Skocz do zawartości

XXV Zlot astronomiczny - relacja


Rekomendowane odpowiedzi

I ja bardzo wszystkim dziękuję za piękny zlot.
Było wszystko, co każdy świetny zlot powinien mieć - wspaniałe towarzystwo, pogodne noce i mnóstwo śmiechu. Dawno nie złapałem takiego luzu (aczkolwiek sobotnie zdjęcia mojej potwarzy mogą temu przeczyć 😜 ).

Przede wszystkim jednak chapeau bas dla Gayosa za złapania byka za rogi i ogarnięcie organizacji. I oby do zobaczyska we wrześniu!

  • Like 6
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Stiopa napisał:

Balans kolorów chyba by się przydał 😉

Szkolenie z obróbki by się przydało, takie porządne  szkolenie 😀

  • Like 1

SW ED80/600, GSO AZ4 ALT-AZ,SW HEQ5 PRO SynScan,

TS 5mn, ES 6.7 82*, TMB 7.5, ES 14 82*,Barlowa GSO ED 2x , EX 10x50

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drodzy zlotowicze czy w Zatomiu jest jakaś miejscówka obserwacyjna poza terenem Pyrlandii? Chciałbym pojechać na jedną nockę na wizual. Zapewne można by się rozłożyć gdziekolwiek ale może ktoś ma jakieś sprawdzone miejsce. Pozdrawiam 🙂

18" Pablitus F/4.2, APM XWA 9 mm 100, ES 12 mm 92, APM XWA 20 mm, Maxvision 30 mm 82, Lumicon UHC 2", Svbony OIII 7nm 2", Bushnell Nitro 10x42, bino Denkmeier Big Easy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 minuty temu, micropoint napisał:

Drodzy zlotowicze czy w Zatomiu jest jakaś miejscówka obserwacyjna poza terenem Pyrlandii? Chciałbym pojechać na jedną nockę na wizual. Zapewne można by się rozłożyć gdziekolwiek ale może ktoś ma jakieś sprawdzone miejsce. Pozdrawiam 🙂

Pisz do Pani Krysi Kowanek (Potrawy znad Drawy) ma wole miejsca noclegowe. 

  • Like 1

Sprzętos:   N.Capella 16", Achro 6" , APO 4" , Lorn.16x80, Monty: CGEM, Adveturer mini, oraz  inne graty z wioskowej chaty 😉 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, ignisdei napisał:

Pisz do Pani Krysi Kowanek (Potrawy znad Drawy) ma wole miejsca noclegowe. 

Tylko ja chciałem jechać na zasadzie "Rano patrzę, że ma być ładna pogoda więc popołudniu pakuję teleskop i ruszam w drogę". Mam "zaledwie" 130 km do Zatomia. Obawiam się, że w takim układzie może być ciężko ze znalezieniem noclegu. Niemniej dziękuję za wskazanie potencjalnego miejsca 🙂

Edytowane przez micropoint

18" Pablitus F/4.2, APM XWA 9 mm 100, ES 12 mm 92, APM XWA 20 mm, Maxvision 30 mm 82, Lumicon UHC 2", Svbony OIII 7nm 2", Bushnell Nitro 10x42, bino Denkmeier Big Easy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

55 minut temu, micropoint napisał:

Tylko ja chciałem jechać na zasadzie "Rano patrzę, że ma być ładna pogoda więc popołudniu pakuję teleskop i ruszam w drogę". Mam "zaledwie" 130 km do Zatomia. Obawiam się, że w takim układzie może być ciężko ze znalezieniem noclegu. Niemniej dziękuję za wskazanie potencjalnego miejsca 🙂

KIlka kroków dalej jest jeszcze:

https://zatom.pl/noclegi

Tylko nie wiem jak z noclegiem "od ręki". Z drugiej strony jeśli masz jakoś 1h jazdy to można się pokusić o wypad bez noclegu, ewentualnie przespać się w aucie do wschodu słońca, bo droga dojazdowa od strony Poznania jest nieciekawa 🙂 Żeby "oszczędzić" auto wracałem przez Kalisz Pomorski -> Mirosławiec -> Piła.

Edytowane przez Paweł Sz.
  • Like 1

Astro vlogi na YouTube -> klik 
Lornetki
: Orion 2x54, APM 10x50 ED, APM 16x70 ED, APM 25x100 ED  |  Statywy: Manfrotto 475b (głowica 502ah), Benro Mach3 (głowica S6)

nieboprzezlornetke.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, Paweł Sz. napisał:

KIlka kroków dalej jest jeszcze:

https://zatom.pl/noclegi

Tylko nie wiem jak z noclegiem "od ręki". Z drugiej strony jeśli masz jakoś 1h jazdy to można się pokusić o wypad bez noclegu, ewentualnie przespać się w aucie do wschodu słońca, bo droga dojazdowa od strony Poznania jest nieciekawa 🙂 Żeby "oszczędzić" auto wracałem przez Kalisz Pomorski -> Mirosławiec -> Piła.

Dokładnie chciałbym tak zrobić (przespać się w aucie). Dzięki za kolejne wskazówki 🙂

18" Pablitus F/4.2, APM XWA 9 mm 100, ES 12 mm 92, APM XWA 20 mm, Maxvision 30 mm 82, Lumicon UHC 2", Svbony OIII 7nm 2", Bushnell Nitro 10x42, bino Denkmeier Big Easy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, polaris napisał:

Podziwiam chęć jazdy do Zatomia na jedną noc bez noclegu po 130 km w jedną stronę.

Jak nocleg będzie możliwy to oczywiście skorzystam 🙂

18" Pablitus F/4.2, APM XWA 9 mm 100, ES 12 mm 92, APM XWA 20 mm, Maxvision 30 mm 82, Lumicon UHC 2", Svbony OIII 7nm 2", Bushnell Nitro 10x42, bino Denkmeier Big Easy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Tak, jeszcze będzie obrobiona wersja, bo to tylko zestackowana. Ale musi poczekać na swoją kolej, bo na obróbkę czekają jeszcze słońca od stycznia 😁

Tecnosky ED 102/714,  Celestron  SCT 200/2000, Mak 90/1250, Lunt 50, Nikon Lookout 10x50, Canon 550D, Canon mod. 50D

https://charon-x.blogspot.om

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.

© Robert Twarogal * forumastronomiczne.pl * (2010-2023)