Skocz do zawartości
lukost

Konkurs na najlepszą relację z obserwacji 2019

Rekomendowane odpowiedzi

Czekam na pierwszego chętnego. :) I kolejne osoby gotowe wrzucić cosik do puli nagród. :)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
20 minut temu, lukost napisał:

...... I kolejne osoby gotowe wrzucić cosik do puli nagród. :)

Z ciężkim sercem ale te Wasze opowieści są naprawdę wciągające, zwłaszcza dla takiego co to ,,wzrok już nie ten" :) 
Książka Carla Sagan - ,,Błękitna kropka" w niemal sklepowym stanie i obwoluta zabezpieczona folią biblioteczną :)

BK2.thumb.JPG.e8ccc02156cc9564b5449d35de6e63f5.JPGBK1.thumb.JPG.aee078d448c0eba724f7995b6a33b983.JPG

• Like 3
  • Thanks 1

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

To może zacznę, chociaż u mnie w tym roku bidnie, więcej było szkiców albo obiektów tygodnia niż relacji. W sumie relacja była jedna, ale za to konkretna, 17-stronicowa. Wszystkim śmiałkom życzę powodzenia w przebrnięciu przez nią, bo wiem, że to niekoniecznie będzie łatwe... Crazy

1. O tym, co zobaczyłam w Chorwacji 

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Hop, kolejni chętni się znajdą?

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Nie możemy przecież poprzestać na trzynastu zgłoszeniach. To byłaby pechowa edycja. ;)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Jest już nieźle jeśli chodzi o zgłoszenia, ale zawsze może być lepiej. :)

Nie chcę na razie nic obiecywać, lecz jest spora szansa, że pula nagród przestanie być hmm, symboliczna. ;)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Można jak najbardziej, do 30 włącznie.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

No to ja też się zgłoszę, co prawda pierwotny opis obserwacji powstał w 2017 roku ale w tym roku obserwacje powtórzyłem i opis nieco uzupełniłem.

22. Galaktyczny Łańcuch na szybko, czyli jak się dobrać do Markariana.

L1.JPG

L2.JPG

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Małe przypomnienie o konkursie. :) Jest dziś szansa na pogodną noc w sporej części Polski, więc może ktoś jeszcze coś obejrzy i spisze wrażenia?

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

A co tam, wrzucę moje wypociny o tym, jak to fajnie w tej Afryce jest. ;)

23. BBB 2019

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Jeśli ktoś ma ochotę zgłosić swoją relację, to naprawdę ostatni dzwonek. Od jutra już tylko głosowanie. 

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Jako, że już wytrzeźwiałem ;) , to sprawdziłem wszystkie 41 głosów i miło mi skonstatować, że są ważne - znaczy nikt nie zagłosował na więcej niż 3 relacje. W tej sytuacji wygrywa Damian P., drugi stopień podium okupuje Ciekawska, a na trzeci wczołgał się piszący te słowa. 

Swoją nagrodę w pierwszej kolejności wybierze Damian, później Ola. Dajcie proszę znać co bierzecie.

Jeszcze raz gratuluję Damianowi i Oli, no i podziękowania dla uczestników oraz głosujących. Tych, co nie głosowali, choć powinni (a przynajmniej co do których liczyłem, że to zrobią), też se odnotowałem. ;)

Do zobaczenia za rok, oczywiście o ile będą jeszcze relacje na forum i chętni, by je czytać. 

• Thanks 1
  • Haha 1

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Gratulacje :) I nie odkładajcie relacjonowania w kąt, bo robicie to świetnie ! ( Mam na myśli wszystkich uczestników, a nie tylko Laureatów ) 

• Like 1

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Gratuluję Oli, Łukaszowi i wszystkim pozostałym uczestnikom :)
No, to mam piękną niespodziankę na koniec roku i początek nowego:))) Nie wiem co powiedzieć, jestem po prostu przeszczęśliwy i chciałbym bardzo podziękować za tak wielkie wyróżnienie, za wszystkie głosy oddane na moją relację, Łukaszowi, że podjął jeszcze jedną próbę przebudzenia konkursu i wszystkim jurorom za to, że czytali nasze opisy i zagłosowali - sądziłem, że będzie mniej głosujących, a ostateczny wynik 41 osób okazał się wcale niezły, choć oczywiście mogło być nas trochę więcej. Relacji było sporo; osobiście w połowie grudnia przeczytałem wszystkie po kolei, na cztery wieczory, a później musiałem jeszcze wracać do niektórych tekstów po kilka razy, bo ciężko było wszystko zapamiętać i ustalić ostateczny wybór. Jeszcze raz bardzo dziękuje!

Odnoście nagrody, skoro wybór przypada na mnie, to chciałbym prosić o książkę "Błękitna kropka".

• Like 1

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Brawo Damian :) dałeś czadu. Dzięki Łukasz za inicjatywę, fajnie można było sobie znowu poczytać relacje.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Gratulacje Damian, należała Ci się ta wygrana! :clap: Bardzo dziękuję wszystkim za fajną zabawę, innym piszącym, fundującym nagrody, głosującym, że chciało im się czytać te nasze teksty, no i Łukaszowi za organizację konkursu. Bardzo miłym zaskoczeniem jest dla mnie drugie miejsce, nie spodziewałam się, że tak długa relacja wzbudzi Wasze uznanie, i że aż tyle osób przez nią przebrnie. :)) 

Jeśli chodzi o nagrodę to poproszę filterek lp, w prawdzie ja teleskopu już nie mam, ale ostatnio w kole naukowym, do którego należę, sprawiliśmy sobie syntę 8, myślę że w okolicach Krakowa może nam się przydać ten filtr ;)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Ok, podeślij mi adres do wysyłki na PW.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

Maksymalnie dozwolone są tylko 75 emotikony.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

• Przeglądający   0 użytkowników

Brak zarejestrowanych użytkowników, przeglądających tę stronę.

• Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy pliki cookies w Twoim systemie by zwęszyć funkcjonalność strony. Możesz przeczytać i zmienić ustawienia ciasteczek , lub możesz kontynuować, jeśli uznajesz stan obecny za satysfakcjonujący.

© Robert Twarogal, forumastronomiczne.pl (2010-2019)