Skocz do zawartości
Jacek E.

ANKIETA ROKU w KONKURSIE ASTROFOTOGRAFICZNYM im. HEŃKA KOWALEWSKIEGO na ASTROFOTOGRAFIĘ 2018 ROKU FORUM ASTRONOMICZNEGO.

Ankieta Roku 2018 Konkursu im. Heńka Kowalewskiego.  

119 użytkowników zagłosowało

Ta ankieta jest zamknięta
  1. 1. Która praca zasługuje na Astrofotografię Roku 2018.

• 1. Szymon Gala - NGC2264
    • 2. Maciej Kapkowski - NGC 7293 Eye Of God aka Helix
    • 3. Paweł Koczon - Orion na szeroko.
    • 4. Marek Setlak - Integrated flux nebula.
    • 5. Dariusz Nowakowski - Galaktyka M94.
    • 6. Paweł Oleksiak - Rosette Nebula.
    • 7. Maciej Zakrzewski - M 106.
    • 8. Łukasz Sujka - NGC4631 - Galaktyka Wieloryb.
    • 9. Marek Setlak - Antares i Rho Oph.
    • 10. Piotr Dzikowski - Droga Mleczna.
    • 11. Łukasz Sujka - M64 - Czarne Oko.
    • 12. Łukasz Sujka - Mars.
    • 13. Maciej Kapkowski - Pierścień Galaktyk w Łańcuchu Markariana. 
    • 14. Jarosław Burczyński - Cygnus Wall.
    • 15. Łukasz Szczepański - M 100
    • 16. Tomasz Galian - Księżyc w projekcji afokalnej z detektorem oddalonym od okularu. 
    • 17. Damian Demendecki - Jasny bolid z roju Perseidów.
    • 18. Tomek Zwoliński - Burza z ok 80km podczas całkowitego zaćmienia Księżyca.
    • 19. Damian Demendecki - Jasny bolid z roju Perseidów.
    • 20. Łukasz Socha - 21P Giacobini-Zinner z Sercem i Duszą. 
    • 21. Łukasz Socha - M27 Hantle
    • 22. Tomek Zwoliński - East Veil
    • 23. Łukasz Socha - Abell 61.
    • 24. Ireneusz Nowak - NGC1499<-->M45.
    • 25. Tomek Zwoliński - M33 z mgławicami wodorowymi.
    • 26. Michał Kwieciak - Księżyc - mozaika.
    • 27. Łukasz Szczepański - NGC 2237.
    • 28. Maciej Kapkowski - Mgławica Niedźwiedź Polarny.

Rekomendowane odpowiedzi

25 minut temu, Ciekawska napisał:

Obiecuję, że zagłosuję, ale póki co za każdym razem, gdy oglądam te piękne fotografie, tak samo nie mam pojęcia co wybrać, więc pozwolę jeszcze sobie na kilka dni namysłu  :) 

Tylko pamiętaj, że sobota blisko.... szczególnie w czasie sesji czas popitala jak światło.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
1 minutę temu, Jacek E. napisał:

Tylko pamiętaj, że sobota blisko.... szczególnie w czasie sesji czas popitala jak światło.

Pamiętam pamiętam, mam nawet cały czas otwartą jedną kartę w przeglądarce z tym tematem, żeby mi przypadkiem nie uciekło O:) 

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
W dniu 21.01.2019 o 12:56, Ciekawska napisał:

Obiecuję, że zagłosuję, ale póki co za każdym razem, gdy oglądam te piękne fotografie, tak samo nie mam pojęcia co wybrać, więc pozwolę jeszcze sobie na kilka dni namysłu  :) 

Mam podobnie? już kolejny raz przymierzam się do oddania głosu i chyba pierwszy raz nie moge się zdecydować. Dobrze że zostało jeszcze kilka dni ?

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Mam dobrą radę dla niezdecydowanych nakieruj myszkę na kandydata zamknij oczy i zagłosujcie. Wcale nie jest trudno po prostu trzeba wybrać i już, no śmiało.:)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

No cóż Szanowni Jurorzy... Równo piwa naważyliście. Teraz trzeba je wypić :)

Dziękuję Jolo za dopilnowanie końca bo mnie nagły wyjazd służbowy od FA odsunął. W ciągu góra 3 godzin opracuję dogrywkę a statuetki będą musiały poczekać.

Niemniej WIELKIE PODZIĘKOWANIA DLA SZANOWNYCH JURORÓW - tyle nas jeszcze nie było przez V lat. :)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Pragnę Państwa poinformować,

że na podstawie przeprowadzonej w dniach 12.01 - 21.01.2019r Ankiety Roku 2018.

1833508656_AR20181.thumb.JPG.c523c5ef0b01450c30eeeaccc4be9553.JPG

Laureata, czyli Astrofotografii Roku 2018 nie wyłoniono. Jedynie 3 i 4 miejsce.
Dlatego została utworzona dodatkowa ankieta, która wyłoniła zwycięską Astrofotografię Roku 2018.

Uzup.thumb.JPG.6759a6fad2dac80f2ca662afcebf7760.JPG

Na podstawie powyższych ankiet stwierdzam, że Jurorzy wybrali zwycięzcę rocznych zmagań o Astrofotografię Roku 2018 FA
w Konkursie im. Heńka Kowalewskiego.

Miss AstroFoto - Zwycięską pracą okazała się astrofotografia Kolegi Damiana Demendeckiego

fireball3m.jpg

Kolega Damian otrzymuje nagrodę w wysokości  1500,00 zł , której sponsorami są Kolega Dawid (Perseus), Kolega Paweł (Energetyk), Kolega Łukasz (jolo), Kolega Mirek (miron), Kolega Michał (Szklarz) i Kolega Maciej (wessel) oraz statuetkę Forum Astronomicznego.

1544988038_2statuetka.thumb.JPG.c33fd4910dc9a82c3bdad1b8f04d525e.JPG

I Wice Miss AstroFoto - Drugie miejsce za swoją fotografię zdobył Kolega Łukasz Szczepański

!Final_NGC2246-HST_v3_lesscolor_lesshalo_FA_1920px.jpg

Kolega Łukasz otrzymuje nagrodę w wysokości 1250,00 zł  zł, której sponsorami są: Kolega Dawid (Perseus) i Kolega Paweł (Energetyk), Kolega Łukasz (jolo), Kolega Michał (Szklarz) i Kolega Maciej (wessel) oraz statuetkę Forum Astronomicznego.

2080356014_1Statuetka.thumb.JPG.7d50c0c4931bb5c3246d28b55ef10018.JPG

II Wice Miss AstroFoto - Trzecie miejsce zajęła praca Kolegi  - Tomasza Galin

zacmienie ksiezyca.png

Kolega Tomasz otrzymuje nagrodę w wysokości 950,00 zł zł, której sponsorami są: Kolega Dawid (Perseus) i Kolega Paweł (Energetyk), Kolega Łukasz (jolo), Kolega Michał (Szklarz) i Kolega Maciej (wessel) oraz statuetkę Forum Astronomicznego.

37579387_3statuetka.thumb.JPG.61e8b58471da4f058e21fd0d7210865d.JPG

III Wice Miss AstroFoto - Czwarte miejsce zajęła praca Kolegi  Marka Setlak

2L.jpg

Kolega Marek otrzymuje nagrodę ufundowaną przez Kolegę Jacka (Jacek2) - Obrotowy zmieniacz okularów.

Rewolwer.png.22873e63357d52e94ba25e0221fe54a2.png

Jednocześnie pragnę Państwu przypomnieć, że każde 4 miejsce w naszych zmaganiach miesięcznych Henia otrzymuje nagrodę Jacka (Zielu) w postaci półkuli Księżyca jako 2" zaślepki.

Zmieniacz.png.d3149f5f2e72c11982b65bd225f03590.png

Bardzo Was proszę Szanowni Laureaci (zdobywcy 4 punktowanych miejsc) o jak najszybsze przesłanie swoich prac w jak najlepszej rozdzielczości do naszego Patrona Medialnego ASTRONOMIIna adres: [email protected] - temat: Finał V Edycji Konkursu Heńka Kowalewskiego - miejsce.....

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Szanowni Państwo - Serdecznie Gratuluję Laureatom V Edycji Konkursu Astrofotograficznego im. Heńka Kowalewskiego :)

Serdecznie Gratuluję również wszystkim, których prace znalazły się w naszym finale.
Serdecznie gratuluję również wszystkim uczestnikom naszego konkursu od pierwszego do ostatniego dnia trwania V Edycji Konkursu.

Wielkie ukłony dla naszych Jurorów :)  Szczególnie w finałach było nas naprawdę dużo, choć moim marzeniem jest liczba co najmniej 200 w każdej ankiecie :)

Szanowne Userki i Szanowni Userzy - pogratulujmy naszym Artystom :)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Gratulacje dla laureatów, dla finalistów rocznych i dla wszystkich autorów zdjęć. Chyba jeszcze nigdy na pudle rocznym nie mieliśmy takiego zróżnicowania :) Z tego też powodu gratulacje dla Jurorów - wybór był zdecydowanie niełatwy, o czym świadczyło wyrównane głosowanie w finale i konieczność dogrywki.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Fakt, było z czego wybierać. Część konkursowych fotek - z zaćmionym Księżycem kolegi Tomka Galiana na czele - zdecydowanie wyszła poza schemat. Dzięki za tą różnorodność i gratulacje dla wszystkich finalistów!!!

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Różnorodność prac cieszy podobnie jak liczba głosujących.

Gratulacje dla Autorów!!

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Dziękuję wszystkim za głosy oddane na moje zdjęcie - naprawdę przełom roku dostarczył mi wiele wrażeń, nie spodziewałem się, że moja praca zostanie w taki sposób wyróżniona. Dziękuję i oczywiście gratuluję również wszystkim autorom zdjęć, w szczególności zwycięskiej pracy. Czystego nieba w 2019 ;)

• Like 1

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Chciałbym podziękować za to wspaniałe wyróżnienie, w najśmielszych wyobrażeniach nie spodziewałem się, że ta fotografia zajdzie tak daleko. Dziękuję wszystkim, którzy oddali na nią swoje głosy. Gdy meteor w ciszy przecinał czarne, bieszczadzkie niebo, nie miałem czasu pomyśleć swojego życzenia. Ba, nawet gdybym miał wtedy na to głowę i bym to uczynił, prawdopodobnie i tak stałoby się odwrotnie jak zamierzałem. Te kilka miesięcy były dla mnie bardzo trudne. Gdy w połowie sierpnia niebo traciło jedną z gwiazd, ja też traciłem swoją gwiazdę. Tylko tyle chciałem nadmienić, to zdjęcie jest dla mnie więcej niż tylko fartem roku, udaną fotką jasnego meteoru, kiepskim ujęciem wiaty z parkingu. Daleko mu do pieczołowicie dopracowywanych dzieł przez wiele nocy powstających z użyciem wyrafinowanego sprzętu i długich godzin obróbki. To była zupełna odwrotność: improwizacja, szaleństwo, desperacja. I czas osobistej refleksji. Tym bardziej chciałbym podziękować wszystkim, którym to zdjęcie spodobało się najbardziej ze wszystkich w roku 2018, to na prawdę pomaga odbudować wiarę w siebie!

• Like 4
  • Sad 1

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Gratulacje, wybór był trudny, ale to pokazuje poziom i różnorodność prac w tej edycji. Przyznam, że najbardziej zazdroszczę Tomkowi za fotkę Munia, bo sam chciałem zrobić takie ujęcie, ale długo nie miałem żadnego okularu, a później o tym pomyśle zapomniałem :)
Jeszcze raz gratulacje :) 

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Gratulacje dla zwycięzców i wszystkich uczestników konkursu za przepiękne i różnorodne prace :) Brawo! :) 

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Gratulacje dla zwycięzców i wszystkich autorów zdjęć!!!:)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Gratuluję Wam Wszystkim oby więcej tego typu pięknych owocnych prac widniało w naszym konkursie, aby każda i każdy uczestnik dumą pokazywał swoje prace, może ktoś napisze, jaką pracę, no cóż każdy z nas wykonuje swoją dobrą pracę tu na tym Forum Astronomicznym, zrobienie zdjęć takich jak widziałem to naprawdę wcale nie jest łatwo, zaś dla nie zdecydowanych proszę Was byście brali udział w różnych konkursach szczególnie tych Astronomicznych. Ja już nawet zapomniałem, kiedy to ostatnio coś wygrałem, Wygraną jesteśmy my wszyscy, bo to jest nasze Forum i dla nas. Gratuluję i życzę powodzenia w dalszych konkursach.:)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Gratuluję wszystkim zakwalifikowanym do finałowej batalii o fotografię roku 2018. Dzięki Waszej pracy zawsze mam niepowtarzalne tapety w moim komputerze, a przez to, że często zawartość ekranu jest wyświetlana na projektorze to duża liczba osób widzi Wasze prace i często jest to temat krótkiej rozmowy.

Oczywiście nie wykorzystuje ich komercjalne, tylko dla własnej przyjemności i za to Wam dziękuję.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Dziś wróciłem z zimowego zlotu w Lipowcu, dlatego dopiero teraz dziękuję wszystkim za głosy oddane na moją pracę. Jednocześnie chciałem podziękować sponsorom konkursu i prowadzącemu @Jacek E. , robicie wielką rzecz !! 

• Like 1

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Wybaczcie,  że dopiero teraz zabieram głos.

Chciałbym w imieniu Forum złożyć najszczersze gratulacje Zwycięzcom konkursu oraz Zwycięzcom poszczególnych etapów.

Hylę czoła przed Waszym talentem, ogromem pracy jaki włożyliście w Wasze fotografie oraz samozaparciem i cierpliwością  jaką się wykazaliście.

Wasze zdjęcia to naprawdę najwyższa światowa jakość. 

Chciałby podziękować też wszystkim uczestnikom konkursu za udział i ukazanie nam piękna Wszechświata, co tak pięknie przekłada się na popularyzację astronomii.

Opiekunowi konkursu  zaś dziękuję  za sprawne przeprowadzenie kolejnego etapu.

Cóż wypada mi tylko zaprosić do aktywnego udziału w kolejnym etapie 2019, który już zresztą trwa.

Pozdrawiam Admin FA

• Like 2

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Również przepraszam, że dopiero teraz...
Pięknie gratuluję zwycięzcy, oraz wszystkim innym uczestnikom tej edycji konkursu :)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Damian, za wyzielenione zdanie z cytatu artykułu Admin powinien Cię Honorowym Członkiem FA uczynić :)

,,Świetlista smuga z wolna zaczęła rozpraszać się w atmosferze. – wspomina Damian Demendecki. – Podjęty trud, błysk szczęścia i zdjęcie niezwykle jasnego meteoru zostało Astrofotografią Roku 2018 w konkursie im. Heńka Kowalewskiego, który jest organizowany przez najzacniejsze polskie forum pasjonatów astronomii - Forum Astronomiczne www.forumastronomiczne.pl "

• Like 2

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
16 minut temu, Jacek E. napisał:

Damian, za wyzielenione zdanie z cytatu artykułu Admin powinien Cię Honorowym Członkiem FA uczynić :)

I wyściskać :)) 

• Haha 1

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Spóźnione ale szczere gratulacje dla zwycięzców - walka w tym roku była niezwykle wyrównana, więc tym bardziej nie było łatwo!

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta