Skocz do zawartości

Wydzielone - dyskusje na temat twórczości Ekologa


lukost

Czy chcecie EKOLOGA NA TYM FORUM?  

33 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy chcecie EKOLOGA NA TYM FORUM?

    • Tak, posty Ekologa mi nie przeszkadzają niech pisze dalej!
    • Nie, posty Ekologa mnie irytują niech zniknie z Forum!

Ankieta została zamknięta


Rekomendowane odpowiedzi

Tylko że to jest mega-kolaż z których obiecałem zrezygnować, a także z wpisów drażniących.  Dowcip o kozie (już skasowany na mój wniosek) dałem po bardzo niefortunnym zdarzeniu. 

Przez dwa dni nie wchodziłem na portal gdzie mam kontakt z Ignisem a on tam opisał mi swoje zalecenia. Wszedłem tam jak ten dowcip już długo wisiał.

(ten wątek zaczyna się właśnie od komentarza do owego dowcipu, który też zawierał mega-kolaż co ma pewne wady - np odczyt napisów na grafice na smartfonie może być trudny, i może inne wady).

Ignis zalecił mi tam też raczej nie zakładanie nowych wątków i ograniczenie się głównie do komentowania Waszych wpisów.

Proszę osoby co wybrały opcję negatywną o ewentualną korektę ich decyzji i wybranie opcji pozytywnej lub anulowanie głosu.

Siema

Wszystkie wszechświaty są wieczne

 

Edytowane przez Ekolog
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, wessel napisał:

Ja nie zamierzam tolerować w dziale ASTROFOTOGRAFIA jakiegokolwiek bleble nie związanego merytorycznie z działem. I reaguje OD LAT kasowaniem takich postów lub przenoszeniem do innych działów o ile znajdę pasujący. Do tej pory nikt się nie poskarżył.

Dziękuję, ze ten wpis i stosowanie takiej zasady. Od momentu odbanowania mnie starałem się nie bleblować w takich działach.

Siema

Wszystkie wszechświaty są wieczne

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 18.08.2023 o 11:55, ignisdei napisał:

Ponieważ tak postanowiła Rada.

Robert, głosy za przywróceniem Ekologa były wyłącznie twoje. Nie byłeś w jakiejś większości, ty byłeś tą większością (tak się składa, że trzyosobowa rada ma cztery głosy, w tym dwa twoje, jako admina naczelnego).
Mój głos był przeciw, Jolo się wstrzymał. 
Jaka więc "rada postanowiła"? Weź odpowiedzialność za twoją własną decyzję, mimo moich ponawianych argumentów na "nie".

  • Thanks 1
  • Confused 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio czasu mało miałem, teraz dopiero wątek zauważyłem. Jak dla mnie to mógłby pisać dalej, tylko aby twórczość ograniczyć do 1-2 tematów, aby nie było tych postów rozwalonych po całym forum. A jego styl pisania to taka trochę prześmiewcza wersja Facebooka itp portali. 

Tecnosky ED 102/714,  Celestron  SCT 200/2000, Mak 90/1250, Lunt 50, Nikon Lookout 10x50, Canon 550D, Canon mod. 50D

https://charon-x.blogspot.om

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, Panasmaras napisał:

Robert, głosy za przywróceniem Ekologa były wyłącznie twoje. Nie byłeś w jakiejś większości, ty byłeś tą większością (tak się składa, że trzyosobowa rada ma cztery głosy, w tym dwa twoje, jako admina naczelnego).
Mój głos był przeciw, Jolo się wstrzymał. 
Jaka więc "rada postanowiła"? Weź odpowiedzialność za twoją własną decyzję, mimo moich ponawianych argumentów na "nie".

To na FA jest Rada (tajna, dyskretna, konspiracyjna, mędrców) trzeba było Ekologa żeby się ujawniła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panasmaras. Skoro  już ujawniłeś treść głosowania, które moim zdaniem powinno zostać poufne, mimo że regulamin tego nie formułuje. Nic nie zmienia że głosowanie zostało podjęte kolektywnie rozbijanie decyzji Rady na czynniki pierwsze, do niczego nie prowadzi.

Oczywiscie, że biorę odpowiedzialność za swoją decyzję ,ponieważ tak jak pisałem jestem zdania, że należy dać człowiekowi drugą szansę.

No okej ...Jeżeli chcesz rozbijać Radę na "autokratę i opozycję" to Ci powiem:  Potraktujmy w ten sam sposób forum.

Z ankiety narazie wynika, nie do konca jednoznacznie, że ludzie są przeciwni. Co prawda większość jest w za usunięciem Ekologa, jest jednak spora mniejszość, która daje mu szansę, czy głosy tych ludzi mają zostać pominięte? 

Rozumiem, że chcesz udowodnić że zawsze stałeś lojalnie po właściwej  stronie, ale niestety  uczestniczysz w ciele kolektywnym.

To może rozwiążmy Radę i będę brał odpowiedzialność za swoje decyzje?

Nie nakłaniam do tego , ale spójrz czy za każdą decyzję w glosowaniu mam być  rozliczany publicznie na forum?

Sprzętos:   N.Capella 16", Achro 6" , APO 4" , Lorn.16x80, Monty: CGEM, Adveturer mini, oraz  inne graty z wioskowej chaty 😉 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, felcia97 napisał:

To na FA jest Rada (tajna, dyskretna, konspiracyjna, mędrców) trzeba było Ekologa żeby się ujawniła.

Regulamin.

Sprzętos:   N.Capella 16", Achro 6" , APO 4" , Lorn.16x80, Monty: CGEM, Adveturer mini, oraz  inne graty z wioskowej chaty 😉 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, felcia97 napisał:

Regulamin znam od 13 lat o składzie Rady dowiedziałem się z tego wątku.

Chcesz wejść do Rady ? zapraszam ...

Wcześniej byli w niej Jacek Erbel i Lukost oboje odeszli...

Większa ilość radnych będzie odzwierciedlać bardziej demokratycznie to co myśli forum.

Sprzętos:   N.Capella 16", Achro 6" , APO 4" , Lorn.16x80, Monty: CGEM, Adveturer mini, oraz  inne graty z wioskowej chaty 😉 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, ignisdei napisał:

jednak spora mniejszość, która daje mu szansę

Czy ta "spora mniejszość" mogłaby się wypowiedzieć na co konkretnie daje mu szansę? I skąd ma tyle optymizmu uważając, że ma to sens? 

  • Like 3

www.astronoce.pl

Nieco na skróty: sites.google.com/view/astropolaris/

DO/GSO 8" Dob | Vanguard Endeavor 8x42 EDII

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też chętnie poznam argumenty za, tym bardziej, że mamy spełnione wszystkie przesłanki i narzędzia do wszczęścia procedury" wotum nieufności."

https://www.forumastronomiczne.pl/index.php?/guidelines/

  • Like 1

Sprzętos:   N.Capella 16", Achro 6" , APO 4" , Lorn.16x80, Monty: CGEM, Adveturer mini, oraz  inne graty z wioskowej chaty 😉 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

35 minut temu, ignisdei napisał:

Skoro  już ujawniłeś treść głosowania, które moim zdaniem powinno zostać poufne, mimo że regulamin tego nie formułuje. Nic nie zmienia że głosowanie zostało podjęte kolektywnie rozbijanie decyzji Rady na czynniki pierwsze, do niczego nie prowadzi.

Oczywiscie, że biorę odpowiedzialność za swoją decyzję ,ponieważ tak jak pisałem jestem zdania, że należy dać człowiekowi drugą szansę.

No okej ...Jeżeli chcesz rozbijać Radę na "autokratę i opozycję" to Ci powiem:  Potraktujmy w ten sam sposób forum.

Z ankiety narazie wynika, nie do konca jednoznacznie, że ludzie są przeciwni. Co prawda większość jest w za usunięciem Ekologa, jest jednak spora mniejszość, która daje mu szansę, czy głosy tych ludzi mają zostać pominięte? 

Rozumiem, że chcesz udowodnić że zawsze stałeś lojalnie po właściwej  stronie, ale niestety  uczestniczysz w ciele kolektywnym.

To może rozwiążmy Radę i będę brał odpowiedzialność za swoje decyzje?

Nie nakłaniam do tego , ale spójrz czy za każdą decyzję w glosowaniu mam być  rozliczany publicznie na forum?

Z taką lekką nieśmiałością chciałem zaznaczyć moją irytację, że Rada FA przypomina RPP NBP. Brakuje tylko konferencji prasowej Prezes.

  • Haha 2
  • Confused 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, felcia97 napisał:

Z taką lekką nieśmiałością chciałem zaznaczyć moją irytację, że Rada FA przypomina RPP NBP. Brakuje tylko konferencji prasowej Prezes.

Ale wchodząc do niej zwiększyłbyś szansę na bardziej demokratyczne decyzję Zastanów się. Jesteś jednym z najstarszych użytkowników , z pierwszej ekipy jeszcze z Walkowic... moje zaproszenie kieruje również do innych starszych użytkowników potrzeba nam głosów w Radzie.

Sprzętos:   N.Capella 16", Achro 6" , APO 4" , Lorn.16x80, Monty: CGEM, Adveturer mini, oraz  inne graty z wioskowej chaty 😉 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego (spotkaliśmy się) Panasmaras znam "twórczość i zachowanie niekiedy chamskie" Ekologa (nie spotkaliśmy się) od samego jego początku ale każdy kiedyś dorośleje i nabiera powagi. Nie można być Bananowym Królem do końca życia i odejść w niesławie. Dajmy facetowi szansę a jak nie dostosuję się do wymogów to pierwszy go stąd wykopie. Pozdrawiam 

  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uważam, że wotum nieufności po zaledwie dwóch miesiącach i w sytuacji gdy dostałem mylący sygnał w statusach że mój styl jest specyficzny ale akceptowalny bo mieści się Twoim zdaniem Ignis w szeroko rozumianej normie byłoby bardzo nie w porządku !!! Dopiero kilka dni temu napisałeś mi jąk mam skorygować ten styl. Gdyby doszło już teraz do wotum nieufności to czułbym się wmanewrowany przez wysyłanie mi sprzecznych sygnałow. Czułbym się jak osoba wpuszczona na chwilę celem ożywienia forum i skierowana na rafy by zatonęła po rozruszaniu forum. Może nie masz takiej intencji ale tak to finalnie się rysuje. Skoro jeden z rady forum wstrzymał się od głosu to też coś znaczyło. Uważam że anulowanie skutków tamtej decyzji już po dwóch miesiącach jest kontrowersyjne tym bardziej że byłem niejako wprowadzony w błąd że mój styl nie wymaga korekty.

Siema

Wszystkie wszechświaty są wieczne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam krótkie pytanie - adminie, po jaką cholerę była ta ankieta?

Wcześniej to Rada wpuściła Ekologa, teraz "spora mniejszość" chce dać mu szansę. W obu przypadkach zasłaniasz się innymi, by uzasadnić dalszą obecność tego pana na FA.

Może powiesz po prostu, że to twoja piaskownica i twoje zabawki i pozwalasz, by dalej psuł zabawę innym dzieciom. W takim układzie mamy jasność.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, Ekolog napisał:

byłem niejako wprowadzony w błąd że mój styl nie wymaga korekty.

Panie Ekolog, nie masz 15 lat, jesteś dorosłym facetem , to na prawdę ktoś Ci ciągle musi mówić co się mieści w granicach normy ? Jeżeli wyrzucono cię wcześniej, także z innego forum i nic się nie zmieniło, to znaczy że nic się nie zmieni. Plus taki że przynajmniej do nikogo się nie przyczepiasz i twoje posty nie mają negatywnego wydźwięku jak np w przypadku innego użytkownika... Może gdybyśmy się poznali na żywo to byśmy się polubili, ale jeżeli chodzi o forum to gdyby ankieta nadal była by otwarta zagłosował bym za usunięciem... 

 

  • Thanks 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

32 minuty temu, lukost napisał:

Mam krótkie pytanie - adminie, po jaką cholerę była ta ankieta?

Wcześniej to Rada wpuściła Ekologa, teraz "spora mniejszość" chce dać mu szansę. W obu przypadkach zasłaniasz się innymi, by uzasadnić dalszą obecność tego pana na FA.

Może powiesz po prostu, że to twoja piaskownica i twoje zabawki i pozwalasz, by dalej psuł zabawę innym dzieciom. W takim układzie mamy jasność.

Pewnie.

Ankieta była przede wszystkim po to abym poznał opinie ludzi, ponieważ Twoja osoba oraz kilka innych były uprzejme,  udzielać się aktywnie w celu usunięcia Ekologa,  reszta zaś milczała. Oczywiście ankieta daje mi możliwość przeprowadzenia procedury "wotum  nieufności" gdyby rzeczywiście user, nie okazał skruchy i jeszcze bardziej zaczął szaleć. Ale pamiętaj,  że wtedy , zdecydowałbym się oddać swoje dwa głosy ,  bo  musi być głosowanie Rady. Mam już dwa głosy Forum przeciw. Więc chętnie posłucham opinii innych ludzi i zaproponuje pewne rozwiązania a Wy się do nich ustosunkujecie.

Czy moje zabawki i moja piaskownica?

Wiem do czego dążysz, chcesz udowodnić że wpuściłem Ekologa,  żeby wygenerować zamierający ruch na zdychającym forum?

 Ale widzisz osłabiłem się, dając forum możliwość wypowiedzenia się, niwelując w ten sposób swoje dwa głosy. Jaki ma to sens?

A może po prostu , po wielu prośbach, poszedłem człowiekowi na rękę i dałem drugą szansę?

  • Like 1

Sprzętos:   N.Capella 16", Achro 6" , APO 4" , Lorn.16x80, Monty: CGEM, Adveturer mini, oraz  inne graty z wioskowej chaty 😉 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam niejasne przeczucie, że zasadniczym pytaniem nie jest to, czy E. pozostanie na forum, tylko czy inni użytkownicy pozostaną na forum 🏃‍♂️🏃‍♀️🏃

🙃

  • Like 2

...Podajmy sobie ręce wraz, bo źle stuleciu z oczu patrzy.

Bułat Okudżawa

Lornetki 9×28, 10x32, 12x56, 15x56, 20x77 (i parę innych w najbliższej rodzinie ).

Katalog Caldwella wg gwiazdozbiorów.pdf Katalog Messiera wg gwiazdozbiorów.pdf

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Panasmaras napisał:

To ja Relacje, lornetkowe punkty widzenia itp. I jak tylko wpadał Ekolog ze swoimi rysunkami, mapkami, uwagami czemu nie piszę o czerwonej latarce, jakie obiekty na początek (choć pisałem o czymś zupełnie innym) to mi wszystko opadało. Więc nie, to nie jest "radosna twórczość z boku". To jest rak...

I tu już prawie pewien konkret 1 i punkt odniesienia,

Nr.1 nie chce by Ekolog niszczył wartościowe tematy rysunkami, mapkami, uwagami itp.

  • Thanks 1

Sprzętos:   N.Capella 16", Achro 6" , APO 4" , Lorn.16x80, Monty: CGEM, Adveturer mini, oraz  inne graty z wioskowej chaty 😉 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

48 minut temu, ignisdei napisał:

...A może po prostu , po wielu prośbach, poszedłem człowiekowi na rękę i dałem drugą szansę?

Znacie?

Znamy!

A potem człowiek pyszni się, że jest "fighterem" - znaczy, że Ci dołożył 🙃

...Podajmy sobie ręce wraz, bo źle stuleciu z oczu patrzy.

Bułat Okudżawa

Lornetki 9×28, 10x32, 12x56, 15x56, 20x77 (i parę innych w najbliższej rodzinie ).

Katalog Caldwella wg gwiazdozbiorów.pdf Katalog Messiera wg gwiazdozbiorów.pdf

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Alien napisał:

Ankieta zamknięta  - jestem za nie.

Jestem za długo związany z forum, aby takie zaśmiecanie tolerować. 

No dobra. Zgadzam się że ankieta była zbyt krótko otwarta otwieram  ją na razie  bezterminowo i zobaczymy. W trakcie dyskusji dochodzi do pewnych wniosków i wiele osób może jeszcze się wyrazić w postaci głosu.... jak już będę widział że zainteresowanie głosowaniem słabnie, to ją zakończymy.

  • Like 1

Sprzętos:   N.Capella 16", Achro 6" , APO 4" , Lorn.16x80, Monty: CGEM, Adveturer mini, oraz  inne graty z wioskowej chaty 😉 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Janko napisał:

Mam niejasne przeczucie, że zasadniczym pytaniem nie jest to, czy E. pozostanie na forum, tylko czy inni użytkownicy pozostaną na forum 🏃‍♂️🏃‍♀️🏃

🙃

Jeżeli tak to dobierasz, to znaczy, że my wszyscy inni użytkownicy jesteśmy warci jednego E. Upał biorę piwo i do basenu muszę się dowartościować.

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.

© Robert Twarogal * forumastronomiczne.pl * (2010-2023)