Skocz do zawartości

Czy tak ma wyglądać forum?


Rekomendowane odpowiedzi

Godzinę temu, ignisdei napisał:

OK proszę bardzo, wyłączam giełdę na głównej pilotażowo. 

Ale przecież wypowiedziało się dopiero kilka osób... poza tym propozycja nie dotyczyła wyłączenia giełdy ze strony głównej, ale jej odseparowania i przesunięcia w inne miejsce, a czy od razu pod tematami, czy gdzieś niżej, tego nawet nikt jeszcze nie poruszył w wątku.

Jeżeli eksperyment ma jedynie na celu chwilowe pokazanie ruchu w tematach, to spoko, ale jeśli pokazuje stan strony forum, jaka miałaby pozostać, jako wynik mojej luźnej propozycji, to sory, ja nie chce mieć z tym nic wspólnego, nie taka była propozycja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To chyba będzie zmiana dla samej zmiany, tematów od tego nie przybędzie. Pogoda też się od tego nie zmieni. A może nawet mniej ludzi będzie zaglądać na forum? Giełda jest ok, w sumie to dzięki "mleku" w atmosferze to w tym hobby najważniejsze jest kupowanie/sprzedawanie sprzętu 😜 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak pisałem tylko - pilotażowo. Spójrzcie i oceńcie Czy tak ma być . Wyraźcie swoje opinie.

To nie jest tak , że odseparuję giełdę- trzeba będzie pewnie kupić osobny moduł -przyjżę się temu.

Sprzętos:   N.Capella 16", Achro 6" , APO 4" , Lorn.16x80, Monty: CGEM, Adveturer mini, oraz  inne graty z wioskowej chaty 😉 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisano (edytowane)
51 minut temu, andy_2000 napisał:

Giełda jest ok

Ja też pisałem wcześniej, że giełda jest dobra dla nas wszystkich, mimo że od 9 lat na tym forum, nie miałem jeszcze chyba okazji niestety ani razu nic kupić. Dwa razy dodałem ogłoszenie o chęci nabycia przedmiotu; książek i ostatnio okularu. Nie zależy mi na wyrzuceniu giełdy z widoku strony, bo nie raz sam mogę jeszcze skorzystać, a nuż ktoś, kto ma taki okular, przeczyta i uzna, że pora się go pozbyć, bo nie obserwuje, czy chce inny.

51 minut temu, ignisdei napisał:

Jak pisałem tylko - pilotażowo. Spójrzcie i oceńcie Czy tak ma być . Wyraźcie swoje opinie.

To nie jest tak , że odseparuję giełdę- trzeba będzie pewnie kupić osobny moduł -przyjżę się temu.

No właśnie nie tak. Osoby, które chcą coś sprzedać, czy kupić, za chwilę będą mieć mi za złe. Jeżeli do odseparowania giełdy gdzieś poniżej, ale pozostawienia jej wciąż na stronie, czyli mojej luźnej propozycji, potrzeba coś kupić, chętnie się dorzucę dla dobra sprawy.

Edytowane przez Damian P.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jest dużo lepiej, szczególnie że lista nowych postów jest bardzo ograniczona i ciężko naprawdę odszukać temat który spadł z głównej. Gdyby jeszcze udało się zrobić paginacje dla nowych postów to byłoby super.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko fajnie tylko ,bardziej chodziło o przeniesienie giełdy ze strony głównej, a nie zabieranie  kolumn z listy postów, która i tak jest najmniejsza z pośród wszystkich astro- forów (AP -25 kolumn, AM-50! kolumn, FA -zaledwie- 15 kolumn z giełdą))

Edytowane przez Erik68

luneta sześć cali, ef przez pięć

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że właśnie dobrym pomysłem byłaby sama giełda ale po prostu gdzieś niżej. Pod najnowszymi tematami albo pod kategoriami. 

Moim zdaniem to poprawia ruch na forum bo łatwiej znaleźć i zauważyć jakiś interesujący temat, niż jak jest 95% tematów z giełdy, które zepchnęły resztę w niebyt.

Tak też właśnie korzystam z każdego forum, wchodzę, zerkam co jest na głównej stronie, jak coś interesującego, to czytam. Nie szukam po kategoriach. Na AP właśnie jest to dobrze zorganizowane, chociaż na telefonie, galeria przed tematami też wymusza ciągłe przewijanie. 

EDIT: Statusy też są ciekawe. Na telefonie wg mnie powinno być tak:

Najnowsze 

Statusy 

Giełda 

Edytowane przez Sebastian Ś.
  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 25.04.2024 o 07:46, Janko napisał:

To już czterech poprawiaczy wykonało coming out. Żeby jeszcze było co poprawiać

Znajdzie się to i owo 😉 Sto lat temu już o tym pisałem, nikt się tym nie przejął. Tacy niby poprawiacze, coming outy i nie wiadomo co jeszcze, a od lat takiego byka łykają bez zmrużenia okiem 😞 Poprawny skrót od tysiąca to "tys.", a nie "tyś", bo pisze się "tysiąc", a nie "tyśąc". Ignis miał zmienić skórkę forum, bo to w niej jest zaszyty ten błąd, ale nie zmienił.

bdy.thumb.jpg.782243a9b518d5800dcf325560127272.jpg

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

1 godzinę temu, wessel napisał:

Zmienia to moje życie w sposób zasadniczy 🙂 🙂 🙂

 

To powyższe trochę kłóci mi się z tym, co poniżej:

W dniu 24.04.2024 o 19:45, wessel napisał:

Natomiast od zawsze  byłem i do zawsze będę poprawiaczem. Bo  staranność tego co i jak  piszemy świadczy o naszym podejściu do odbiorcy/ów.

Popieram. A jak świadczy o podejściu administarcji forum do odbiorcy oczywisty błąd językowy na stronie głównej? Walący po oczach od lat, mimo zwrócenia uwagi?

W dniu 25.04.2024 o 07:59, wessel napisał:

jak nie poprawiać kogoś, kto nie stosując interpunkcji pisze w dziale Szkoła Astrofotografii błagalna prośbę na całą stronę... tyle że czytam trzy razy i nie wiem o co człowiekowi chodzi?

Być może temu człowiekowi nie zmienia to życia w sposób zasadniczy 😉

 

Kontynuując, poniższe:

W dniu 25.04.2024 o 09:46, polaris napisał:

bieżących

bieg / g->ż

...trochę mi się kłóci z tym:

2 godziny temu, polaris napisał:

to_ja.jpg

To jak to jest? Niuanse przecinkowe i rz-ż wyłapujecie, ale tys.-tyś już nie? 😜

I żeby nie było - doskonale sobie zdaję sprawę, że to są rzeczy mało istotne. Ale jak już się tak zaczęliście licytować, który jest największym poprawiaczem, to postanowiłem Wam zwrócić uwagę na najbliższe otoczenie 😉

  • Confused 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisano (edytowane)

Ja to mniej więcej widziałem tak, jak poniżej. Jeśli otworzymy w nowej karcie i powiększymy, screen będzie się zachowywał jak prawdziwa strona forum (przynajmniej u mnie tak jest). To tylko poglądowe, na szybko, absolutnie nie mówię, że lepsze niż to, co teraz, ani to, co było wcześniej. Myślałem, że opinię i rady przedstawi więcej osób, a nie zaledwie garstka. Gdybym wiedział, że zainteresowanie forum jest tak nikłe, nie byłoby tego wątku, za który wszystkich bardzo przepraszam.

forumstronaX.thumb.jpg.4135e9236378bf30bf598268ffef5652.jpg

Edytowane przez Damian P.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja korzystam z FA tylko na telefonie, w tej chwili pod nowymi tematami nie mam od razu giełdy a tak by było najlepiej . Tak jak na powyższym screenie, tylko z racji tego że nie ma opcji przejścia w tematach na następną stronę, dał bym z 15 nowych zamiast 10 ... Ale też może być 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.

© Robert Twarogal * forumastronomiczne.pl * (2010-2023)