Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Godzinę temu, Lukasz83 napisał:

Dzisiejszy - w końcu trafiłem rewelacyjny seeing, tak około 8/10, w porywach 9/10 :)
Tarcza planety była gładko odcięta od tła praktycznie w każdym kanale. 

262469657_Mars8wrzesniav2.thumb.jpg.63f1ca385614df17af4aa5bab78fe1b9.jpg

I podziwiajcie Wszyscy Amatoroavikowcy na Ziemi 🏆. Łukasz Najprzedniejsza fotka 👍

• Like 4
Odnośnik do odpowiedzi
  • Odpowiedzi 84
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najczęściej odpowiadający w tym temacie

Najczęściej odpowiadający w tym temacie

Popularne odpowiedzi

Oprócz Wenus w tym roku na naszym niebie zdecydowanie będzie królował Mars. Na razie nieśmiało podnosi się nad horyzontem tuż przed wschodem Słońca ale już za parę miesięcy, we wrześniu i październi

Mars z dzisiejszego poranka - 20 sierpnia 2020 Seeing bardzo dobry z rewelacyjnymi momentami. Może nie było to 10/10 ale takie mocne 8/10 I co najważniejsze dobry i stabilny w trakcie całej sesji

Wczoraj po raz pierwszy postanowiłem spróbować nakręcić Marsa porządną aperturą  Od 23 rejestrowałem M57 przy bardzo dobrym seeingu i liczyłem, że dobre warunki utrzymają się do rana. No i wytrzy

Dodane obrazy

1 godzinę temu, Lukasz83 napisał:

Dzisiejszy - w końcu trafiłem rewelacyjny seeing, tak około 8/10, w porywach 9/10 :)
Tarcza planety była gładko odcięta od tła praktycznie w każdym kanale. 
W takich warunkach dużo lepszy i drobniejszy detal wychodzi w paśmie R niż w IR - pewnie ze względu na spadek rozdzielczości w podczerwieni.

Mam około 20 avików, kręconych od 3:30 do 4:10 bo wcześniej męczyłem Neptuna i Urana. Wszystkie doskonałe, ale na razie wrzucam jeden poskładany.

Aha, no i w końcu pojawiły się chmury - doskonale widoczne w kanale B, w okolicy krawędzi tarczy planety pomiędzy wulkanami tarczowymi Pavonis i Arsia Mons.
Ponad nimi doskonale widoczny Olympus Mons, ale tam póki co zachmurzenia brak :)

262469657_Mars8wrzesniav2.thumb.jpg.63f1ca385614df17af4aa5bab78fe1b9.jpg

Jesteś w stanie zidentyfikować ciemne obszary idące w stronę czapy? Wczoraj też miałem genialny seeing na Marsie, ale w wizualu.

• Like 1
Odnośnik do odpowiedzi
41 minut temu, polaris napisał:

Jesteś w stanie zidentyfikować ciemne obszary idące w stronę czapy? Wczoraj też miałem genialny seeing na Marsie, ale w wizualu.

https://www.calsky.com/cs.cgi/Planets/5/1?

Tutaj sobie możesz ustawić wizualizację na wczorajszą datę, przy najeżdżaniu na poszczególne obszary pojawią ci się ich nazwy.

• Like 1
  • Thanks 1
Odnośnik do odpowiedzi
Godzinę temu, polaris napisał:

To będzie pomocne:

mars_2005dp_labeled.jpg

2 godziny temu, cyberboss napisał:

Fotka świetna. Ile wybrałeś finalnie klatek do stacka?

2000 klatek na kanał wybrane z 10000 :)

• Like 1
Odnośnik do odpowiedzi

Zmobilizowaliście mnie, żeby po dłuższym czasie wyciągnąć teleskop. Rewelacyjne zdjęcia, gratulacje dla wszystkich :)  W dniu wczorajszym dopisała pogoda i też spróbowałem uwiecznić Marsa.

1282343302_Mars11-09-2020_biegun_Michal_Kwieciak.jpg.10a34469faaac9789ea8b27035cf5d72.jpg

SW 100ED, Barlow 2x, EQ-5, ASI 224MC, 20% z 2000 klatek

Edytowane przez BlackAdder
  • Like 9
Odnośnik do odpowiedzi
9 minut temu, Sebastian Ś. napisał:

Obok @Lukasz83 to aż wstyd wrzucać ;) 

Wczorajszy Mars z godziny 24:00 i sumulacja CalSky.

Mak 180 na EQ-500 i do tego budżetowy zestaw T7C + ProPlanet 742 + Svbony x2. 10% z 5000 klatek. O dziwo ta kamerka złapała trochę w IR.

Mars_13_09_2020.jpg.14a8ffa334aec156de30639aec82f158.jpg

Olympus Mons załapał się po lewej z tego co widzę i chyba te chmury na północy :) Jak tak patrzę to wygląda jak żywcem wyjęte z CalSky ;) Cheater kurła

• Like 1
  • Haha 2
Odnośnik do odpowiedzi
2 godziny temu, lolak89 napisał:

Olympus Mons załapał się po lewej z tego co widzę i chyba te chmury na północy :) Jak tak patrzę to wygląda jak żywcem wyjęte z CalSky ;) Cheater kurła

Śmiechy śmiechy, ale jak przybliżysz to z 5 pikseli Olympus Mons na brzegu widać 😅 Doczekam godziny jak się obróci może kiedyś :) 

Edytowane przez Sebastian Ś.
Odnośnik do odpowiedzi

Mars z 16.09.

Sprzęt:  Mak 127, Heq5, ASI 178MC, barlow 2,5x

Obrobiony stack 40% z 40 000 klatek z 00:23 :

548406765_1(8).jpg.6748073cabb9fb873f457df26b127963.jpg

Animacja z 13 obrobionych stacków 40% z (średnio) 40 000 klatek wykonanych między 23:30 a 1:00 :

anigif2.gif.0a37f39ad9e6bcd0d0296223f329b963.gif

Edytowane przez Piotrcb
  • Like 9
Odnośnik do odpowiedzi

Z sesji 17.09 - kręcony przed północą. Chyba ciut lepszy niż poprzednio więc póki co to najlepszy mój Mars z CC6 + Barlow 2x + C60D. Miotało obrazem strasznie, zaczynam się zastanawiać czy może jednak te pół godziny to za mało na chłodzenie CC6 i spróbować jeszcze podejścia po 2h chłodzenia. Tylko co z wilgocią, Była zimna i wilgotna noc, teleskop był mokry a szukacz całkiem zaparował.

Stack 6% z ok. 16tys. klatek, + stack 5% z ok. 9tys. klatek z filtrem czerwonym. PIPP, Autostakkert, Registax6, GIMP

Mars_17_09_2020_1_1.jpg.b25070a9189fd363e7ef771ff98a3144.jpg

• Like 8
Odnośnik do odpowiedzi