Skocz do zawartości

Wydzielone - dyskusje na temat twórczości Ekologa


lukost

Czy chcecie EKOLOGA NA TYM FORUM?  

33 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy chcecie EKOLOGA NA TYM FORUM?

    • Tak, posty Ekologa mi nie przeszkadzają niech pisze dalej!
    • Nie, posty Ekologa mnie irytują niech zniknie z Forum!

Ankieta została zamknięta


Rekomendowane odpowiedzi

No to niech któryś z moderatorów lub opiekunów przyłoży mu ostrzeżenie za spamowanie , nie można tego robić regulaminowo?

 

Sprzętos:   N.Capella 16", Achro 6" , APO 4" , Lorn.16x80, Monty: CGEM, Adveturer mini, oraz  inne graty z wioskowej chaty 😉 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja zawsze uważam, że Każdemu należy się druga szansa ,wierzę też że Ekolog zrozumie , że jego działanie drażni ludzi i zmieni swój sposób pisania.

Zarówno na  forum jak i  prywatnej korespondencji z Ekologiem, próbowałem mu uzmysłowić, że musi dostosować się do ogółu.  regulamin zaś jest tylko po to żeby ustalić ogólne cele i normy. Ale regul. jest tylko narzędziem, nie można za jego  pośrednictwem walczyć , zgłaszając wszystko do moderacji . Forum tworzą ludzie i oni decydują o tym jak ma wyglądać forum I co ma być  publikowane, sam admin i regulamin nie znaczą nic , bo forum tworzą userzy  i posty .

Dawno już to zrozumiałem, dlatego staram się unikać sytuacji stresowych by nie  drażnić ludzi, mimo , że czasem centralnie plują mi w oczy. Forum musi przetrwać bo dorobek wirtualny ludzi , którzy włożyli w nie swoje serce (a wielu z nich już nie ma wśród nas ), to skarbnica wiedzy.

Prędzej czy później osoba która się nie może dostosować, zostanie  usunięta. Ważne by stało się tą regulaminowo.

Moderatorzy mają potężne narzędzie w postaci ostrzeżeń, ja sam nie usunę Ekologa z forum bo  nienawidzę linczów, wolę wykonać to regulaminowo, regulamin w tym miejscu będzie czymś co taką osobę zdeterminuje do działania.   Ostrzeżenia zamykają jej szansę na dalsze pisanie.  Powiecie: - Fa to nie koniec świata , oczywiście ale jeżeli komuś widać tak zależy na pisaniu tutaj, musi się dostosować

Ostrzeżenia właśnie mają go ku temu motywować. To nie kara, to przypomnienia które mówią: albo waść się dostosujesz, albo się pożegnamy.

Admin

 

Ps. Wieczorem tu posprzątam...

  • Like 1

Sprzętos:   N.Capella 16", Achro 6" , APO 4" , Lorn.16x80, Monty: CGEM, Adveturer mini, oraz  inne graty z wioskowej chaty 😉 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo to piękne i mądre. 

Co do reszty, sam się przekonasz 😘

  • Like 1

...Podajmy sobie ręce wraz, bo źle stuleciu z oczu patrzy.

Bułat Okudżawa

Lornetki 9×28, 10x32, 12x56, 15x56, 20x77 (i parę innych w najbliższej rodzinie ).

Katalog Caldwella wg gwiazdozbiorów.pdf Katalog Messiera wg gwiazdozbiorów.pdf

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rzecz w tym drogi Adminie, że to ty wpuściłeś tu z powrotem tego ekoszkodnika, a nie rada FA (tak się składa , że znam kulisy sprawy). Teraz zaś chcesz wyręczyć się moderatorami, by rozwiązać problem, którzy sam stworzyłeś. Ech, nieładnie...

Nie mam potrzeby, by tu pisać (choć swego czasu sporo czasu i serca włożyłem w to forum), ale taka polityka nie doprowadzi FA (jako społeczności) do niczego dobrego. 

Kolejnych ekogównografik wrzucał nie będę, bo to się jednak mija z celem. Problem został naświetlony, a ty zrobisz co uważasz za stosowne.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mówisz, że znasz prawdę a mylisz się i źle to interpretujesz, nie ja go tu wpuściłem ale poddałem tylko jego obecność pod głosowanie.

Użytkownik zgłosił taką prośbę do Rady. Odbyło się regulaminowe głosowanie . Głosowanie na Radzie jest tajne.Ekolog został przywrócony. Ponieważ tak postanowiła Rada. Liczę więc że jako prawnik to zrozumiesz i przestaniesz "wieszać na mnie psy " przy każdej dogodnej okazji. Inaczej Ci już nie jestem w stanie tego wytłumaczyć..

Sprzętos:   N.Capella 16", Achro 6" , APO 4" , Lorn.16x80, Monty: CGEM, Adveturer mini, oraz  inne graty z wioskowej chaty 😉 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coś niewesoły robi się nam ten Rozweselacz.

No to ja na inną nutę:

A wszystko to przez jedną noc.

Oh, Ziuta! 👩‍🦰

...Podajmy sobie ręce wraz, bo źle stuleciu z oczu patrzy.

Bułat Okudżawa

Lornetki 9×28, 10x32, 12x56, 15x56, 20x77 (i parę innych w najbliższej rodzinie ).

Katalog Caldwella wg gwiazdozbiorów.pdf Katalog Messiera wg gwiazdozbiorów.pdf

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiecie co mam dość, w kwestii krytyki udzielają się 3-4 osoby reszta milczy. 

Więc tak: Macie ankietę chcę poznać opinię większej ilości ludzi! 19.08.2023 00.00  CEST.

Niczym Piłat umyję wtedy ręce.... 🤐

Sprzętos:   N.Capella 16", Achro 6" , APO 4" , Lorn.16x80, Monty: CGEM, Adveturer mini, oraz  inne graty z wioskowej chaty 😉 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drobne dwie uwagi. Po pierwsze napisałeś postulat o pisaniu przeze mnie mniej drażniąco. Czyli też bez mega-kolaży i najpewniej bym to uwzględnił.

Po drugie fakt że widać kto jak głosował czyni tę ankietę bardzo kontrowersyjną. kilka głośnych osób opisuje się jako reprezentacja  grona więc mało kto się wychyli  jawnie bo potem na spotkaniach w realu będzie miał kiepsko.

Postuluję anulowanie tego rozwiązania bo jest niesprawiedliwe - moim zdaniem - i nie uwzględnia że dotarła do mnie prośba o "nie drażniące" wpisy.

Na zgodę proponuje skasowanie moich ostatnich trzech postów w rozweselaczu I SKASOWANIE TEGO WĄTKU.

 

Siema

Wszystkie wszechświaty są wieczne

Edytowane przez Ekolog
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musze wiedzieć,  kto głosował. Jeśli ktoś się boi, niech nie głosuje... jeśli to tylko te 3 osoby Cię nie cierpią a reszta akceptuje Twój styl pisania dowiemy się. 

Sprzętos:   N.Capella 16", Achro 6" , APO 4" , Lorn.16x80, Monty: CGEM, Adveturer mini, oraz  inne graty z wioskowej chaty 😉 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale który styl?

Opisałeś już w jakim kierunku mam go zmienić.

Przedtem, w statusach pisałeś że mam taki styl i trudno (to wtedy nie miałem tej wskazówki co teraz).

Teraz wchodzi twoje zalecenie to sytuacja jest nowa.

Mój styl ocenicie po moich kolejnych wpisach.

Uważam że w tych okolicznościach ta ankieta jest kontrowersyjna i przedwczesna.

Siema

Wszystkie wszechświaty są wieczne

Edytowane przez Ekolog
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok , dobrze, cofam: 

nie styl a:  Twoja osoba w właściwie  całokształt Ciebie. 

Będę wiedział i ta wiedza będzie mi potrzebna do dalszych kroków. To co ja pisałem to moja sprawa, nie będę głosować w ankiecie. Chcę poznać opinie innych., Czy to kilku malkontentów czy problem jest szerszy. 

Sorry ale nie pozwolę by na forum królowała wciąż krytyka jednego usera. 

Sprzętos:   N.Capella 16", Achro 6" , APO 4" , Lorn.16x80, Monty: CGEM, Adveturer mini, oraz  inne graty z wioskowej chaty 😉 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oddałem głos w ankiecie, ale że nie było opcji, która dokładnie oddaje moje stanowisko w sprawie Ekologa, pozwolę sobie na mały komentarz.
Opcja, z którą bym się najbardziej identyfikował, brzmiałaby mniej więcej tak:

Posty Ekologa mnie irytują, ale wcale nie muszę ich czytać.
Twórczość Ekologa jako taka nie jest szkodliwa i jak czuje taką potrzebę, niech sobie nadal tworzy.
Nie ma obowiązku czytania jego postów.
 

Szczerze mówiąc, to nie wiem na jakiej podstawie Ekolog miałby być zbanowany.
To, że jego wypowiedzi mogą kogoś drażnić, zdaje się nie narusza regulaminu.
Mogę sobie wyobrazić, że ta oto moja wypowiedź też kogoś rozdrażni...
 

Edytowane przez Mareg
  • Like 5

Taurus T300, OO VX10 Dobson, SW 80ED, APM 25x100ED .. Orion 2x54

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Mareg napisał:


Opcja, z którą bym się najbardziej identyfikował, brzmiałaby mniej więcej tak:

Posty Ekologa mnie irytują, ale wcale nie muszę ich czytać.
Twórczość Ekologa jako taka nie jest szkodliwa i jak czuje taką potrzebę, niech sobie nadal tworzy.
Nie ma obowiązku czytania jego postów.

Nie Stary,  żadnych światłocieni ....

  • Thanks 1

Sprzętos:   N.Capella 16", Achro 6" , APO 4" , Lorn.16x80, Monty: CGEM, Adveturer mini, oraz  inne graty z wioskowej chaty 😉 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

31 minut temu, ignisdei napisał:

Nie Stary,  żadnych światłocieni ....

Rozumiem że musi być dychotomicznie. Jedynie chciałem doprecyzować, co mną kierowało i wyrazić lekkie zdziwienie, że głosujemy, czy kogoś zbanować.

Albo ktoś notorycznie przekracza regulamin i bez dyskusji się go banuje, albo nie przekracza, i wtedy się nie dyskutuje o banowaniu.

Dla jasności: czy Ekolog przekracza regulamin ?

  • Like 2

Taurus T300, OO VX10 Dobson, SW 80ED, APM 25x100ED .. Orion 2x54

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie nie każdy wchodzi codziennie na forum więc taka ankieta musiała by trwać co najmniej dwa tygodnie... Moje zdanie jest takie, że Pan Ekolog powinien założyć jeden temat i w nim umieszczać swoje przemyślenia. Po prostu raz rozdrażniło mnie, że ktoś założył temat z jakimś pytaniem, po czym Ekolog nagle odniósł się po swojemu do 15 tematów i pytanie zniknęło z głównej....  Proponuję też Panu założyć bloga... To tak w skrócie 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie cała ta dyskusja jest o d...rozbić ,to samo było na AM i g...dało.

Zrobić głosowanie z słupkami ilości głosów ,tak lub nie ,i bez dyskutowania,kto nie bierze udziału automatycznie zgadza się z wynikiem głosowania,i tyle .

Nic we wszechświecie nie jest wieczne! 

Siema to Ściema!

 

 

Edytowane przez Erik68
  • Like 3

luneta sześć cali, ef przez pięć

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mylisz się, owszem można nie czytać ale jak się rozkręci to i można się potem zdziwić. Na FA akurat nie kojarzę (pewnie nie czytalem) ale na AM jechał swojego czasu już grubo z homofobicznym bełkotem. Zaczyna sie spokojnie wykropkuje conieco czy da lustrzane odbicie gdzieś na swoim "kolażu", naprawdę nie wymaga wielkiego wysiłku zrobienie szybkiej kwerendy w necie by zobaczyć co to za człowiek. Sądziłem że po publicznym linczu na AM przemyślał sprawę ale nie, tu się nie mylisz wszytko po nim splywa. 

Edytowane przez sosna
  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znowu wojenki. Bananowy Król znowu irytuje tylko kogo i dlaczego. Już parę dni temu prosiłem Prezesa o zdopingowanie weteranów o większą aktywność bo forum to nie tylko kupię sprzedam i Ekolog. Głosowanie po co? Niech Ekolog piszę, jeżeli nie chcesz czytać nie czytaj. Sam już nie wiem co robić i tak źle i tak nie dobrze. Ale to my tworzymy to forum wszyscy musimy się zdecydować czy poprzez naszą aktywność tematy Ekologa będą marginalne czy dominujące. Pozdrawiam.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moderatorzy nie prysnęli tylko wg. mnie nie maja podstaw do interwencji. Ekolog nikogo ( na razie) nie obraża a to że poziom Jego .... hm... twórczości jest nieco dziwny - każdy z userów ma swój styl.

W skrócie, bo napisane zostało już wiele : jako usera -  Ekolog mnie irytuje, jak opiekuna kawałka tego Forum - na razie nie widzę powodów do zdecydowanych interwencji za wyjątkiem ostrzeżeń i porządkowania zaśmieconych wątków.

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, wessel napisał:

 na razie nie widzę powodów do zdecydowanych interwencji za wyjątkiem ostrzeżeń i porządkowania zaśmieconych wątków.

I o takie ostrzeżenia mi chodzi. (Nie chcecie słuchać mnie, to połuchajcie co mówi Wessel ,  bo akurat jego, nie można posądzić o stronniczość czy wyimaginowane korzyści...)

Jeżeli widzicie,że użytkownik zaśmieca wątek, jest niereformowalny, nie reaguje na ostrzeżenie, to jak najbardziej wasze ostrzeżenie jest zasadne.

Sprzętos:   N.Capella 16", Achro 6" , APO 4" , Lorn.16x80, Monty: CGEM, Adveturer mini, oraz  inne graty z wioskowej chaty 😉 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, ignisdei napisał:

Jeżeli widzicie,że użytkownik zaśmieca wątek, jest niereformowalny, nie reaguje na ostrzeżenie, to jak najbardziej wasze ostrzeżenie jest zasadne.

Właśnie widzimy, widzimy od dziesiątków lat, widzimy na wszystkich forach o wszelkiej tematyce, gdzie Ekoś trafia.

X lat temu też myślałem tak jak Ignis i też podejmowałem podobne próby. Teraz już absolutnie nie wierzę w ich skuteczność. 

I osobiste sympatie czy antypatie nie mają z tym żadnego związku 🙂

Edytowane przez Janko
  • Like 2
  • Thanks 1

...Podajmy sobie ręce wraz, bo źle stuleciu z oczu patrzy.

Bułat Okudżawa

Lornetki 9×28, 10x32, 12x56, 15x56, 20x77 (i parę innych w najbliższej rodzinie ).

Katalog Caldwella wg gwiazdozbiorów.pdf Katalog Messiera wg gwiazdozbiorów.pdf

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

11 godzin temu, Ekolog napisał:

Daj,  proszę, linki do dwóch.

Siema

Wszystkie wszechświaty są wieczne

Wyręczę kolegę. Takie tam drobiazgi na początek, ale dajcie temu panu trochę czasu i poczucia pewności siebie, to się rozkręci.

https://www.forumastronomiczne.pl/index.php?/topic/3200-ciekawe-zdjęcie/&do=findComment&comment=353141

https://www.forumastronomiczne.pl/index.php?/topic/3200-ciekawe-zdjęcie/&do=findComment&comment=353624

 

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.

© Robert Twarogal * forumastronomiczne.pl * (2010-2023)