą przy nim także gwiazdki.

Dołączona grafika

Jak się dodaję zdjęcia? próbuje z adresem url i nie idzie

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Siema, ja z kolei pokażę Księżyc sprzed kilku dzionków. SW804 AZ + Nikon D90, jedna klatka, oczywiście jest to crop jakieś ⅙ kadru.

<a href=https://zapodaj.net/7395cf47f6f0c.jpg.html>_DSC1491a-1.jpg</a>

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Kolejny z serii klimatycznych ;) Złapany przed chwilą nad lasem, SL1000 w manualu z ręki przez okno, ISO800, 1/160s:

DSCF6289.thumb.JPG.b379f82c78959f63e29baac733cd7387.JPG

• Like 4

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Księżyc z 1 sierpnia. Stack z 15% z ok 600 klatek. Klejone w Pipp i AS!2, obróbka lekko w fit, registax i gimpie. Pierwszy raz robiłem surface. Brak mi barlowa... Odkryłem zooma w canonie :D podpięte do newtona 10'', ręczne prowadzenie... a raczej przepuszczenie Księżyca przez ,,obiektyw,, :)

Moon.thumb.jpg.4ac439b5c3603fd994a04c75408c2cc5.jpg

Edytowane przez Stiopa
  • Like 3

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Z nocnej sesji ok. godz. 1 - miałem nadzieję, że będą lepsze warunki by zebrać trochę materiału z planet i Księżyca ale niestety porażka, tak się gotowało, że szkoda gadać. Więcej nawet nie będę próbował do póki nie przyjdą chłodniejsze noce.

Dwie klatki z CC6+C60D, 1/80s, ISO640, połączone w ICE, obróbka RawTherapee:

Moon_06_08_2020.thumb.jpg.5d44170bd37c2ff07e1a12187f7479dc.jpg

• Like 3

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta