Skocz do zawartości

PRZERWA TECHNICZNA


Rekomendowane odpowiedzi

Pisałem o tym wyżej. Na CHROME nie wyświetla się edytor. Chwilowo jak masz możliwość zmień przeglądarkę.

No i wielka prośba do Adminów żeby to naprawili. Dodam że nie mam włączonych żadnych blokad reklam czy zawartości, itp.

Pozdrawiam! Lucjan
Sony A7II, Olympus E-PL5, E-PM2 full spectrum, Astro CZJ Sonnar 300 f/[email protected], EQ3-2 + AstroEQ

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdyby ktoś przeoczył tekst Piotra, zamieszczam poniżej całość - i się pod nią podpisuję wszystkimi kończynami:

Cytat

 

Panowie,
Ostro przesadzacie!!! Jak się wprowadza jakieś zmiany na forum, to wypadałoby najpierw pożadnie sprawdzić, jakie to będzie miało skutki!!
Nie mogę nic na forum pisać - jeśli chcę cokolwiek napisać (odpowiedź, nowy temat, czy nawet odpowiedź w statusach), jestem zmuszony do dołączenia załącznika, a tekstu i tak żadnego nie mogę napisać, no chyba że w tym załączniku.
Nawet zgłaszając post muszę wstawić załącznik!!
Po co jakieś dynie, młotki itp? Po co w ogóle te zmiany? Po co nowe silniki, nowe funkcjonalności, skoro z czasem, zamiast coraz lepiej jest coraz gorzej? 
Zamiast bawić się we wstawianie jakichś dyń i innych infalntylnych obrazeczków, weźcie się do roboty i naprawcie forum. Nowa wersja forum niespecjalnie przypadła mi do gustu, ale była akceptowalna. To, co się stało teraz jest jednak nieakceptowalne. Po co w ogóle komu były te zmiany silnika?
Jeśli sprawy będą się toczyć tak jak ostatnio, to obawiam się, że z naszybciej rozwijającego się forum, forumastronomiczne stanie się najszybciej zwijającym się forum...

 

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od siebie dodam, że warto by uprzedzać każdorazowo o tym, że np. prace techniczne mogą uniemożliwić korzystanie z forum w godzinach x-y. W innym razie skutkuje to utratą postów czy irytacją użytkowników, że bez żadnego ostrzeżenia nie mogą np. dodać treści.
To chyba nie jest trudne? Tak samo - przeprowadzanie pewnych kluczowych zmian powinno się odbywać pakietami w godzinach mniejszej aktywności na forum. To chyba też da się zrobić, prawda? 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, Panasmaras napisał:

Od siebie dodam, że warto by uprzedzać każdorazowo o tym, że np. prace techniczne mogą uniemożliwić korzystanie z forum w godzinach x-y. W innym razie skutkuje to utratą postów czy irytacją użytkowników, że bez żadnego ostrzeżenia nie mogą np. dodać treści.
To chyba nie jest trudne? Tak samo - przeprowadzanie pewnych kluczowych zmian powinno się odbywać pakietami w godzinach mniejszej aktywności na forum. To chyba też da się zrobić, prawda? 

 

Wyjąłeś mi to z ust - jakby to nie zabrzmiało. Człowiek coś robi a tu Hiroszima...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

54 minuty temu, wessel napisał:

Czy na pewno wyświetlanie numeru IP w postach to dobry pomysł?

Ja raczej bym sobie nie życzył....

To przywilej modów widzieć IP w postach

  • Like 1

Sprzętos:   N.Capella 16", Achro 6" , APO 4" , Lorn.16x80, Monty: CGEM, Adveturer mini, oraz  inne graty z wioskowej chaty 😉 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czemu wszystkie zmiany robicie na żywym organizmie? Nie mozecie wszystko sobie lokalnie ustawić a potem tylko wrzucić gotowe rozwiązania na serwer?

  • Like 2

TS Photoline 70/420 z flattenerem 0,79 + HEQ5 belt + Nikon D7500 mod + Asi 120 mini + ASIAIR

Mak 127 + kitowe okulary

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co to ma w ogóle być? Może mi wytłumaczysz pguzik? Forum już prawie stoi zostało jeszcze kilka nieistotnych pierdół. A Ty wrzucasz jakieś dziwactwa i robisz zamęt?

Sprzętos:   N.Capella 16", Achro 6" , APO 4" , Lorn.16x80, Monty: CGEM, Adveturer mini, oraz  inne graty z wioskowej chaty 😉 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pguzik, nie zgadzam się z twoim podejściem, że po co nam nowy silnik.

Nowy silnik oznacza więcej zabezpieczeń na forum, więcej możliwości blokowania spamu, fałszywych kont itd., więc update jest jak najbardziej potrzebny, natomiast potrzebny jest tzw. staging, na którym będą testowane zmiany przed ich wprowadzeniem na główny serwer. Inaczej będzie tak jak teraz, chociaż u mnie już większości błędów nie ma, które były tutaj opisane.

TS Photoline 70/420 z flattenerem 0,79 + HEQ5 belt + Nikon D7500 mod + Asi 120 mini + ASIAIR

Mak 127 + kitowe okulary

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z Twoim kontem wszytko OK, zalogowałem się na Ciebie, problem pewnie leży w Twojej przeglądarce, wyczyść ciasteczka, dane aplikacji i spróbuj ponownie! 

Sprzętos:   N.Capella 16", Achro 6" , APO 4" , Lorn.16x80, Monty: CGEM, Adveturer mini, oraz  inne graty z wioskowej chaty 😉 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Analogicznie jak Kolga wyżej.. problem pewnie leży w Twojej przeglądarce, wyczyść ciasteczka, dane aplikacji i spróbuj ponownie! 

Sprzętos:   N.Capella 16", Achro 6" , APO 4" , Lorn.16x80, Monty: CGEM, Adveturer mini, oraz  inne graty z wioskowej chaty 😉 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OK nie ma w takim razie o co kopi kruszyć.  Proszę w razie tego rodzaju problemów  o konkretne info w stylu" nie mam okienka logowania proszę interwencję"

Admin jest po to by takie problemy rozwiązywać. Potrzeba jednak komunikacji a nie emocjonalnych zapytań nic nie wnoszących a podkręcających atmosferę.

To z dyniami i pająkami to był mój żart. Sprowokował mnie do tego troszkę  Polaris. Mamy takie atrakcje na nowej templatce. FA to forum astronomii amatorskiej. Cóż by to była za społeczność jeśli kilka dyń, pająków i śmieszna siekiera mogla zakłócić powagę  zgromadzenia.

Moja prywatna prośba: Traktujemy też pobyt tutaj troszkę jako relaks. Mi przede wszystkim zależy na tym by była to najlepsza społeczność pod gwiazdami.

BTW.

  • Niedługo kończymy upgreade. Gdy skończymy poinformuję ...
  • Wyjustujemy ostatnią ramkę
  • Jeszcze Techniczny musi zmodyfikować ponownie ostatnie tematy (by nie powtarzało) w bocznym panelu. Dzióbał dziś rano, chodzą pod Chrome  jednak wywala z bloku  jeszcze pod FF. Ale to ogarniemy, może dziś
  • Ponadto dograłem Wam masę emotek - dostępne są w edytorze. Musimy to jeszcze jakoś połączyć kodami z klawiatury - ...ale stworzyłem kilka grup do wyboru np.:spam::cegla::cheers: :aaaa::bag::angel:
  • Like 1

Sprzętos:   N.Capella 16", Achro 6" , APO 4" , Lorn.16x80, Monty: CGEM, Adveturer mini, oraz  inne graty z wioskowej chaty 😉 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pozostał jeszcze problem z tapatalkiem: nie widzę żadnej treści, dostaję powiadamienia ale gdy zaglądam w tematy widzę pustkę. Inne fora działają mi ok. Jeśli to tylko mój problem to pewnie coś u mnie - wtedy sorry za kolejną wiadomość, proszę o usunięcie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, ignisdei napisał:

Proszę w razie tego rodzaju problemów  o konkretne info w stylu" nie mam okienka logowania proszę interwencję"

 

A co, jeśli tego infa nie da się napisać, bo nie można nigdzie pisać? Gdybym mógł cokolwiek, gdziekolwiek na forum normalnie napisać, to bym właśnie tak zrobił. Tyle, że na moje pliki tekstowe w których pisałem o problemie, a które wysyłałem zgłaszając swoje posty (bo nie bardzo miałem pomysł jak w inny sposób dotrzeć do admina - PW w ogóle nie mogłem napisać, nawet przez załącznik) nie było żadnej reakcji.

Jeśli natomiast chodzi o krytykę nowego silnika, to ja z poziomu użytkownika forum nie widzę (przynajmniej na razie) zalet w stosunku do tego, który był wcześniej. Do wczoraj tę zmianę akceptowałem, jednak tego co się wczoraj stało zaakceptować nie mogłem. Ze względu, że reakcji na moje wczorajsze działania nie było, postanowiłem tę "krytykę" wklejać codziennie i zgłaszać post ją zawierający, do momentu aż ktoś coś z tym zrobi, albo chociaż da znać, że stara się coś z tym zrobić. Jak widać, pomogło ;).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem jakiś jednak był tylko ciężko powiedzieć co i gdzie :) U mnie wczoraj nie otwierało się okienko edycji na Chromie na kompie z Windowsem i na drugim z Linuxem. W Firefoxie działało bez zarzutu i tu i tu. Dzisiaj Na Windowsie się otwiera a na Linuxie ciągle nie. Ale ja ten problem obserwowałem już wcześniej, jeszcze przed upgrade ale wtedy pomagało odświeżenie strony. Wczoraj nic nie pomagało a dzisiaj po części jest dobrze bo na Linuxie na Chromium ciągle nie mogę edytować...

Pozdrawiam! Lucjan
Sony A7II, Olympus E-PL5, E-PM2 full spectrum, Astro CZJ Sonnar 300 f/[email protected], EQ3-2 + AstroEQ

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja na Linuxie na Chrome siedzę i w domu i w pracy i działa okienko edycji bez problemu.

Większość problemów powinno załatwić wyczyszczenie cache przeglądarki myslę.

TS Photoline 70/420 z flattenerem 0,79 + HEQ5 belt + Nikon D7500 mod + Asi 120 mini + ASIAIR

Mak 127 + kitowe okulary

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żeby sprawdzić czy to nie wina ciasteczek i starych danych w sesji można spróbować wejść na forum w okienku incognito z przeglądarki. W Chromie będzie to Ctrl + Shift + N, a w Firefoxie chyba Ctrl + Shift + P. I tam się zalogować na "świeżo".

  • Like 1

jolo-astrojolo.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.

© Robert Twarogal * forumastronomiczne.pl * (2010-2023)