Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Napisano

 

 urzekł mnie ten widok ;)

Horrory lubisz - Dwa potwory z jaskini wychodzą :D

  • Like 1

Serdecznie pozdrawiam i kryształowego nieba życzę - Jacek  ?
TS T APO 90/600 z TSFLAT2 + Samyang 135 f2 ED z QHY183C + AS 60/240 z RC IMX290M + Canon 550D - sadzane na ZEQ25GT + Nikon 12x50 EX do podglądania.

Napisano

Zdjęcie chmury jeszcze z przed kilku lat zrobione krótko przed zachodem słońca. Też coś na kształt tornada ;) post-2939-0-30672600-1406393100_thumb.jp

  • Like 4

obecnie: APM MS 25x100 | Nikon Action EX 10x50 | oczy wyraka Nikon 2x50 | BGSZ 2.3x40 | filtr ND 5 | Slik Pro 700 DX
w przeszłości: GSO 10" | SW 1141 EQ1 | Gambit 8x40

astrosztuka

Napisano

U mnie też na czerwono. Zachód sprzed około 2 tygodni.

 

post-604-0-43795800-1406482844_thumb.jpg

  • Like 3

Baner III.jpg

Wizual: Skymaster 15x70, SYNTA 10", SYNTA 12" Goto
Foto: SW 150/750+ATIK 383l, guide: SW 80/400+QHY5, na montażu: HEQ5
Foto: TS 130/910+ATIK 383l, guide: SW 80/400+QHY5, na montażu EQ6
Szybka pomoc 

 

Napisano

Cumulonimbus z połowy czerwca post-2939-0-83695600-1406488665_thumb.jp

  • Like 6

obecnie: APM MS 25x100 | Nikon Action EX 10x50 | oczy wyraka Nikon 2x50 | BGSZ 2.3x40 | filtr ND 5 | Slik Pro 700 DX
w przeszłości: GSO 10" | SW 1141 EQ1 | Gambit 8x40

astrosztuka

Napisano

Dawid to byłeś koło mnie :)

Synta 8 , Montaż Celestron CG5GT ,Canon 40D, Canon 300D+kabelek do długich czasów + Laptop Lenovo , Canon SX20 IS , Tair 3S, Rosyjska lornetka  7x50 , Jupiter 21M ,Grzałki , Baader Genuine Ortho 5mm i parę kolorowych filtrów :)  

f684.jpg
 

Napisano

Bieszkowice , zostaje do soboty  ;)

Synta 8 , Montaż Celestron CG5GT ,Canon 40D, Canon 300D+kabelek do długich czasów + Laptop Lenovo , Canon SX20 IS , Tair 3S, Rosyjska lornetka  7x50 , Jupiter 21M ,Grzałki , Baader Genuine Ortho 5mm i parę kolorowych filtrów :)  

f684.jpg
 

Napisano

No i urlop dobiegł końca - pozostały wspomnienia i fotografie...

Niestety nie było mi dane czyste niebo w Karkonoszach, więc na pocieszenie mam trochę zdjęć chmurw.

Przy pierwszej wyprawie na Śnieżkę towarzyszyły nam piękne cumulusy :)

 

post-3097-0-60408000-1406838671_thumb.jp

 

post-3097-0-12544300-1406838715_thumb.jp

 

A tutaj przy wejściu na Skalny Stół, już trochę groźniej... Na szczęście opady nas nie dosięgły - mokli wchodzący tego dnia na Śnieżkę.

post-3097-0-26515200-1406838600_thumb.jp

  • Like 2

NIKON ACTION EX 10x50 CF

Canon 450D + Tamron 2.8/17-50 mm, Jupiter 37A 3.5/135, statyw Velbon DF60

Zapraszam na : http://starryshot.wordpress.com/ oraz https://www.facebook.com/StarryShot

Napisano

Patrzcie jaki piękny zachód Słonka po niesamowicie ulewnym dniu, nie mogłem się napatrzeć na te przedziwne kolory - fotka z przed 5 minutek :)

 

post-476-0-56717400-1407265552_thumb.jpg

  • Like 1

Serdecznie pozdrawiam i kryształowego nieba życzę - Jacek  ?
TS T APO 90/600 z TSFLAT2 + Samyang 135 f2 ED z QHY183C + AS 60/240 z RC IMX290M + Canon 550D - sadzane na ZEQ25GT + Nikon 12x50 EX do podglądania.

Napisano

U mnie z chaty lepiej widać,2-gie piętro.

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

SYNTA 14,pełnoaperturowy ND5, Scopos 30mm, SW UWA  13 / 8 / 5 mm 70*,Pentax XW 7 mm,ATM okular.18 mm 120* i 55 mm 68*, Barlow GSO ED 2X,SM 20x80, DO SL 15x70,10 x50,2,5x25,Canon EOS 450D, polaryzacyjny zmienny,księżycowy 2"-13%,,Orion UB 2".OIII 2",kolorowe Meade 4000, i Wielkie Marzenie o wielkim teleskopie.

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

https://www.facebook.com/pages/Astronomia-S%C5%82upsk/866502086751044

https://www.facebook.com/groups/199415933741016/

PTMA - W-wa.

Napisano

Zdjęcie zrobione w ten weekend nad Śniardwami. Dobrze, że nic z tego nie było [emoji4]

qe5uma4u.jpg

  • Like 3

Celestron SkyMaster 15x70?  :)

Napisano

Oto komórka burzowa która 4 Sierpnia zamieniła Strzelce Krajeńskie w Polską Wenecję.

 

post-1409-0-28956900-1407705978_thumb.jp

  • Like 9

Synta 8 , Montaż Celestron CG5GT ,Canon 40D, Canon 300D+kabelek do długich czasów + Laptop Lenovo , Canon SX20 IS , Tair 3S, Rosyjska lornetka  7x50 , Jupiter 21M ,Grzałki , Baader Genuine Ortho 5mm i parę kolorowych filtrów :)  

f684.jpg
 

Napisano

Taki mały timelapse z dzisiaj, jednocześnie pierwsze światło nowego nabytku czyli obiektywu Tokina 17mm.

http://youtu.be/fvIW_4mDGqk
  • Like 1
  • 2 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...
Napisano

Chmury sprzed chwili, to chyba cumulonimbusy :D

post-2939-0-03121400-1410195543_thumb.jp

post-2939-0-79836100-1410195694_thumb.jp

  • Like 4

obecnie: APM MS 25x100 | Nikon Action EX 10x50 | oczy wyraka Nikon 2x50 | BGSZ 2.3x40 | filtr ND 5 | Slik Pro 700 DX
w przeszłości: GSO 10" | SW 1141 EQ1 | Gambit 8x40

astrosztuka

Napisano

Chmury sprzed chwili, to chyba cumulonimbusy :D

 

 

Też tak sądzę. Żebyś tylko jakiejś wojny nie wywróżyła, bo mi się to jakoś dziwnie kojarzy? :)

post-3455-0-79475800-1410196822_thumb.jp

  • Like 3

"Kilka lat temu fizycy skonstruowali na podstawie tej teorii bardzo uproszczony model Wszechświata, z którego wynikało, że Wielki Wybuch był tak naprawdę Wielkim Odbiciem. Przed chwilą "zero", w której zaczął się nasz Wszechświat, istniał jakiś inny kosmos, który się kurczył. Kiedy jego gęstość i temperatura osiągnęły krytyczną wartość, losy świata się odwróciły" ERGO: Zawsze był jakiś kosmos :P

Napisano

Chmury sprzed chwili, to chyba cumulonimbusy :D

 

To definitywnie Cumulonimbusy, na pierwszej fotce rasowe kowadło ;)

Wczoraj sporo się ich wypiętrzało, mam krótkiego Time Lapsa z rozwoju jednej komórki, gdy się odrobię to wrzucę.

  • Like 3
Napisano

Gorzej jakby było coś takiego-cumulonimbus o zachodzie słońca (zdjęcie z internetu) ;)

post-2939-0-61582600-1410197403.jpg

  • Like 1

obecnie: APM MS 25x100 | Nikon Action EX 10x50 | oczy wyraka Nikon 2x50 | BGSZ 2.3x40 | filtr ND 5 | Slik Pro 700 DX
w przeszłości: GSO 10" | SW 1141 EQ1 | Gambit 8x40

astrosztuka

Napisano

Dooobre ! :D

 

Dzięki.

  • Like 1

"Kilka lat temu fizycy skonstruowali na podstawie tej teorii bardzo uproszczony model Wszechświata, z którego wynikało, że Wielki Wybuch był tak naprawdę Wielkim Odbiciem. Przed chwilą "zero", w której zaczął się nasz Wszechświat, istniał jakiś inny kosmos, który się kurczył. Kiedy jego gęstość i temperatura osiągnęły krytyczną wartość, losy świata się odwróciły" ERGO: Zawsze był jakiś kosmos :P

Napisano

Nad Ostrowem dzisiaj niebo niespokojne...

attachicon.gifIMG_3873.jpg

Wlkp?

4e4eduve.jpg

Dziś 6 rano.

O 16 grzmiało.

  • Like 1
Meade LB 12"
Lornetka DO 10x50+ statyw foto made in germany,,
Scopos 30mm ,Meade SWA S5000 16mm,  ES 8.8mm , Ortho 10mm, Bino TS
Antares ALP 1,25" Bader SC 1,25" 
 
Napisano

Witam,wrzucam zdjęcie już stare,sprzed roku.

Już kiedyś publikowane na innym forum,ale tam nikt nie znał odpowiedzi na moje pytanie.

Panie i Panowie potraficie zidentyfikować tą chmure? Zdjęcie słabej jakości,zrobione kompaktem służącym do foto dokumentacji wykonanych robót itp.To jeśli dobrze pamiętam składanka z trzech fotografii .Miejsce wykonania to Port Północny w Gdańsku.Chmura "wisiała"około kilometra od nadbrzeża nad zatoką.

Z góry dzięki za zainteresowanie i ewentualną odpowiedź :)

post-1011-0-70704100-1410213116_thumb.jp

  • Like 4
Napisano

Chmura z dziś, kształtem podchodzi mi trochę pod mammatus

post-2939-0-76280300-1410887558_thumb.jp

  • Like 2

obecnie: APM MS 25x100 | Nikon Action EX 10x50 | oczy wyraka Nikon 2x50 | BGSZ 2.3x40 | filtr ND 5 | Slik Pro 700 DX
w przeszłości: GSO 10" | SW 1141 EQ1 | Gambit 8x40

astrosztuka

Napisano

Przez nocne zmiany omijają mnie zawsze bezchmurne tygodnie, ale za to rano nieraz mam niezwykły pokaz świateł i kolorów. Mam tez wrażenie, że po pracy i zmęczony mocniej odbieram kolory. Na pewno bardziej niż widać to na poniższych zdjęciach zrobionych Canonem 350D i obiektywem Asahi-Pentax Super Takumar 50mm f/1,4 (@f/5,6).

 

post-3220-0-06130000-1411016970_thumb.jp

post-3220-0-78524300-1411016974_thumb.jp

I odrobinka kiczu ;)

post-3220-0-85079000-1411016972_thumb.jp

Napisano

Znalazłem jeszcze coś w starych plikach. Te robione Canonem 50D, nie pamiętam którymi obiektywami:

 

post-3220-0-46930900-1411052823_thumb.jp

post-3220-0-99326100-1411052815_thumb.jp

post-3220-0-61483100-1411052819_thumb.jp

post-3220-0-05488100-1411052829_thumb.jp

post-3220-0-51952100-1411052832_thumb.jp

 

A te z tego roku, z maja i czerwca:

 

post-3220-0-78092600-1411052806_thumb.jp

post-3220-0-11999000-1411052812_thumb.jp

Napisano

A to ja też wkleje takie znalezione na dysku.

f 8.0  1/80sek.  iso200  30mm Cannon400D i kitowy obiektyw.

Fotka tak jak matryca wypiekła,zero obróbki.

post-1011-0-43200100-1411071874_thumb.jp

  • Like 4

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.