Skocz do zawartości

Heniek nie żyje


statek

Rekomendowane odpowiedzi

Tadeusz - przecież to niemożliwe - przecież już było lepiej - przecież Sowa na niego czeka, przecież..... nie może to być prawda !!!!!! ......

Serdecznie pozdrawiam i kryształowego nieba życzę - Jacek  ?
TS T APO 90/600 z TSFLAT2 + Samyang 135 f2 ED z QHY183C + AS 60/240 z RC IMX290M + Canon 550D - sadzane na ZEQ25GT + Nikon 12x50 EX do podglądania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No co mogę powiedzieć, wiadomość mnie zmroziła do szpiku kości, choć wiedziałem że Heniu jest ciężko chory! Naprawdę  byłem niemal pewien, że Heniek z tego wyjdzie. Kiedy Tadek powiedział mi, że zaczynają go wybudzać ze śpiączki farmakologicznej i że gorączka spadła kamień mi spadł z serca ?bo to troszkę wróżyło rychły powrót do zdrowia! Liczyłem nawet, że porozmawiamy z  Heniem telefonicznie na zlocie i powiemy mu jakie mamy ekstra waruny w Zatomiu!
Niestety Heniek zmarł tej nocy! Jest mi okropnie przykro! Bo to był złoty człowiek! Tryskający humorem, zawsze służący pomocą i radą super kolega!
Wyśmienity kompan obserwacji, zabaw zlotowych można z nim było normalnie ?konie kraść?   Znaliśmy się od 2006 roku jeszcze od czasów pierwszych zlotów w Czarnkowie. Do dziś na ścianie wisi u mnie zegar z jego fotografią ?pamiątka z ?Maratonu Messiera?  a Heniek był świetnym astro fotografem ? powiem prekursorem polskiej astrofotografii. Był na wszystkich naszych zatomskich zlotach, w ogóle był od początku z FA i z naszą społecznością.
Już wiem, że brak osoby Heńka - odczujemy szczególnie na zlotach.
PS. Mimo że nie było go na VII zlocie to wykonałem dla niego identyfikator..bo był obecny w sercach wielu z nas i moim! Jego nieobecność uznałem za chwilową niedyspozycję, każdy może przecież zachorować, nawet Heniek!
Chłopaki mieli mu dać tą plakietkę gdy się obudzi ?tak się nie stało ! Cholera?teraz widzi swoje obiekty dalekiego kosmosu z bliska!
 
Nie zapomnimy Cię Heniek!

 

 

 

post-3-0-64556100-1378890151_thumb.jpg
 

Sprzętos:   N.Capella 16", Achro 6" , APO 4" , Lorn.16x80, Monty: CGEM, Adveturer mini, oraz  inne graty z wioskowej chaty 😉 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znałem dobrze Heńka, chyba najlepiej z całej naszej astro-bandy. Niesamowity facet, tyle wigoru, zdrowia i zainteresowań. Przegenialny facet.

Nie umiem napisać jak wstrząsnęła mną wiadomość o tej chorobie, a teraz TO. Jestem po prostu w szoku. Straszna rzecz. Współczucie dla rodziny, kumpli - przede wszystkim Piotra S.

Dziękuję Robertowi za telefon z tą przejmującą wiadomością.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Heniu,

GOTO (bo znał niebo lepiej niż na pamięć), guru - tak za Jego życia o Nim wspominałem.

Teraz ogląda wszystko z bliska, wszystko wie i wszystko rozumie, tak jak zawsze chciał.

Ale dlaczego On zabiera najlepszych z nas? Wspaniały umysł, mózg jak galaktyka...

Za życia zrobił bardzo wiele dobrego, w tym dla mnie w poszukiwaniu nieskończoności.

Będę bardzo tęsknił.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem w szoku....

Heniek ,.... wspaniały kompan , brakowało mi go na ostatnim zlocie , myslałem ,że to nic poważnego, miałem nadzieję na spotkanie na następnym zlocie...

Skończył się jego sen...

Tylko lornetki ;) TZK 10x80,  Vixen BT 80 M-A, Oberwerk 20x80, BPC 25x70 , Pentax 12x50 , Levenhuk 16x42 ,Vixen Polaire

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cieżko o akceptację tej zaskakujacej wiadomości - przykrej i ponurej - o Heniu.

Przykre to i dziwne bardzo.

Spotkania pod niebem nigdy nie bedą już takie same.

Wyrazy współczucia.

Nikon10x50, Mak102, Synta8, nvc-130bh, scb-4000p, Philips HD 4646

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piszę ten post bo sprawa jest pilna, postanowiliśmy, że pożegnamy  Heńka godnym wieńcem od społeczności FA z stosowną szarfą żałobną , chcemy też dać na mszę za duszę naszego Kolegi.  
Będzie to okazja dla osób, które nie będą mogły przyjechać na pogrzeb i osobiście pożegnać  się z naszym  drogim Kolegą.
Dlatego zrobimy zrzutę forumową?..
Heniek miał wielu przyjaciół, wielu też pomógł na zlotach , obdarzył poradą, uśmiechem  lub dobrym słowem.  Ufam więc, że odzew będzie spory.  Sprawa jest pilna więc podaję konto już teraz. Niech każdy przekaże ile może. Jak najszybciej? .Nie będziemy robić żadnych list. Zebraną kwotę przekaże w całości  ?przelewem natychmiastowym? na konto Statka, który dopełni formalności.  Spieszmy się pogrzeb pewnie niebawem! W treści przelewu  napiszmy "Ostatnie pożegnanie Heńka" by nie było wątpliwości na co są przeznaczone pieniądze.

ps. Jeśli nie zdążycie ze składką na wieniec nie martwcie się.. z zebranych środków opłacimy Mszę Św.!

 

77 2490 1044 0000 4200 3363 9796

Robert Twarogal

  • Like 2

Sprzętos:   N.Capella 16", Achro 6" , APO 4" , Lorn.16x80, Monty: CGEM, Adveturer mini, oraz  inne graty z wioskowej chaty 😉 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niewiarygodne. Nawet nie wiedziałem, że chorował. Zawsze był pełen energii i humoru, wydawało się, że będzie żył jeszcze długo.  Odkąd pamiętam - czy to w Czarnkowie, Wałkowicach  czy  Zatomiu zawsze był Heniu ze swoim Taurusem. Teraz zloty już nie będą takie same jak kiedyś...

Tecnosky ED 102/714,  Celestron  SCT 200/2000, Mak 90/1250, Lunt 50, Nikon Lookout 10x50, Canon 550D, Canon mod. 50D

https://charon-x.blogspot.om

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niewyobrażalna strata, z którą ciężko będzie się pogodzić.
Pierwszy raz miałem z nim kontakt telefoniczny, podczas którego zaskoczył mnie swoją życzliwością i bezinteresownością wobec mnie ? obcej osoby, której nie znał.
Później miałem przyjemność spotkać go osobiście raptem czterokrotnie w Glinnej, do której to on mnie zaprosił. Dał się poznać jako pełen humoru i mądrości człowiek. Osoba niezwykle przyjacielska i bezinteresowna.  Myśląc o astronomii, zawsze przyjdzie mi na myśl Henryk, który miał duży wkład  w rozwijanie we mnie chęci poznawania wszechświata.
Przykro mi, bardzo przykro. Łączę się w bólu z Rodziną Henryka i jego ekipą od Sowy. Kondolencje.
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie znałem, miałem nadzieję poznać, w Zatomiu dało się odczuć kim był dla wielu ludzi...Wszyscy mówili na zlocie, że będzie lepiej, a tu taka wiadomość.

Z tego co pamiętam to podobna sytuacja co w przypadku Pawła Maksyma? Jeśli tak to tym bardziej żal, taka sytuacja nie powinna się wydarzyć...

sygna.jpg.34b28ab2c3163f0993f91c21ee542ccd.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niemożliwe...

 

Przed odjazdem z Zatomia prosiłem Statka, ażeby pozdrowił Henia. Chyba nie zdążył....

Baner III.jpg

Wizual: Skymaster 15x70, SYNTA 10"
Foto: SW 150/750+ATIK 383l, guide: SW 80/400+QHY5, na montażu: HEQ5
Foto: TS 130/910+ATIK 383l, guide: SW 80/400+QHY5, na montażu EQ6
Szybka pomoc 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Straszna strata ,wyrazy bólu i współczucia dla rodziny.Henia Taurus 16" jest u mnie i nie pozwoli mi o Nim zapomnieć.Gdy brałem Taurusa był pełen werwy i zapału ,nie miałem pojęcia że już Go nie spotkam.Mam nadzieję że mój legendarny Taurus przypomni Heńka w Zatomiu.

Taurus-16"Refraktor ED 120. Wszystko pod wizual, Pentaxy XW-3,5,XW-5,XL-7,XW-10,XW-14,XL-40,Orion SkyGlowe,Zrozumieć każdego i mu pomóc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zmroziła mnie wiadomość o śmierci Heńka...szok! Słyszałem, że zachorował nie sądziłem jednak, że tak to sie skończy. Przykro mi.

Pamietam jak na II zlocie w Zatomiu kiedy go poznałem imponował mi swoją wiedzą i pasją do astronomii.

Niech odpoczywa w pokoju wiecznym.

Seestar S50/ED80/GSO 10"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odszedł wielki znawca tematu, pasjonat, super towarzysz obserwacji. Z jego opowieści, wiedzy i doświadczenia czerpie wielu z nas. Myje lustro metodą Heńkową, wielu z nas coś nauczył lub ukierunkował sposób pojmowania tematu. No i kawa rozpuszczalna już będzie dla mnie na zawsze "rozpustną" jak to zwykł mawiać Heniek...Gdzieś zapewne pojawiła się nowa gwiazda na nieboskłonie. Cześć Jego pamięci [*] Wysłane z mojego GT-I9300 za pomocą Tapatalk 4

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Heniu poznał niebo do końca, widocznie Niebo chciało Henia również poznać...

 

wspominkowo załączę kilka fotek- powiedzieć o nim dusza towarzystwa to chyba za mało...

 

8cf53e63b9ff066amed.jpg

 

476273fcf1fc573emed.jpg

 

2d56c15490dea1a0med.jpg

 

3c5a0543dc03a44fmed.jpg

 

a268be42d21dc34amed.jpg

 

5a4c603e8152267fmed.jpg

 

e15d0f6c98fac0a8med.jpg

10x50, 20x70, SW200/1200DobsGoTo

...take a look, to the sky, just before You die- it's the last time he will...

...zmazując barwy lasom i polom, mknie balon nocy -z knajpy- gondolą...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurcze ........... aż ręka drży jak mam coś napisać , tak wspaniały facet , spokojny , uśmiechnięty , każdemu służył radą i pomocą ........... Heniek mam nazieję że teraz jesteś wśród gwiazd.

Razem z synem składamy rodzinie wyrazy współczucia i najszczersze kondolencje .......... najlepsi odchodzą najprędzej :(((((

SW 12" Flex GoTo / Star Adventurer / Nikon D5300 
Moje fotki: www.astrobin.com/users/Elay/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mimo, że z Heńkiem minąłem się marne parę razy na zatomskim zlocie rok temu, jakoś cały czas staje mi dziś przed oczyma jego wiecznie uśmiechnięta i życzliwa twarz. 

Chociaż Go nie znałem, czuć było, że to dusza-człowiek.

Najgłębsze wyrazy współczucia dla jego rodziny i najbliższych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.

© Robert Twarogal * forumastronomiczne.pl * (2010-2023)