Skocz do zawartości

Brak pogody


szdom1

Rekomendowane odpowiedzi

Kiedyś obserwowałem przy -14*C. Po ok. 3 godz. nie byłem w stanie spakować synty do samochodu. Jakoś ją w końcu wciągnąłem na tylne siedzenie. Nigdy więcej, chyba że koło domu gdzie można się ogrzać. W szczerym polu to masakra.

U mnie teraz jest -20 i słoneczko świeci :)

And12, GSO 30mm, Hyperion 13mm, 8mm, Baader OIII 2", SW UHC 2"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie również zapowiada się trzeci piękny zimowy dzień. Wczoraj oczywiście musiałem wyjść. Było -15*C, byłem niby 2 godziny ale jedyne co zobaczyłem to M82 i supernową. Sam mróz jak mróz ale wyginanie się w 3 bluzkach 2 bluzach i kurtce (jesiennej) nie jest przyjemne. Nie mogę doczekać aż uda mi się zmodyfikować szukacz do wersji kątowej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie też od 3 dni bezchmurnie, wczoraj wyszedłem tylko na kilkanaście minut z lornetką - omiotłem trochę eMek i wróciłem. W zasadzie to 1 obserwacje w tym roku, nie licząc jednorazowego ogladania Słońca z balkonu. Niebo co prawda bezchmurne, ale dość mętne, no i ten wielki mróz.

Tecnosky ED 102/714,  Celestron  SCT 200/2000, Mak 90/1250, Lunt 50, Nikon Lookout 10x50, Canon 550D, Canon mod. 50D

https://charon-x.blogspot.om

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja walczę dzielnie od początku łikendu, w piątek u Tadka, wczoraj kilka godzin ze Słoneczkiem, dzisiaj od piątej Księżyc i chwile po siódmej upolowałem Wenus. Żona mnie wyklnie, a ja i tak się będę cieszył ;-D

 

Pozdrawiam.

  • Like 1

PTMA o. Szczecin

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

To jest niesprawiedliwe:

Na pocieszenie w Ustce tylko do 19 a gdyby nawet później to Muniuś już grubiutki i na północy wysoko teraz świeci :D

Serdecznie pozdrawiam i kryształowego nieba życzę - Jacek  ?
TS T APO 90/600 z TSFLAT2 + Samyang 135 f2 ED z QHY183C + AS 60/240 z RC IMX290M + Canon 550D - sadzane na ZEQ25GT + Nikon 12x50 EX do podglądania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Weekend nad morzem zaczął się klasycznie i idealnie z tym co pokazuje Meteogram.

Do 13 jeszcze Słonko się przebijało - a teraz deszczyk a do niedzieli piękne chmurewki >:( >:( >:(

post-476-0-12541200-1392993627_thumb.jpg

Serdecznie pozdrawiam i kryształowego nieba życzę - Jacek  ?
TS T APO 90/600 z TSFLAT2 + Samyang 135 f2 ED z QHY183C + AS 60/240 z RC IMX290M + Canon 550D - sadzane na ZEQ25GT + Nikon 12x50 EX do podglądania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja muszę powiedzieć, że wczoraj wystawiłem teleskop. 20.00 do 24.00 bo później już łysy blazował. Dziś już na nowo chmurki.

Baner III.jpg

Wizual: Skymaster 15x70, SYNTA 10"
Foto: SW 150/750+ATIK 383l, guide: SW 80/400+QHY5, na montażu: HEQ5
Foto: TS 130/910+ATIK 383l, guide: SW 80/400+QHY5, na montażu EQ6
Szybka pomoc 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja muszę powiedzieć, że wczoraj wystawiłem teleskop. 20.00 do 24.00 bo później już łysy blazował. Dziś już na nowo chmurki.

 U mnie tak samo do 23:00 (poszedłem spać).... Nie mogłem się powstrzymać z nowym sprzętem nie popatrzeć ... Tylko już sam nie wiem co gorsze: Chmury czy latarnie?!?!

Montaż ATM, niutek 130/650 z ASI034 do guide na refraktorku 70/500, Nikon D3100 full spectrum + pier  ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Z Adamem Tomaszewskim mieszkamy od siebie w odstępie około 20km i razem kręciliśmy  w Jowisza. Wysyłaliśmy do siebie sms y i ciekawostką było to że mieliśmy różne poziomu seeingu oraz zachmurzenia w tym samym czasie. Tak że teraz rozumiem jak czasem u mnie masakra a ktoś z okolic ma dobry wynik lub odwrotnie.

http://puu.sh/ar7Lj/3e788532b6.jpg

SW 300/1500  ASI120MM , ASI178MM  NEQ6

 

sygnatura.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nadal w boju. Dawno nie widziałem tylu gwiazd. Za 10 minut zacznie wschodzić Księżyc a więc to już końcówka moich zmagań.

 

pzdr.

Baner III.jpg

Wizual: Skymaster 15x70, SYNTA 10"
Foto: SW 150/750+ATIK 383l, guide: SW 80/400+QHY5, na montażu: HEQ5
Foto: TS 130/910+ATIK 383l, guide: SW 80/400+QHY5, na montażu EQ6
Szybka pomoc 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tam nie marudzę, że brak pogody, pogoda zawsze jakaś jest i była, w sumie czuję brak obserwacji, bo mam chęć brać udział w konkursie a na konkurs trzeba mieć zdjęcia, które wybrałbym i dodał a tak nie mam, co dodawać, więc jest tak jak jest.

Szkoda, bo miesiąc mija a nie ma pogodnych nocy, co z tego, to jeden problem drugi, mgły takie, że trudno wychodzić na obserwacje nieba, nie wiem, co oglądać czy te drogę mleczna, co mam przed sobą czy nad głową :D , raczej te przed sobą, bo nad głową nie da rady. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Pogoda była, lecz od kilku dni jest paskudnie... ale od jutra zapowiadana jest poprawa pogody, ma być słonecznie i ciepło. Oby tylko, przepowiednie szamanów z telewizji się sprawdziły :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   1 użytkownik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.

© Robert Twarogal * forumastronomiczne.pl * (2010-2023)