Skocz do zawartości

Nie żyje Roman Fangor


Gość Paweł Trybus

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Paweł Trybus

Właśnie przeczytałem tę smutną wiadomość na sąsiednim forum. Cóż za tragiczny rok, kolejna znana postać z grona miłośników astronomii odchodzi z tego świata...

 

Niech spoczywa w pokoju.

 

[ * ]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Straszna wiadomość.. brak mi słów. :-[ :'(

Roman Fangor to nasz forumowy Kolega Hermes...członek naszej forumowej ekipy-moderator działu "Astronomii Ogólnej " Człowiek o ogromnej wiedzy i autorytecie, niezwykle ceniony  w naszym środowisku! Prawdziwy pasjonat!

 

Pamiętam w  Lipcu tamtego roku pisał mi, że czeka go operacja, walczył z straszną chorobą...

Naprawdę bardzo mi przykro!

 

Cześć jego pamięci! Wyrazy współczucia dla rodziny, przyjaciół Śp. Romana!

 

ps. Dobrze, że to już koniec listopada -okropny rok!! :-[

 

 

 

 

 

swieczka.jpg

Sprzętos:   N.Capella 16", Achro 6" , APO 4" , Lorn.16x80, Monty: CGEM, Adveturer mini, oraz  inne graty z wioskowej chaty 😉 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pan Roman był członkiem PTMA Warszawa, chociaż odszedł od nas wciąż czuje jak by był z nami. Cóż można napisać więcej, będzie nam Ciebie brakowało, na spotkaniach internetowych i nie tylko. Wyrazy współczucia dla rodziny, zaś dla koleżanek i kolegów z PTMA Warszawa, wytrwałości, bo nic nawet we Wszechświecie nie trwa wiecznie, człowiek to taki pył mało znaczący w nim, ale tu na Ziemi wiele już odeszło, tam gdzie im jest dobrze. Żegnaj Panie Romanie, myślałem, że się spotkamy osobiście w, PTMA, ale jak widać los tak chciał. Członek Polskiego Towarzystwa Miłośników Astronomii Odział Warszawie. Paweł. :'(

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jednak 13 jest pechowa! Ten rok to naprawdę całe pasmo przykrych wydarzeń.

 

Współczucie dla rodziny.

Baner III.jpg

Wizual: Skymaster 15x70, SYNTA 10"
Foto: SW 150/750+ATIK 383l, guide: SW 80/400+QHY5, na montażu: HEQ5
Foto: TS 130/910+ATIK 383l, guide: SW 80/400+QHY5, na montażu EQ6
Szybka pomoc 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wielka szkoda - nie wiem czy ktoś z astromiłośników miał dłuższy staż w naszym hobby niż Roman Fangor. Kolejna ważna postać w astronomii amatorskiej odchodzi z tego świata. Coraz bardzoeij się zastanawiam czy to przypadek, że Robert Bodzoń, Piotr Zasłona, Paweł Maksym, Henryk Kowalewski i Roman Fangor umarli w ciągu 1 roku - czy po prostu w tym roku nastąpił jakis nagły wzrost liczby zgonów spowodowany przez powiedzmy zły stan słuzby zdrowia.

Tecnosky ED 102/714,  Celestron  SCT 200/2000, Mak 90/1250, Lunt 50, Nikon Lookout 10x50, Canon 550D, Canon mod. 50D

https://charon-x.blogspot.om

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj w czwartek 28 listopada o godz. 13-tej na Cmentarzu Wojskowym Powązkach w Warszawie odbędzie się pogrzeb Pana Romana, warto by było zostawić wszystko i skupić się, chociaż przez minutę ciszy w spokoju wspomnieć, bo już więcej nie zobaczymy, ani nie usłyszymy słów, gestów itp. Dziękuję Panie Romanie za wszystko, kim byłeś, co robiłeś, oraz za wielki wkład naszą kochaną Astronomię, bo jak by nie pierwsi Astronomowie i Miłośnicy Astronomii, którzy już dawno zaszli tam gdzie ich miejsce, nie było by tego wszystkiego, co mamy dzisiaj.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.

© Robert Twarogal * forumastronomiczne.pl * (2010-2023)