Skocz do zawartości

Brak pogody


szdom1

Rekomendowane odpowiedzi

Jeśli się nie mylę to na sat24 niskie chmury są pomijalne przy prognozach.... mylę się? Sprawdzając pogodę w pracy - cieszę się, że niebo będzie czyste a tu niskie chmury ??? od paru dni to samo :-

Montaż ATM, niutek 130/650 z ASI034 do guide na refraktorku 70/500, Nikon D3100 full spectrum + pier  ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lukost,

 

Co do tych "dziwnych" zamgleń, o których pisałeś, to od czasu do czasu zdarza mi się obserwować takie zjawisko. Najczęściej są to jednak obserwacje z pewnej odległości ;). Wielokrotnie wracając z obserwacji widziałem niskie chmury "przyklejone" do zboczy mijanych gór. Dwa czy trzy razy trafiło mi się też, tak jak Tobie, wjechać w taką chmurę/mgłę, która wbrew oczekiwaniom nie zmieniła swojego położenia. W takiej sytuacji, kilkaset metrów dalej, warunki były świetne.

 

Pozdrawiam

Piotrek Guzik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lukost,

 

Co do tych "dziwnych" zamgleń, o których pisałeś, to od czasu do czasu zdarza mi się obserwować takie zjawisko. Najczęściej są to jednak obserwacje z pewnej odległości ;). Wielokrotnie wracając z obserwacji widziałem niskie chmury "przyklejone" do zboczy mijanych gór. Dwa czy trzy razy trafiło mi się też, tak jak Tobie, wjechać w taką chmurę/mgłę, która wbrew oczekiwaniom nie zmieniła swojego położenia. W takiej sytuacji, kilkaset metrów dalej, warunki były świetne.

 

 

Tak, "przyklejenie" to właściwe słowo na określenie zachowania tej mgły. Wylazła z doliny Ochotnicy i po prostu stanęła na Przełęczy, nie przemieszczając się już ani na metr dalej, w kierunku położonej po drugiej, południowej stronie doliny Dunajca. Rację ma pewnie Windforce pisząc, że całe zamieszanie mogło wyniknąć z faktu nagrzania południowych stoków.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szkoda nerwów, już trzeci dzień pod rząd do 20-tej niebo pogodne a gdy sie przygotuję do obserwacji napływają jak nie chmurwy to mleczko w atmosferce. Grzeszyłem ale chyba nie tak bardzo żeby aż tak mocno karać. Jak jest czas to brak pogody i odwrotnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj miałem w sumie okazję zrobić zdjęcia Słońca i Księżyca, ale niebo nie nadawało się, aby na spokojnie robić zdjęcia i przeprowadzić jakoś konkretną obserwacje nieba, wschodnia część nieba było bez chmur zaś zachodnia z chmurami do tego doszła mgła dzisiaj świeci Słońce może uda się, chociaż zdjęcie zrobić nie jest czyste niebo. Mgła i jakieś tam obłoki sobie snują po niebie. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niebo niby czyste... Łysy tak daje, że ledwo konstelacje widać... I dookoła mgła jakaś czy coś. Też tak macie? Bo ja wracając z pracy byłem pełen optymizmu.

Montaż ATM, niutek 130/650 z ASI034 do guide na refraktorku 70/500, Nikon D3100 full spectrum + pier  ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślałem o Łysym ale naświetlać oczy? Po za tym terminator nie w tym miejscu co bym chciał - mógłby być choć w 3/4.

 

Nie ma co narzekać, trzeba się cieszyć tym co jest :)

 

Pierwszy raz od dobrych dwóch tygodni trafiła się fajna pogoda na parę godzin.

 

post-3666-0-03840100-1417733604_thumb.jp

 

Pozdrawiam.

  • Like 4

SW 150/750 | SW MAK 127 | SW EVOSTAR 72 | HEQ5 Pro | ASI585MC PRO Cooled 😄

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Nie ma co narzekać, trzeba się cieszyć tym co jest :)

 

Pierwszy raz od dobrych dwóch tygodni trafiła się fajna pogoda na parę godzin.

 

attachicon.gifaristarchus crater.jpg

 

Pozdrawiam.

 

Dokładnie 8)

 

 

Myślałem o Łysym ale naświetlać oczy?

A Ty Kapralu załóż polaryzacyjny i będzie przyjemnie dla ślepiów - do tego służy - chyba, że masochizm optyczny lubisz uprawiać :D

Serdecznie pozdrawiam i kryształowego nieba życzę - Jacek  ?
TS T APO 90/600 z TSFLAT2 + Samyang 135 f2 ED z QHY183C + AS 60/240 z RC IMX290M + Canon 550D - sadzane na ZEQ25GT + Nikon 12x50 EX do podglądania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Nie ma co narzekać, trzeba się cieszyć tym co jest :)

 

Pierwszy raz od dobrych dwóch tygodni trafiła się fajna pogoda na parę godzin.

 

Ja nie zdążyłem niestety - dzieciaki poszły spać, a Księżyc wraz z nimi za chmury... :( A Toszek w sumie nie tak daleko ode mnie i chyba ciemno dosyć?

jolo-astrojolo.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nie zdążyłem niestety - dzieciaki poszły spać, a Księżyc wraz z nimi za chmury... :( A Toszek w sumie nie tak daleko ode mnie i chyba ciemno dosyć?

 

Gdyby nie szklarnia w Paczynie, byłoby dobrze. A tak to niestety wschód mam zaświetlony. Dochodzą do tego jeszcze takie fabryki światła jak zamek i kościół. 

 

Staram się nie narzekać :D

SW 150/750 | SW MAK 127 | SW EVOSTAR 72 | HEQ5 Pro | ASI585MC PRO Cooled 😄

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj spadł pierwszy śnieg, akurat zaczęło padać jak zmieniałem koła na zimowe :). Teraz nadciąga orkan "Aleksandra", to już kilka dni mamy z głowy.

A kupione tydzień temu nowe filtry słoneczne wciąż czekają na debiut... >:(

Tecnosky ED 102/714,  Celestron  SCT 200/2000, Mak 90/1250, Lunt 50, Nikon Lookout 10x50, Canon 550D, Canon mod. 50D

https://charon-x.blogspot.om

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie rano niebo było czyściutkie, w południe pojawiły się cirrusy (zwiastun pogorszenia się pogody), potem niebo prawie całkiem zakryły chmurwy, wieczorem przyszła taka mgła, że domu sąsiada nie widziałam ;) teraz widoczność jest już lepsza :P

APM MS 25x100 | Nikon Action EX 10x50 | Oczy wyraka Nikon 2x50 | BGSZ 2.3x40 | filtr ND 5 | Canon 1100d | Slik Pro 700 DX
astrosztuka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć :)

Całą winę biorę na siebie :) W połowie listopada zostałem szczęśliwym posiadaczem sprzętu jak w stopce i mniej więcej od tamtego czasu skończyła sie pogoda. Przez miesiąc miałem może z 2 godziny w miarę czystego nieba po zmroku, a nie zanosi sie jak na razie na poprawę :/

GSO 8"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapraszam jutro do Ustki na obserwacje i focenie przy wymarzonej pogodzie. A ile jodu w powietrzu (sztorm od wczoraj) ;D

Niech mnie ktoś przebije >:(

post-476-0-87208000-1419094926_thumb.jpg

  • Like 1

Serdecznie pozdrawiam i kryształowego nieba życzę - Jacek  ?
TS T APO 90/600 z TSFLAT2 + Samyang 135 f2 ED z QHY183C + AS 60/240 z RC IMX290M + Canon 550D - sadzane na ZEQ25GT + Nikon 12x50 EX do podglądania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak się przyzwyczaiłem do braku pogody,że nawet nie zerkam na prognozy.

  • Like 2

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

SYNTA 14,pełnoaperturowy ND5, Scopos 30mm, SW UWA  13 / 8 / 5 mm 70*,Pentax XW 7 mm,ATM okular.18 mm 120* i 55 mm 68*, Barlow GSO ED 2X,SM 20x80, DO SL 15x70,10 x50,2,5x25,Canon EOS 450D, polaryzacyjny zmienny,księżycowy 2"-13%,,Orion UB 2".OIII 2",kolorowe Meade 4000, i Wielkie Marzenie o wielkim teleskopie.

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

https://www.facebook.com/pages/Astronomia-S%C5%82upsk/866502086751044

https://www.facebook.com/groups/199415933741016/

PTMA - W-wa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.

© Robert Twarogal * forumastronomiczne.pl * (2010-2023)