Skocz do zawartości

Zakupy u użytkownika Lidka500 - przykra niespodzianka


Rekomendowane odpowiedzi

Hej

Zmuszony jestem założyć temat odnośnie zakupów u użytkownika @lidka500 

Z tego tematu

zakupiłem dwa okulary: Celestron Ultima 18 i 30 mm oraz lornetkę "lidletkę". W sumie zakupy za 900 zł. Sprzęt przyszedł ale niestety ma feler w postaci tego, że obrzydliwie śmierdzi papierosami pomieszanymi z zatęchłymi ubraniami! Niestety minęło kilka dni i smród jak był tak jest. Sprzęt jest nie do używania ponieważ przy każdym przyłożeniu oka (szczególnie do lornetki) ma się wrażenie, że wkłada się nos do popielniczki. Plastikowe części okularów, cała lornetka śmierdzą okropnie. 

Próbowałem wyjaśnić sprawę ze sprzedawcą i zwrócić towar ale wygląda na to, że nie widzi problemu i sugeruje, że próbuje ugrać upust. 

Zdaję sobie sprawę że odczucia takie jak zapach są subiektywne i łatwo rzucać oskarżenia. Dlatego, jeśli administratorzy chcieliby zweryfikować to co napisałem to chętnie wyślę do nich na mój koszt całą paczkę że sprzętem taką jaką dostałem. Sami ocenice. 

Kupiłem i sprzedałem już sporo sprzętu na giełdach astro i nigdy nie spotkałem się z taką sytuacją. Czuję się oszukany. 

Pozdrawiam, Leszek

18" Pablitus F/4.2, APM XWA 9 mm 100, ES 12 mm 92, APM XWA 20 mm, Maxvision 30 mm 82, Lumicon UHC 2", Svbony OIII 7nm 2", Bushnell Nitro 10x42, bino Denkmeier Big Easy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej, ta śmierdząca lidletke to chętnie odkupie za 100 zł. 

Ultimy też pójdą na pniu... daj dopisek tylko dla palaczy i wrzuć na giełdę, stratny nie będziesz 😉

Edytowane przez sosna
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odpowiem, cytując moje słowa z innego tematu, w którym ten... (cenzura) już o tym pisał:

Sprzedałem Ci sprzęt używany, który, jak sam piszesz, jest technicznie bez zarzutu. Nie mam zamiaru bawić sie w fanaberie dotyczace zapachu futerału, bo to nie ma żadnego znaczenia dla uzytkowania sprzetu. jesli to Ci przeszkadza: wywietrz, wypierz, oblej litrem perfum, cokolwiek. Dostałes OK sprzęt, najlepszy w swojej klasie (Ultimy). Nie masz się do czego czepiać, to czepiasz się zapachu. Nie zwrócę pieniędzy ze względu na fanaberie, nie dam upustu. To, że ponad 15-letni futerał ma prawo wydzielać jakiś zapach - to chyba norma.

I posłuchaj, chłopak: jakiekolwiek wspominanie o oszustwie jest dość niebezpieczne. oszustwo jest przestępstwem. Zarzucanie mi tego, jest nie tylko wyrazem słabej sprawności Twojego układu nerwowego, ale jest także obrażaniem mnie i podważaniem mojej wiarygodności, wieloletniej reputacji. To moze skończyć się sprawą sądowa, która wygram w cuglach. Dlatego lepiej opanuj swoje chore instynkty,

 

Więcej nie mam do powiedzenia.

  • Like 1
  • Confused 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wg mnie zataiłeś wadę produktu. Czuję się oszukany i moim zdaniem jesteś oszustem. Zakładaj sprawę. Pozdrawiam. 

18" Pablitus F/4.2, APM XWA 9 mm 100, ES 12 mm 92, APM XWA 20 mm, Maxvision 30 mm 82, Lumicon UHC 2", Svbony OIII 7nm 2", Bushnell Nitro 10x42, bino Denkmeier Big Easy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co wiem to administrator nie może udostępniać danych osobowych osobom trzecim - jest to karalne.

Możesz albo wystąpić do GIODO o ujawnienie tych danych, albo założyć sprawę i wtedy odpowiednie organy same się tym zajmą. 

jolo-astrojolo.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, jolo napisał:

Z tego co wiem to administrator nie może udostępniać danych osobowych osobom trzecim - jest to karalne.

Możesz albo wystąpić do GIODO o ujawnienie tych danych, albo założyć sprawę i wtedy odpowiednie organy same się tym zajmą. 

Dzięki. Jutro pogadam z prawnikiem. Jeśli ktoś ma za dużo pieniędzy, a za mało w głowie - cóż, ja sobie nie pozwolę na publiczne oskarżanie mnie o takie rzeczy. Zbyt wiele osób mnie zna osobiście.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, lidka500 napisał:

Proszę Administratora o przesłanie mi danych logowania tego palanta. Chce, to dostanie to, czego sobie życzy.

Cześć Wiechu , niestety nie mogę Ci udostępnić jak pisał Jolo danych tego, usera, zabrania tego Rodo. Wierzę że się dogadacie polubownie,  ze swej strony proszę aby nie obrzucać się inwektywami.

Admin.

Sprzętos:   N.Capella 16", Achro 6" , APO 4" , Lorn.16x80, Monty: CGEM, Adveturer mini, oraz  inne graty z wioskowej chaty 😉 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, ignisdei napisał:

Cześć Wiechu , niestety nie mogę Ci udostępnić jak pisał Jolo danych tego, usera, zabrania tego Rodo. Wierzę że się dogadacie polubownie,  ze swej strony proszę aby nie obrzucać się inwektywami.

Admin.

Dzieki za odpowiedź Robert. Widzisz sam, że to co najmniej głupia sytuacja. Sprzedałem idealne Ultimy i lidletę, za sensowne pieniądze, wysłałem na czas - i jestem OSZUSTEM. Nie, na takie coś ja się nie mogę zgodzić. Każdy z tych sprzętów znasz, wiele razy nim sam lukałeś.

Edytowane przez lidka500
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, micropoint napisał:

Hej

Zmuszony jestem założyć temat odnośnie zakupów u użytkownika @lidka500 

Z tego tematu

zakupiłem dwa okulary: Celestron Ultima 18 i 30 mm oraz lornetkę "lidletkę". W sumie zakupy za 900 zł. Sprzęt przyszedł ale niestety ma feler w postaci tego, że obrzydliwie śmierdzi papierosami pomieszanymi z zatęchłymi ubraniami! Niestety minęło kilka dni i smród jak był tak jest. Sprzęt jest nie do używania ponieważ przy każdym przyłożeniu oka (szczególnie do lornetki) ma się wrażenie, że wkłada się nos do popielniczki. Plastikowe części okularów, cała lornetka śmierdzą okropnie. 

Próbowałem wyjaśnić sprawę ze sprzedawcą i zwrócić towar ale wygląda na to, że nie widzi problemu i sugeruje, że próbuje ugrać upust. 

Zdaję sobie sprawę że odczucia takie jak zapach są subiektywne i łatwo rzucać oskarżenia. Dlatego, jeśli administratorzy chcieliby zweryfikować to co napisałem to chętnie wyślę do nich na mój koszt całą paczkę że sprzętem taką jaką dostałem. Sami ocenice. 

Kupiłem i sprzedałem już sporo sprzętu na giełdach astro i nigdy nie spotkałem się z taką sytuacją. Czuję się oszukany. 

Pozdrawiam, Leszek

Ty tak poważne? 

 

3 godziny temu, lidka500 napisał:

Dzięki. Jutro pogadam z prawnikiem. Jeśli ktoś ma za dużo pieniędzy, a za mało w głowie - cóż, ja sobie nie pozwolę na publiczne oskarżanie mnie o takie rzeczy. Zbyt wiele osób mnie zna osobiście.

Az prawnika  trzeba? Nie wiedzialem, że ciężko się pisze takie pismo. Prawnik więcej będzie kosztowal niz warte są te okularki. 

 

Swoją drogą masz do możliwości tylko Przepisy w art. 212. § 1. Kk... 

Nic więcej nie ugrasz.

Pozowodzebia życzę. Będę się przyglądał tematowi. 

Edytowane przez mnich85
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@micropoint, rozumiem Twoje rozczarowanie i współczuję. Na twoim miejscu również czułbym się oszukany. Jesteśmy tak nieszczęśliwie skonstruowani, że nos znajduje się zbyt blisko oka, by nie czuć smrodu okularu przesiąkniętego fajkami. Co z tego, że optycznie okular jest w porządku, więc obiektywnie i prawnie: bez wad, skoro subiektywnie jest nie do użytku? Opisujemy swoje wrażenia z obserwacji i zapachy są tego częścią - czy to chodzi o letnią łąkę, czy glebę nabierającą życia na wiosnę czy zapach kawy, która - choć pita z tego samego kubka co zawsze - nocą smakuje inaczej. Nie potrafię sobie wyobrazić udanych obserwacji ze smrodem, po prostu. Raz zdarzyło mi się zakończyć sesję znacznie przed czasem przez smród spalin - ot, miły astrofotograf parędziesiąt metrów dalej miał odpalone auto, bo nie kupił dedykowanego akumulatora, a czymś musiał zasilać montaż.

Wracając do tematu - niestety, z tego co widzę prawo konsumenta nie daje Ci w tym wypadku żadnego zabezpieczenia. Jedyne, co mogę Ci doradzić, to odsprzedanie tego sprzętu (zaznacz w opisie, że śmierdzi) i odzyskanie w ten sposób chociaż części kasy.

  • Like 3
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Panasmaras dziękuję Ci za ten komentarz. Cieszę się, że ktoś zrozumiał o co mi chodziło. Jest dokładnie tak jak piszesz. Przykładając zarówno okulary jak i lornetkę do oka ma się wrażenie, że nos ląduje w popielniczce pełnej petów. Plastikowe czesci sa po prostu przeżarte tym zapachem. Jak ja mam teraz korzystac ze sprzętu. Lornetka byla dla mnie ale okulary kupowalem dla kogos innego. I co ja mam mu teraz powiedziec? Tak jak napisałem w innym wątku. Jeżeli ktoś kupiłby ethosa śmierdzącego odchodami to przecież nie stwierdzi, że sprzęt co prawda śmierdzi kupą ale to przecież klasa światowa więc przymknę oko i będę udawać, że jest wszystko ok. 

Wiem, że nie mogę liczyć na zwrot kasy więc po prostu zostawię wszystko dla siebie.

 

Pozdrawiam 🙂

  • Like 1

18" Pablitus F/4.2, APM XWA 9 mm 100, ES 12 mm 92, APM XWA 20 mm, Maxvision 30 mm 82, Lumicon UHC 2", Svbony OIII 7nm 2", Bushnell Nitro 10x42, bino Denkmeier Big Easy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz spróbować przewietrzyć sprzęt - teoretycznie, skoro śmierdzi, to znaczy, że coś się ulatnia, więc jeśli się będzie odpowiednio długo ulatniać, to w końcu się ulotni. Najlepiej w jakimś gorącym przewiewnym miejscu zostawić na długo (tygodnie może) i tak próbować. Znajomy w ten sposób praktycznie pozbył się smrodu papierosów z auta, które dostał w spadku. Przez upalny miesiąc stało pootwierane na zewnątrz, potem pranie tapicerki i się udało.

Marne to może pocieszenie, ale skoro zdecydowałeś się zostawić sprzęt, to może warto spróbować. Tylko raczej w cieniu, bo UV może na dłuższą metę zaszkodzić różnym materiałom. 

  • Like 2

jolo-astrojolo.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chciałem się tu wypowiadać bo znam obie strony, ale też by mi to przeszkadzało, bo nie palę i taki smród przyprawia mnie o mdłości. @micropoint przywieź te okulary na Folwark, obejrzymy.

  • Like 2

www.astronoce.pl

Nieco na skróty: sites.google.com/view/astropolaris/

DO/GSO 8" Dob | Vanguard Endeavor 8x42 EDII

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli sprzęt śmierdzi konkretnie, a wnioskuję, że tak jest po wpisie, to osoba sprzedająca chyba o tym wiedziała? Jeśli wiedziała to taka informacja powinna mimo wszystko pojawić się w ogłoszeniu. Tym bardziej, że sprzedaż nastąpiła na forum, a nie na jakimś zewnętrznym portalu.

Kiedyś zdarzyło mi się kupić używaną lornetkę przez OLX. Poza tym, że była rozkolimowana to oferowała jeszcze zapach niczym z "babcinej szafy". Lornetkę za porozumieniem zwróciłem. Wracając do wątku - nie wyobrażam sobie obserwacji z "petem" pod nosem 🙂 

W mojej ocenie obie strony powinny się dogadać - tworzymy społeczność astronomiczną na forum (i jak widać wiele osób się tu zna osobiście), a nie bandę cwaniaków z "internetu".

ps. @micropoint tak jak pisze Polaris, zabierz sprzęt na Folwark - ocenimy te zmysłowe walory 😉  

Kolega wystawił jeszcze trochę sprzętu na forum obok - może zapytaj tam, czy też osoby które zakupiły zauważyły ten sam problem.

https://www.astromaniak.pl/search.php?author_id=9373&sr=posts

Edytowane przez Paweł Sz.
  • Like 1

Astro vlogi na YouTube -> klik 
Lornetki
: Orion 2x54, APM 10x50 ED, APM 16x70 ED, APM 25x100 ED  |  Statywy: Manfrotto 475b (głowica 502ah), Benro Mach3 (głowica S6)

nieboprzezlornetke.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, micropoint napisał:

Wiem, że nie mogę liczyć na zwrot kasy więc po prostu zostawię wszystko dla siebie.

Czołem, w razie czego oferuję się w sprawie odkupienia dwóch okularów Celestron bez straty dla Ciebie - jeśli jesteś zainteresowany, daj znać na PW.

SCT Celestron 8'' | Maksutov Meade 7'' | Skytee 2 ||| Vixen HF2-BT81S-A | Nikon Action EX 10x50 CF | Pentax Papilio II 6,5x21 | ATM Nikon TC-E2 2x53

odrobina muzyki mojego autorstwa: towarzystwoelektryczne.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Jeśli sprzęt śmierdzi konkretnie, a wnioskuję, że tak jest po wpisie, to osoba sprzedająca chyba o tym wiedziała? Jeśli wiedziała to taka informacja powinna mimo wszystko pojawić się w ogłoszeniu. Tym bardziej, że sprzedaż nastąpiła na forum, a nie na jakimś zewnętrznym portalu.

Kiedyś zdarzyło mi się kupić używaną lornetkę przez OLX. Poza tym, że była rozkolimowana to oferowała jeszcze zapach niczym z "babcinej szafy". Lornetkę za porozumieniem zwróciłem. Wracając do wątku - nie wyobrażam sobie obserwacji z "petem" pod nosem 🙂 

Cytat

Przede wszystkim osoba która pali wcale nie musi wiedzieć o tym że coś śmierdzi papierosami  bo dla niej jest to naturalny zapach, sam palę jak smok i coś o tym wiem

Po drugie; sprzęt przechowuje w budynku gospodarczym, nie w domu - i tam nie palę, bo po prostu zbyt rzadko tam przebywam, może raz na rok.
Po trzecie: użyte jako zabezpieczenie ścinki tkaniny pochodzą z krojowni i sa nowe, tam w firmie nikt nie pali - więc pisanie o śmierdzącej tkaninie jest zwyczajnie chrzanieniem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.

© Robert Twarogal * forumastronomiczne.pl * (2010-2023)