Skocz do zawartości

PRZERWA TECHNICZNA


Rekomendowane odpowiedzi

Przepraszam bardzo ale mam jedno pytania odnośnie forum czy na nowym silniku nie ma możliwości wywalenia zbędnych ogłoszeń z działu sprzedam a które są zamknięte wiem że w vBuletin świenie to działa i wystarczy zamknąć temat a on ląduje z automatu do starych śmieci i dzięki temu mogę przeglądać aktualne oferty jak i możliwości forum na vbuletin są niczym nieograniczone :) nie znam tego silnika Forum więc takie małe pytanie ?

CBS - Całkowity Brak Sprzętu ( na chwilę obecną :( ).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja za to powiem, co w tej chwili mi się podoba, a czego nie było wcześniej: w powiadomieniach, które dostaję na maila o otrzymanych wiadomościach na PW, oprócz standardowego linku, jest załączona również treść wiadomości. Mam nadzieję, że tak już zostanie :)

 

A, zauważyłem jeszcze, że avatary się zaokrągliły. Swój chyba będę musiał lekko wycentrować :DD

Edytowane przez Newborn_Sailor
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musiałem ekstra Firefoxa włączyć, bo na Operze nie mogę pisać postów - nie wyświetla mi się pole tekstowe (nie mam najnowszych wersji, bo w nich nie ma rozwijanego paska adresu). Za to avast co 2 minuty mi wychwytuje jakieś wirusy, odkąd tego firefoxa włączyłem, a na nim tylko FA.

 

Tecnosky ED 102/714,  Celestron  SCT 200/2000, Mak 90/1250, Lunt 50, Nikon Lookout 10x50, Canon 550D, Canon mod. 50D

https://charon-x.blogspot.om

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja nie mogę wkleić AWI, jedynie pisać ręcznie na razie nie będę dodawał aż Forum zacznie działać normalnie.

Pawle - z avi jest akurat ,,normalnie" - po prawej masz wstaw inne multimedia i dodajesz :)

To samo inne sprawy - jak grafiki, cytaty itp. Nic się nie zmieniło :)

 

Serdecznie pozdrawiam i kryształowego nieba życzę - Jacek  ?
TS T APO 90/600 z TSFLAT2 + Samyang 135 f2 ED z QHY183C + AS 60/240 z RC IMX290M + Canon 550D - sadzane na ZEQ25GT + Nikon 12x50 EX do podglądania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  1. Brak emotów - chyba trzeba dociągnąć albo uaktywnić.

A ja bym na jakiś czas tak zostawił. Wymusi to barwniejsze pisanie i kształtowanie dobrych nawyków językowych. Kiedyś nie było emotek, a listy się pisało!
 

Aha, brakuje mi opcji undo/redo w okienku posta.

Edytowane przez polaris

www.astronoce.pl

Nieco na skróty: sites.google.com/view/astropolaris/

DO/GSO 8" Dob | Vanguard Endeavor 8x42 EDII

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A da się może zaimplementować RSS z nowymi wiadomościami na forum? I może jakieś skalowanie rozdzielczości, bo po zmniejszeniu okna FF na stronie głównej bannery wyjeżdżają mi nie wiadomo gdzie :)

Edytowane przez Emu

SW 80ED & SW 80/400, HEQ5 Pro SynScan GPS, Atik 314L+ OSC & ALccd-QHY 5-II; SW Mak 150 & ASI120MC; SW Heritage-90 Virtuoso; Nikon Action EX 10x50, DO 12x60, DO SkyGuide 15x70, Celestron 15x70, DO 20x80 na AZ4 i Velbon 5370D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mogę dołączyć pliku po przez opcję "Przeciągnij pliki do przesłania lub wybierz pliki..." Wyskakuje mi komunikat o problemie z przesyłaniem.

Wybierz plik - zaznacz, a później jak się pobierze naciśnij na + w miniaturce i masz

O Do_Plutona.thumb.jpg.482d709d6cfe0d4d4c5

 

Serdecznie pozdrawiam i kryształowego nieba życzę - Jacek  ?
TS T APO 90/600 z TSFLAT2 + Samyang 135 f2 ED z QHY183C + AS 60/240 z RC IMX290M + Canon 550D - sadzane na ZEQ25GT + Nikon 12x50 EX do podglądania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nic to nie daje niestety. Plik ma 4 Mg i kaszaneczka. Małe wchodzą bez problemu.

No to może cięższe jeszcze nie uruchomione ;) Chyba o MB Ci chodziło ???

Edytowane przez JacekE

Serdecznie pozdrawiam i kryształowego nieba życzę - Jacek  ?
TS T APO 90/600 z TSFLAT2 + Samyang 135 f2 ED z QHY183C + AS 60/240 z RC IMX290M + Canon 550D - sadzane na ZEQ25GT + Nikon 12x50 EX do podglądania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mogę spytać co jest przyczyną zmiany wyglądu, silnika?

Ostatni post tej strony i ostatnie kłopoty z atakami skurczybyków na FA http://www.forumastronomiczne.pl/index.php?/topic/1158-przerwa-techniczna/&page=7

Serdecznie pozdrawiam i kryształowego nieba życzę - Jacek  ?
TS T APO 90/600 z TSFLAT2 + Samyang 135 f2 ED z QHY183C + AS 60/240 z RC IMX290M + Canon 550D - sadzane na ZEQ25GT + Nikon 12x50 EX do podglądania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Magia forum, słuchaj od kilku dni nie robimy niczego innego jak próbujemy  zbliżyć ten wygląd do poprzedniego. Tamta wersja była dziurawa w ciągu kilku miesięcy były trzy ataki hackerskie. Ta wersja jest stabilna ale z racji nowości brak profesjonalnych templatek. Więc ślęczymy z Technicznym po nocach i przerabiamy obecną wersję. Zbliżamy się do końca.

Niektóre rzeczy ciężko przeskoczyć.  Niektóre postaramy jeszcze dopracować.  Cały czas czytamy Wasze uwagi. Ale sfromuowania w stylu ?Forum utraciło magię? bo awatary są kuliste lub tło bardziej szare..jest troszkę krzywdzące!

 

Edytowane przez ignisdei
  • Like 5

Sprzętos:   N.Capella 16", Achro 6" , APO 4" , Lorn.16x80, Monty: CGEM, Adveturer mini, oraz  inne graty z wioskowej chaty 😉 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ignis mówię o pierwszym wrażeniu całokształtu, nie okrągłych avatarów itp. Może nie lubię zmian, ale takie mam odczucie, po prostu tak bardzo podobało mi się tamta wersja, ale jeżeli było przestarzała to zmian należy dokonać, trzymam kciuki :). Powiadomienie o cytowaniu mi się podoba, zostałbym przy dawnej liście aktualizowanych postów, żeby nie powtarzać 10 postów jednego tematu w rubryce, ale dobrym pomysłem jest pokazanie pod aktualizowanym tematem ostatniego komentarza na głownej. Nie wiem czy to się zmieni ale również komentarze pod statusami można wpisywać na głównej, żeby nie przekierowywało do profilu użytkownika. Takie moje odczucia powodzonka :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak znajdziemy końcówę kodu z kolorem do nick?w to zmienimy.   awatary w kwadracie  można spokojnie zrobić 

Edytowane przez ignisdei

Sprzętos:   N.Capella 16", Achro 6" , APO 4" , Lorn.16x80, Monty: CGEM, Adveturer mini, oraz  inne graty z wioskowej chaty 😉 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... awatary w kwadracie  można spokojnie zrobić 

A mi się te kółeczka podobają. Generalnie całość zaczyna się nieźle układać.

Baner III.jpg

Wizual: Skymaster 15x70, SYNTA 10"
Foto: SW 150/750+ATIK 383l, guide: SW 80/400+QHY5, na montażu: HEQ5
Foto: TS 130/910+ATIK 383l, guide: SW 80/400+QHY5, na montażu EQ6
Szybka pomoc 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest coraz lepiej, ale nie widzę opcji podglądu wiadomości. Zawsze z niej korzystałem, żeby wykluczyć pewne błędy i by sprawdzić jak się całość układa. Kwestia silnika czy jakiejś opcji?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.

© Robert Twarogal * forumastronomiczne.pl * (2010-2023)